Kubeczki menstruacyjne

Na rynku środków do higieny intymnej dla kobiet od lat istnieją podpaski i tampony. Jednak stosunkowo niedawno, pojawiła się doskonała alternatywa w postaci kubeczków menstruacyjnych. Stanowią one skuteczną ochronę w czasie menstruacji, można je nosić nawet do 12 godzin, bez konieczności wymiany, co daje im znaczną przewagę nad tamponami. Kubeczki nie ograniczają ruchów, można z nimi uprawiać sporty, bez obawy o zabrudzenie ubrania, gdyż umieszczane są bezpośrednio w pochwie w czasie krwawienia miesiączkowego. Ich zadanie polega na zbieraniu wydzieliny menstruacyjnej i krwi. Idealnie dopasowują się do indywidualnych kształtów każdej kobiety. Wykonane są z elastycznych surowców, które nie podrażniają i nie powodują dyskomfortu, a ponadto, gwarantują pełną dyskrecję.

Markowe kubeczki menstruacyjne w neness.pl

Kubeczek menstruacyjny w rozmiarze A i B od producenta OrganiCup został wykonany z silikonu medycznego. Oznacza to nic innego, jak całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Nie jest też barwiony szkodliwymi i alergizującymi barwnikami. Kubeczek zbiera krew, a nie wchłania jej, więc daje 100% gwarancję braku szkodliwego wpływu na kobiece ciało. OrganiCup ma certyfikację Allergy Certified i został zarejestrowany w The Vegan Society, czyli proces jego wytwarzania odbywa się bez testów na zwierzętach! Rozmiar A to propozycja dla kobiet, które jeszcze nigdy nie rodziły bądź rodziły przez cesarskie cięcie. Jego wymiary wynoszą odpowiednio 6,5 cm długości całkowitej, 4 cm średnicy, a pojemność to 25 ml. Natomiast rozmiar B jest dedykowany dla kobiet, które rodziły naturalnie. Jego całkowita długość to 7 cm, średnica to 4,5 cm, a pojemność wynosi 30 ml.

Jednym z wiodących producentów kubeczków menstruacyjnych wielokrotnego użytku jest firma Selena Cup. W ofercie sklepu internetowego neness.pl znajdują się różne rodzaje kubeczków w trzech rozmiarach S,M i L. Opakowanie zawiera jeden kubeczek menstruacyjny, pojemnik do wyparzania oraz woreczek do przechowywania.

Jak używać kubeczki menstruacyjne?

Aby prawidłowo założyć kubeczek menstruacyjny, wystarczy złożyć go w taki sposób, aby miał jak najmniejszy rozmiar i włożyć go do pochwy. Najpopularniejsze metody składania, to typ C i muszelka, których nazwy odpowiadają kształtowi kubeczka po zwinięciu. Wkładanie kubeczka jest podobne do aplikacji tamponów, można go wkładać w pozycji przykucniętej lub opierając jedną nogę na przykład o wannę. Zwilżenie kubeczka wodą lub żelem z lubrykantem ułatwia właściwą aplikację. Ogonek może lekko wystawać z pochwy, ale nie powinien powodować żadnego dyskomfortu. Prawidłowo założony kubeczek powinien całkowicie się rozłożyć i zassać. Możesz to sprawdzić palcem wskazującym, prowadząc go po obwodzie kubka. Jakiekolwiek zagięcie powoduje nieszczelność, więc należy go założyć jeszcze raz. Natomiast wyjęcie kubeczka polega na naciśnięciu podstawy, by pozbyć się podciśnienia powietrza i zapobiec wylaniu zebranej krwi, następnie należy usunąć kubeczek z pochwy i oczyścić go przed ponownym zaaplikowaniem.

Jak skutecznie oczyszczać kubeczki menstruacyjne?

Jeśli decydujesz się na używanie kubeczków menstruacyjnych wielokrotnego użytku, to musisz liczyć się z tym, że wymagają one specjalnej higieny. W trakcie menstruacji, po każdorazowym opróżnieniu kubeczka, należy go przepłukać pod bieżącą wodą lub umyć specjalnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia kubeczków. Może to być specjalistyczne mydło w płynie lub żel do mycia kubeczków menstruacyjnych. Kiedy okres się już skończy, kubeczek powinno się zdezynfekować poprzez gotowanie we wrzącej wodzie lub w pojemniczku do dezynfekcji kubeczka w kuchence mikrofalowej. Niektóre dostępne w naszym sklepie kubeczki, sprzedawane są od razu z pojemniczkami. Aby zwiększyć skuteczność likwidacji szkodliwych bakterii, można dodać środki czyszczące. Po wykonaniu wyżej opisanych czynności kubeczek powinno się umieścić w przewiewnym, najlepiej bawełnianym woreczku lub etui sprzedawanym razem z produktem. Niedopuszczalne jest przechowywanie kubeczków w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Innym sposobem dbania o nienaganną czystość kubeczków menstruacyjnych są chusteczki specjalnie zaprojektowane w tym celu. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, na przykład w trakcie podróży, na kempingu czy w lesie. Chusteczki nawilżane do czyszczenia kubeczka menstruacyjnego firmy Selena Cup to produkt całkowicie naturalny i biodegradowalny. Wyprodukowano je z ekologicznej bawełny, dlatego produkt nie powoduje odczynów alergicznych u osób podatnych na uczulenia. Każda chusteczka pakowana jest osobno, co ułatwia korzystanie z nich i zapobiega wyschnięciu pozostałych sztuk. Można je z łatwością przechowywać w torebce czy kieszeni spodni. Chusteczki Selena Cup skutecznie usuwają zarazki tak, aby móc korzystać z kubeczka bezpośrednio po oczyszczeniu.