Perfumy Escentric Molecules

Nie tylko projektanci mody uwielbiają eksperymentować, tworząc nieoczywiste, czasami wywołujące szok kolekcje. Podobnie jest w świecie zapachów, a perfumy Escentric Molecules są najlepszym tego przykładem. W czym tkwi sekret ich fenomenu? W zastosowaniu nowej, niszowej molekuły zapachowej – stąd właśnie nazwa samej marki. Mowa oczywiście o Iso E Super, która nie jest naturalna. Produkuje się ją w laboratorium i z pewnością by w nich pozostała, gdyby nie założyciel marki Escentric Molecules, Geza Shoen.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Perfumy Escentric Molecules zostały przedstawione światu już w 2006 r. Niemiecka marka nie musiała długo czekać na sukces – wkrótce po premierze syntetycznych zapachów zapragnęli je mieć i mężczyźni, i kobiety. Co istotne, wszystkie kompozycje są dostępne w wariancie unisex, czyli mogą być używane zarówno przez panów, jak i panie. Rewolucja branży perfumeryjnej, którą zapoczątkowały perfumy Escentric Molecules, trwa do dziś, a marka niezmiennie stosuje w swoich zapachach połączenie sztuki chemicznej z tworzeniem nieoczywistych połączeń.

Co warto wiedzieć o perfumach Escentric Molecules?

Jak wspomnieliśmy wcześniej – perfumy Escentric Molecules zawierają stworzoną w laboratorium molekułę zapachową Iso E Super. Co ciekawe, powstała już w 1973 r., jednak musiała poczekać kilkadziesiąt lat, aby zostać doceniona przez świat zapachów. Niszowe kompozycje z syntetycznym składnikiem powstały pierwotnie w dwóch odsłonach – Escentric Molecules 01 i 02, które nazywano również perfumami z feromonami. Efekt? Trwała mieszanka o ekstrawaganckiej i oryginalnej nucie, bo zapachy te miały tylko jeden składnik.

Perfumy Escentric Molecules, w których zastosowano wyłącznie molekułę Iso E Super, mają zapach lekki, subtelny i dość świeży. Najciekawsze jest to, że na każdym pachną inaczej! To, jaki będzie końcowy aromat mieszanki, zależy wyłącznie od ciała jego właściciela. Nic więc dziwnego, że mieszanki niemieckiej marki są uwielbiane za swoją niepowtarzalność. Syntetyczne perfumy Escentric Molecules sprawią, że wyróżnisz się z tłumu!

Serie perfum Escentric Molecules

Kontrowersje związane z wykorzystaniem syntetycznych składników nie powstrzymały niemieckiego twórcy przed stworzeniem kilku serii perfum Escentric Molecules, które składają się z dwóch produktów – Molecule lub Escentric. Najpopularniejsza z nich to Molecule 01, w której zastosowano wyłącznie wspomnianą wcześniej molekułę Iso E Super. W katalogu marki znajdziesz także serię Molecule 02, która powstała na bazie ambroksanu, czyli syntetycznego aromatu, który do złudzenia przypomina prawdziwą ambrę. W kompozycjach nie zabrakło także aromatów kwiatowych.

Kolejną serią niemieckiej marki są perfumy Escentric Molecules Molecule 03. W tej kolekcji dominuje przede wszystkim alkohol zestawiony z wetiwerii. W zależności od kompozycji, na którą się zdecydujesz, w mieszankach można znaleźć także imbir, piżmo, herbatę, irys, drzewo sandałowe czy cedr i pieprz. Ostatnia seria – Molecule 04 to drzewo sandałowe w syntetycznej odsłonie, które możesz zakupić samodzielnie lub w połączeniu z cytrusami.