Pantyliners wkładki higieniczne 24szt
Wkładki higieniczne
Tampony higieniczne są, poza kubeczkami menstruacyjnymi i podpaskami, jednym z dostępnych na rynku środków higienicznych przeznaczonych dla kobiet w czasie menstruacji. Najczęściej produkowane są ze sprasowanej waty, czyli czystej bawełny. Ich naturalne pochodzenie sprawia, że nie powodują podrażnień oraz alergii. Ich cylindryczny kształt ułatwia wprowadzenie produktu do pochwy i zapewnia wygodę w trakcie noszenia. Usuwanie zużytego tamponu następuje za pomocą sznureczka, przytwierdzonego do jego końca. Tampony absorbują wszelkie upławy menstruacyjne i krew wewnątrz pochwy, dlatego podczas ich stosowania nie powstaje nieprzyjemny zapach. Ten środek higieniczny zapewnia maksymalny komfort i czystość podczas okresu, dlatego jest chętnie wybierany przez kobiety.
Wszystkie produkty w tej kategorii
Normal With Cotton Extract wkładki higieniczne 20szt
Normal with Cotton Extract Fresh Scent wkładki higieniczne 20szt
W sklepie internetowym neness.pl oferujemy produkty takich marek jak O.B., Gentle Day, czy Masmi. Wszystkie wykonane są z bezpiecznych dla organizmu materiałów. Masmi tampony Super Plus są zalecane dla kobiet ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Doskonale wchłaniają krew i upławy menstruacyjne, nie powodując dyskomfortu i nieprzyjemnego zapachu. Wykonane ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej, która cechuje się wysoką chłonnością i ma właściwości hipoalergiczne. Specjalna osłona bezpieczeństwa wkładu zapobiega przed pozostawaniem włókien w pochwie. Kartonowy aplikator ułatwia prawidłowe włożenie tamponu i jest niezwykle higieniczny. Produkt ma certyfikat zgodny ze standardami ICEA zgodnie z GOTS (Global Organic Textile Standards) 2010-009.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze tamponów?
Na rynku dostępnych jest szereg marek oferujących tampony najwyższej jakości. Ale jak wybrać odpowiednie dla siebie? Warto przyjrzeć się ich rodzajom i rozmiarom, aby świadomie podjąć decyzję. Po pierwsze rozmiar ma znaczenie, czyli im większy tampon, tym większa jest jego chłonność. Maksymalny czas używania jednego tamponu wynosi 8 godzin, po tym terminie należy niezwłocznie usunąć produkt i zastąpić go nowym. Takie ograniczenie czasowe oznacza też, że można stosować tampony na noc, bez obawy o niepożądane przesiąknięcie i zabrudzenie bielizny czy pościeli. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim obfitością krwawień. W pierwszych dniach okresu, kiedy miesiączka jest bardzo obfita, należy skorzystać z największych rozmiarów, jednak pod koniec okresu, można z powodzeniem stosować tampony o niskiej chłonności.
W normalnych okolicznościach tampony należy wymieniać średnio co dwie, trzy godziny i marka produktu nie ma tu żadnego znaczenia. Kiedy poczujesz ucisk tamponu i pojawia się dyskomfort, to znak, że jest on już mocno nasiąknięty krwią i należy go wymienić. Jeśli po dwóch godzinach produkt jest w niektórych miejscach biały i suchy, oznacza to, że możesz używać mniejszych rozmiarów. Wyjmowanie tamponów jest niezwykle proste, wystarczy kucnąć i dwoma palcami chwycić wystający sznureczek. W przypadku jakichkolwiek trudności z wyjęciem produktu, należy niezwłocznie udać się do lekarza.
Po drugie, tampony nie są odpowiednie dla wszystkich, więc jeśli cierpisz na jakąkolwiek infekcję, nosisz wkładkę wewnątrzmaciczną bądź stosujesz leki dopochwowe, to lepiej sprawdzą się podpaski, gdyż umożliwiają swobodne wypływanie krwi z pochwy, zmniejszając tym sposobem ryzyko rozwoju bakterii.
Na rynku dostępne są tampony z aplikatorem i bez. Pierwszy rodzaj powstał w XX wieku i został opatentowany pod nazwą tampax. Tampon umieszczony jest w praktycznym aplikatorze, dzięki czemu włożenie go do pochwy i umiejscowienie we właściwym miejscu jest niezwykle łatwe. Z kolei tampony bez aplikatora wykonane są ze sprasowanej waty i rozprężają się w pochwie pod wpływem ciepła i wilgoci.
Obalamy powszechne mity na temat tamponów
Przed zastosowaniem tamponów należy dokładnie zapoznać się z instrukcją ich zakładania, aby uniknąć wszelkich możliwych komplikacji i zwiększyć tym samym komfort ich noszenia. Zalety tego rozwiązania są oczywiste, używając tamponów, nie odczuwasz dyskomfortu podczas menstruacji. Wydzielina wchłaniana jest wewnątrz, więc nie powstaje nieprzyjemny zapach. Tampon jest zdecydowanie bardziej dyskretny niż podpaska i można się z nim kąpać. Nie musisz rezygnować z ulubionych aktywności w czasie menstruacji. Podczas snu nie ma obawy, że tampon się przemieści, a Ty poplamisz pościel. Jeśli to Cię jeszcze nie przekonuje i obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, to już rozwiewamy Twoje wątpliwości.
Czy sznureczek może się urwać? Jest to sytuacja nadzwyczaj rzadka, jeśli jednak się zdarzy, połóż się wygodnie, rozluźnij i chwyć palcami tampon, z pewnością uda Ci się go wyciągnąć.
Tampon nie może utknąć w środku, opór przy wyjmowaniu może być spowodowany mniej obfitą miesiączką, przez co produkt nie jest wystarczająco miękki i elastyczny. W takim wypadku można go zostawić jeszcze na jakiś czas, ale nie dłuższy niż osiem godzin.
Prawidłowo zaaplikowany tampon nie jest wyczuwalny wewnątrz ciała. Ich kształt został zaprojektowany tak, by nie powodował dyskomfortu i bólu. Tampony zapewniają pełną ochronę podczas uprawiania sportu, nie zmieniają swojej pozycji i nie ograniczają ruchów. Nie musisz się też obawiać, że skrzepy krwi tworzące się w trakcie miesiączki nie zostaną usunięte z organizmu. Właściwości chłonne tamponów sprawiają, że skrzep przyklei się do niego bądź zostanie wchłonięty do wewnątrz.