Chusteczki

Kategoria produktów higienicznych, w której znajdują się chusteczki przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni i części ciała, umożliwia zakup produktów najwyższej jakości. Wszystkie oferowane tu produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Selena Cup. Jeśli szukasz chusteczek dla dzieci i niemowląt, do makijażu i demakijażu, higieny intymnej czy też czyszczenia kubeczków menstruacyjnych, to jesteś w odpowiednim miejscu. Wszystkie chusteczki znajdują się w jednej kategorii, aby ułatwić nawigację po naszym bogatym asortymencie. Dokładamy wszelkich starań, by uprzyjemnić chwile spędzone na naszej stronie i dbamy o to, by łatwo można było wyszukiwać potrzebne produkty i środki higieniczne.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Sklep internetowy neness.pl to perfumeria, w której oferujemy zapachy damskie i męskie, inspirowane aromatami skomponowanymi przez najpopularniejszych na świecie producentów perfum. Jednakże poza bogactwem zapachów, w naszej ofercie znajdują się akcesoria higieniczne, oryginalne kosmetyki do makijażu, środki czystości, proszki do prania czy chusteczki. Oferujemy produkty takich marek, jak MakeUp Revolution, Kallos, Dermacol czy Holika Holika. Życzymy udanych zakupów!

Mała rzecz, a trudno się bez niej obejść

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często korzystamy z takich niewielkich rzeczy, jak chusteczki, a przecież trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez nich. Jak powstały chusteczki? Pierwotnie służyły do pielęgnacji nosa i wykonane były z przednich materiałów z haftowanymi monogramami. Stanowiły niezbędny element garderoby każdego szanującego się dżentelmena. Do dziś z rozrzewnieniem oglądamy stare filmy, w których mężczyzna nonszalancko wyciąga śnieżnobiałą chusteczkę z kieszeni spodni i podaje zapłakanej niewieście, mówiąc, by mu jej już nie oddawała. Perfumowane skrawki materiału to część historii ludzkości. Dziś zastąpiły je wersje papierowe, jednorazowe, które są zdecydowanie bardziej higieniczne. Chusteczki mogą służyć nie tylko do nosa, nawilżane chusteczki będą stanowić natychmiastową dezynfekcję dłoni. Szybko i wygodnie pomogą usunąć makijaż, zadbają o odpowiednie zabezpieczenie skóry dziecka, czy odkażą i oczyszczą kubeczek menstruacyjny.

W starożytnym Egipcie materiałowe chusteczki służyły jako amulet chroniący przed złem, z kolei w Grecji damy używały chusteczek jako wytwornego elementu dekoracyjnego. W Rzymie wykorzystywano je w celu oceny walki gladiatorów. W XV wieku chusteczki zaczęły gościć na salonach, w formie luksusowej. Miały liczne zdobienia i koronki i kosztowały duże sumy pieniędzy, mogli sobie na nie pozwolić jedynie przedstawiciele wyższych sfer. W XX wieku doszło do rewolucji, a mianowicie zaczęto wprowadzać na rynek chusteczki papierowe, znane nam jako jednorazowe.

Współcześnie przemysł chusteczek wyparł niepraktyczne wersje materiałowe, a dodatkowo wpłynął na rozszerzenie ich podstawowej funkcji, czyli higieny nosa. Aby zobaczyć wielość zastosowań, wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego neness.pl i zapoznać się z zawartością kategorii Chusteczki. W podróży niezbędne są chusteczki antybakteryjne, czy przeznaczone do demakijażu. Nasączone odpowiednimi środkami, mogą służyć do utrzymania higieny intymnej. Nawilżone wersje służą do oczyszczania ciała, w tym niemowląt i małych dzieci. Bez względu na to, czego szukasz, z pewnością czeka już na Ciebie w naszym sklepie.

Chusteczki do czyszczenia kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych podpasek czy tamponów. Stanowi skuteczną ochronę w czasie menstruacji, nie wymaga stosowania zewnętrznych zabezpieczeń, a czas użytkowania wynosi aż 12 godzin bez wymiany. Kubeczek noszony jest bezpośrednio w pochwie w czasie krwawienia miesiączkowego. Podobnie jak inne środki stosowane do zabezpieczenia, kubeczki zbierają wydzielinę menstruacyjną i krew. Wykonane są z elastycznych surowców, które nie powodują dyskomfortu i gwarantują dyskrecję.

Chusteczki nawilżane do czyszczenia kubeczka menstruacyjnego firmy Selena Cup zostały wyprodukowane z eko-bawełny, dlatego są bardzo skuteczne i w 100% ulegają biodegradacji. W sytuacji, gdy dostęp do bieżącej wody jest utrudniony chusteczki, do czyszczenia kubeczka menstruacyjnego będą niezastąpione. Świetnie sprawdzą się w sytuacjach, kiedy nie ma innej możliwości oczyszczenia kubeczka. Chusteczki skutecznie pozbywają się zarazków, więc można bezpiecznie, bez obawy o narażenie zdrowia używać swojego kubeczka. Każda chusteczka jest zapakowana oddzielnie, dzięki czemu bez problemu zmieści się do kieszeni lub torebki i można ją użyć natychmiast, bez uczucia skrępowania czy dyskomfortu.