Perfumy Tiffany

Perfumy Tiffany to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby poczuć smak prawdziwego luksusu. To synonim piękna i przepychu, który idealnie oddaje klimat Nowego Jorku. Świetnie odzwierciedlają elegancję i ekskluzywność przyświecające marce od początku jej istnienia. Jednym z charakterystycznych cech firmy Tiffany & Co. jest kultowy, turkusowy kolor znany jako Tiffany blue. Od zawsze towarzyszy firmie - od pudełek, przez zdobienia biżuterii, aż po design flakonów perfum.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Najnowsze zapachy sygnowane marką Tiffany wyróżniają się jednym, głównym składnikiem - drogocennym irysem zaliczającym się do jednego z najdroższych składników w branży perfumeryjnej. Jak się okazuje, wybór nie jest przypadkowy. To właśnie z tym kwiatem niezmiennie kojarzy się Tiffany, a w archiwum znaleźć można jego liczne szkice. Wszystko za sprawą diamentowo-szafirowej broszki w kształcie irysa, która stała się najbardziej ikonicznym produktem. Poza unikalną kompozycją perfumy wyróżniają się ekskluzywnym flakonem nawiązującym do drogocennych kamieni będących symbolem marki.

Tiffany & Co. - ekskluzywna marka prawdziwego króla diamentów

Historia Tiffany & Co. rozpoczyna się w 1837 roku w Nowym Jorku. To właśnie wtedy młody Charles Lewis Tiffany wraz z John’em B Young stworzyli niewielki sklep z luksusowymi wyrobami. Innowacyjne podejście oraz wyjątkowa kreatywność przy tworzeniu produktów sprawiła, że firma bardzo szybko zdobyła serce przedstawicieli klasy wyższej, celebrytów i polityków. Przez kolejne 30 lat Tiffany & Co. budowało swoją reputację na rynku. Przełom nastąpił w 1878 roku po zakupieniu bardzo rzadkiego, cytrynowo-żółtego diamentu znalezionego w RPA, który stał się flagowym produktem.

Od ponad 180 lat marka Tiffany & Co. kieruje się tymi samymi wartościami, kontynuując tradycję i swoje bogate dziedzictwo. Działalność firmy od zawsze była naznaczona pasją do najpiękniejszych, drogich kamieni. Obecnie cieszy się dużym uznaniem na rynku biżuteryjnym, a od niedawna także perfumeryjnym. Nowa linia zapachów świetnie oddaje elegancję, luksus i klasę będące od zawsze wyznacznikami przy tworzeniu wyrobów. Pierwsze zapachy Tiffany powstały w latach 80. Wydano wtedy dwie wersje zapachu - dla niej i dla niego.

Unikalne kompozycje perfum Tiffany

Jedną z charakterystycznych cech perfum Tiffany są unikalne kompozycje przywodzące na myśl kamienie szlachetne. Marka rozpoczęła przygodę z perfumiarstwem od legendarnego zapachu damskiego Tiffany zaprojektowanego w 1987 roku przez Francois’a Demach, który obecnie tworzy dla marki Dior. Zaledwie 2 lata później pod okiem Chanel Jacques Polge powstał zapach dla mężczyzn Tiffany for Men. Nowy rozdział w historii perfum Tiffany rozpoczął się w 2014 roku pod okiem Coty. Nowym, kluczowym składnikiem mieszanki stał się irys będącym jednym z symboli marki.

W 2017 wydano perfumy Tiffany opierające się na aromacie irysu, któremu towarzyszą orzeźwiające, cytrusowe nuty w połączeniu z uwodzicielską różą i czarną porzeczką, soczystą brzoskwinią doprawione paczulą i czystym, białym piżmem. Niespełna rok później pojawiła się nowa wersja zapachu - Intense o nieco głębszym, cieplejszym i bardziej zmysłowym aromacie. Nieodłączny składnik kompozycji marki Tiffany - irys, połączono w tym przypadku ze słodką ambrą i benzoiną ze szczyptą różowego pieprzu.