Perfumy męskie

Rynek perfum męskich jest już niemal tak samo zróżnicowany, jak ten dla pań. Mężczyźni dostrzegli wartość zapachów, które otaczają ich ciało w każdej sytuacji życia codziennego. Odpowiednie aromaty mogą wpłynąć na korzystną ocenę w oczach innych ludzi. Mogą też wzbudzić zaufanie, zainteresowanie, podziw, a nawet pożądanie. Perfumy, choć niewidzialne, pomagają nam wpłynąć na sposób, w jaki będziemy odbierani przez osoby trzecie. To dlatego tak ważne jest ich właściwe dopasowanie do pory dnia, sytuacji, stroju, a także do osobowości konkretnego mężczyzny.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Precyzyjnie dobrane perfumy męskie są dodatkiem zwracającym uwagę kobiet i podkreślającym najważniejsze cechy faceta. W zależności od doboru nuty bazowej, perfumy dla mężczyzn są odpowiednie na różne okazje. Korzystając z bogatej oferty neness.pl, z pewnością znajdziesz zapachy, które trafią w Twój gust, a jednocześnie będą odpowiednie w wybranych okolicznościach. Sprawdź, jak wybrać zapach, który będzie towarzyszył Ci w najważniejszych chwilach!

Perfumy męskie - siła i pewność siebie

Codzienne perfumy męskie powinny być dopasowane do charakteru faceta. Praca na poważnym stanowisku, elegancki styl ubierania i zamiłowanie do klasyki to doskonałe powody do sięgnięcia po ponadczasowe nuty, takie jak zapachy orientalne, szyprowe lub drzewne. Sprawdzą się zapachy oparte na drzewie sandałowym, cedrowym, mchu lub przyprawach. Należy jednak zwrócić uwagę, by były to perfumy stworzone z myślą o zastosowaniu w dzień. Założenie producenta, co do pory używania perfum, wpływa na intensywność zapachu, jego głębię i ciężkość.

Dla aktywnych mężczyzn, którzy każdy dzień traktują jak przygodę życia, rewelacyjną opcją są perfumy męskie z dominującą nutą owocowo-cytrusową. Dodatek mocnej woni kwiatowej może być ciekawym urozmaiceniem. Bergamotka, pomarańcza, olejek neroli, czy grejpfrut to tylko niektóre z aromatów, które są warte rozważenia jako nuty serca. Lekkim, odświeżającym i rewelacyjnym na ciepłe dni wyborem są też zapachy wodne, czyli rześkie akcenty, zwykle o pochodzeniu syntetycznym.

Perfumy dobrane do pory roku

Choć głównym kryterium doboru perfum powinno być dopasowanie do własnego gustu i charakteru, to jednak odmienne zapachy są polecane o konkretnych porach roku. Jest to ściśle związane z pogodą i aktywnością, jaką zwykle się wtedy podejmuje. Ciepły okres wiosenno-letni zachęca do sięgania po lekkie perfumy męskie. Najlepszymi opcjami są zapachy wodne i owocowe, przede wszystkim cytrusowe. Doskonałym uzupełnieniem takich kompozycji są akordy kwiatowe, które perfekcyjnie łączą się ze słodkimi nutami owoców i rześkimi nutami wodnymi.

Analogicznie, gdy nastaje pora chłodniejsza i mniej słoneczna, to tak samo, jak wieczorami, sprawdzają się cięższe zapachy o wyjątkowej głębi. Jesień i zima to czas na cieplejsze akcenty w postaci zapachów drzewnych i orientalnych, bazujących na przyprawach. Są to aromaty budzące ciepłe skojarzenia, a przy okazji dodające mężczyznom powagi. Warto łączyć je z gustownymi stylizacjami, tak aby zapach komponował się z naszym stylem. Elegancki outfit dopasowany do wyrafinowanych perfum może być sposobem na wzbudzenie zaufania lub rozpalenie zmysłów.

Perfumy męskie jako sposób na uwodzenie

Wspomniane już zapachy drzewne, szyprowe i orientalne to opcje odpowiednie nie tylko dla dojrzałych panów. Stworzą intrygującą, wyjątkową aurę wokół każdego mężczyzny, którego celem jest uwodzenie i wzbudzanie silnych emocji u płci przeciwnej. Mocne aromaty są niezastąpionym wyborem na wieczorne wyjścia. Pasują także do gustownych stylizacji formalnych. Pozwalają podkreślić cechy, takie jak dojrzałość, odpowiedzialność i pewność siebie, ale eksponują też naturalny seksapil, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie!

Na uwagę zasługuje głównie zmysłowość nut orientalnych, które wyróżnia ujmujące ciepło zapachu cynamonu, kardamonu, wanilii, czy piżma. Ostrzejszymi akcentami są tu przyprawy, takie jak imbir, goździki albo pieprz. W rodzinie zapachów szyprowych zachwyca moc żywicy, mchu, tytoniu i paczuli. Uwodzenie jest też zdecydowanie łatwiejsze dla panów, którzy oczarują wybrankę nutami drzewnymi w postaci aromatu drzewa sandałowego, gwajakowego, cedru, sosny, bądź piżma.

Zapach jako wizytówka mężczyzny

Dla wielu panów perfumy męskie to dopełnienie eleganckiej stylizacji. Decydują się na ich użycie wychodząc do pracy lub na randkę. Z powodu pozytywnych reakcji kobiet, mężczyźni dostrzegają też potrzebę sięgania po perfumy przed większością spotkań towarzyskich. Jeśli jednak szukasz zapachu, który będzie towarzyszył Ci codziennie, to warto wybrać lekką kompozycję, zgodną z Twoim trybem życia. Większość panów preferuje perfumy wodne lub owocowe, które dodają energii, ale nie wzbudzają głębszych emocji u osób trzecich.

Niezobowiązujące akcenty cytrusowe i kwiatowe powinny być przede wszystkim trwałe tak, żeby jednorazowe użycie o poranku pozwalało im utrzymać się na ciele aż do wieczora. Atrakcyjny zapach codzienny nie powinien być uwodzicielski ani przesadnie zmysłowy. Dobrze jednak, żeby był świadectwem schludności i dbałości o swój wizerunek. Lekkie perfumy są rewelacyjną opcją dla mężczyzn młodych, aktywnych i niezależnych.