Bazy pod cienie do powiek

Malujesz się na co dzień? Starasz się w wykonywanym makijażu dążyć do perfekcji? Lubisz zaczytywać się w artykuły o nowinkach kosmetycznych? Jeśli tak to zapewne doskonale znasz produkt, jakim jest baza pod cienie do powiek. To dość mało popularny kosmetyk na tle innych produktów do makijażu, a szkoda bo ma ogrom zalet, które są nie do przecenienia. Warto poznać je wszystkie i z naszej oferty na Neness.pl wybrać najlepszą bazę dla siebie.

Ogólnie bazy pod cienie do powiek to produkty, które mają za zadanie przedłużyć trwałość makijażu oka. Jednocześnie wyrównać koloryt oraz powierzchnię powieki, sprawiając, że cienie przez cały dzień zostają na swoim miejscu i nie rolują się oraz nie wchodzą w załamania. Dodatkową ich zaletą jest to, że po nałożeniu cieni do powiek na użytą wcześniej bazę, zyskują one dużo większą intensywność i wyglądają na mocniej napigmentowane. To doskonały efekt, który świetnie sprawdzi się w przypadku intensywniejszych makijaży.

Bazy pod cienie do powiek to produkty, które każda z nas powinna posiadać w swojej kosmetyczce

Niestety nie każda kobieta posiada w swoich zasobach bazę pod cienie, a to duży błąd. Popularność tego produktu jest niska, stąd też wiele kobiet go pomija na co dzień. Często to właśnie przez brak bazy negatywnie oceniamy dane cienie do powiek, gdyż nie trzymają się przez cały dzień, są słabo widoczne lub wchodzą w załamania. Na wszystkie te problemy sposób jest tylko jeden - właśnie użycie bazy pod cienie. Zastosuj choć jeden raz ten produkt w swoim makijażu, a zauważysz od razu jego wspaniałe działanie.

Bazy pod cienie występują w różnej postaci - pudrowej, płynnej lub musu. Posiadają również różne kolory i odcienie, więc bez problemu można, a nawet trzeba dopasować je do barwy swojej skóry. Warto też zwrócić uwagę na drogocenny skład baz pod cienie. Wiele z nich zawiera składniki roślinne, dzięki którym doskonale koją podrażnienia na skórze powiek. W ich składzie znajdziemy również liczne witaminy, które mają właściwości pielęgnujące.

Jakie są główne zalety bazy pod cienie do powiek?

Każda baza pod cienie do powiek pełni rolę specjalnego rodzaju podkładu, który powoduje, że zaaplikowanie na nią cienie utrzymują się znacznie dłużej, gdyż baza przedłuża ich trwałość. Dodatkowo sprawia, że cienie nie zbierają się w załamaniu powieki oraz nie rozmazują się. Świetnie wyrównują koloryt skóry na powiekach i pod oczami. Przyczyniają się do równomiernego rozprowadzenia cieni, co ułatwia wykonanie makijażu oraz pozostawiają je w stanie nienaruszonym przez cały dzień, a nawet noc.

Ekskluzywne bazy pod cienie, te najwyższej jakości, pełnią dodatkowo funkcję przeciwzmarszczkową, czyli doskonale spełniają się w roli ukrywania drobnych zmarszczek mimicznych wokół oczu. Z tego też względu stosowane są przy makijażu oczu, który poddawany jest sesji zdjęciowej, gdyż od niego wymagany jest nienaganny wygląd przez wiele godzin, który przetrwa w każdych warunkach.

Sposoby aplikacji bazy pod cienie do powiek

Bazy pod cienie do powiek mają różne konsystencje. Niektóre z nich są zupełnie niewidoczne po nałożeniu, gdyż są przeźroczyste, a inne mają delikatne zabarwienie. Te drugie można stosować samodzielnie do delikatnego makijażu oczu na co dzień. Różnorodne również możemy wymienić sposoby ich aplikacji. Wyróżniamy produkty w słoiczkach, które najlepiej nakłada się za pomocą opuszka palca, podobnie jest z bazami w tubkach. Niektóre produkty mają w zestawach pędzelek, który jest idealnie przeznaczony do ich aplikacji. Jednak najwygodniejszym sposobem nakładania bazy pod cienie do powiek jest aplikator w postaci gąbki.

Wybierz dla siebie odpowiednią bazę pod cienie do powiek zarówno pod względem konsystencji, postaci oraz odcienia. Zdecyduj się na tą, która będzie dla Ciebie najłatwiejsza w aplikacji. w naszym sklepie internetowym Neness znajdziesz ogromny wybór produktów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wybór bazy pod cienie do powiek powinien być również uzależniony, od jakich tego cieni używamy najczęściej, gdyż inny rodzaj bazy stosuje się pod cienie sypkie, a inny pod cienie w płynie.

Czy makijaż oczu bez bazy będzie zadowalająco trwały?

Cóż... niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. W większości przypadków odpowiedź będzie zależna od wymagań, oczekiwań danej Klientki. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że makijaż oczu, wykonany bez bazy, jest dużo bardziej podatny na zrolowanie się, a także szybciej staje się nieestetyczny. Co więcej, baza pozwala na wykrzesanie z cieni lepszego pigmentu, błysku.

Dlaczego inwestycja w bazę pod cienie jest taka ważna?

Baza, jak już zaznaczyliśmy powyżej, nie tylko utrwala makijaż, ale także pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał cieni. To bez dwóch zdań must-have przy okazji wszystkich większych uroczystości, firmowych imprez, ważnych wydarzeń, wesel czy sesji zdjęciowych.

Czy baza pod cienie nie obciąża powieki?

Przeważnie formuła baz pod cienie jest szczególnie lekka. Dobrze wykonane bazy nie wywołują uczucia ciężkości ani lepkości na powiece, co więcej, są gwarancją tego, że makijaż oczu przez cały dzień będzie się prezentować pięknie.