Peelingi do rąk

Piękna skóra dłoni to zasługa odpowiedniej pielęgnacji. Dawne elegantki chroniły dłonie przed słońcem i wiatrem, przez cały rok nosząc odpowiednie rękawiczki. Jeszcze niedawno podstawowym sposobem dbania o skórę dłoni było używanie kremu do rąk. Teraz jednak pojawił się szereg dodatkowych rozwiązań dostępnych w gabinetach kosmetycznych, ale także w zaciszu własnego mieszkania. Jednym z zabiegów pozwalających na intensywną pielęgnację dłoni jest peeling do rąk, których szeroki wybór można znaleźć w naszej drogerii internetowej.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Czym różni się peeling od kremu?

Nasze dłonie codziennie narażone są na kontakt z wodą, chemikaliami i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. W związku z tym skóra dłoni może się przesuszać, łuszczyć, staje się mniej elastyczna, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Jednak można temu zapobiec. Peeling do rąk to idealne rozwiązanie pielęgnacyjne. Działanie preparatu tego typu polega na złuszczaniu wierzchniej, zniszczonej, warstwy naskórka. Dzięki temu odsłonięta zostaje warstwa miękkiej, delikatnej skóry. Dłonie po użyciu preparatu złuszczającego nie tylko wyglądają lepiej, ale także czerpią o wiele więcej korzyści ze stosowanych kremów czy masek.

Postaw na naturalne składniki

Na rynku można spotkać preparaty złuszczające różnego typu. Najlepiej dobierać je, mając na uwadze stan swoich dłoni. Peelingi do rąk różnią się nie tylko składem, ale także wielkością drobinek ścierających. Substancjami użytymi do złuszczania mogą być pestki, płatki owsiane, cukier, a nawet orzechy. Im drobniejsze są drobinki, tym lepiej ścierają martwy naskórek. Oprócz tego w skład peelingów do rąk wchodzą substancje odżywcze i regeneracyjne takie jak oleje, witaminy, gliceryna czy mocznik. W sytuacji, gdy posiadamy bardzo wrażliwą skórę, świetnym rozwiązaniem będzie użycie nieco delikatniejszych peelingów enzymatycznych. Po ich zastosowaniu dłonie natychmiast zyskują perfekcyjny wygląd i odpowiedni poziom nawilżenia. Oprócz tego zdecydowanie wzmacnia się ich naturalna bariera ochronna. Stosowanie peelingu to także czas na masaż dłoni, który również korzystnie wpływa na ich wygląd. W sklepie neness.pl możesz kupić peeling do rąk marki Natura Siberica będący doskonałym sposobem pielęgnacji dłoni.