ECO Pielęgnacja intymna

Pielęgnacja intymnych części ciała jest niezwykle ważna dla każdej kobiety. Przeprowadzona w nieodpowiedni sposób może być przyczyną podrażnienia oraz zapaleń skóry w tych okolicach ciała. Okazuje się również, że najbardziej popularnym kosmetykiem przeznaczonym do higieny intymnej są żele do pielęgnacji intymnych części ciała kobiety. Aby jednak taki kosmetyk mógł dobrze działać, powinien mieć przede wszystkim określony skład (najlepiej, aby był wyprodukowany z naturalnych składników pochodzenia roślinnego), a także nie zaburzał naturalnego środowiska okolic intymnych.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj taki składnik jak kwas mlekowy, który ma takie właściwości, które wspomagają kontrolować naturalne PH pochwy. Nie ma jednak wątpliwości, że właściwa higiena intymna to warunek do pełnego zdrowia oraz komfortu każdej kobiety i to bez względu na jej wiek. Dlatego również i w naszej internetowej perfumerii nie mogło zabraknąć wszelkich specyfików, które przyczynią się do właściwej pielęgnacji kobiecych miejsc intymnych.

Odpowiednie żele do higieny intymnej

Aby żel do higieny intymnej mógł właściwie spełniać swoją rolę, w jego składzie powinny się znaleźć: kwas mlekowy, który neutralizuje PH pochwy, alantoina, która z kolei wykazuje działanie łagodzące, kojące i przeciwzapalne. Oprócz tego łagodzi pieczenie oraz znacznie przyspiesza gojenie się ran. Kolejnym, odpowiednim składnikiem takiego żelu może być również prowitamina B5, która w odpowiedni sposób nawilża, działa regenerująco, łagodzi otarcia śluzówki pochwy oraz podrażnienia.

Dobrze również, aby w żelu do higieny intymnej znalazła się również kora dębu. Działa przeciwzapalnie, odkażająco, leczy stany zapalne, działa również antybakteryjnie. Oprócz tego nie zaszkodzi, aby w jego skład wchodziły również następujące składniki naturalne jak na przykład: bławatek, aloes, ksylitol oraz wyciągi z wszelkiego rodzaju ziół. Mimo wszystko najlepsze pod kątem jakości są żele do higieny intymnej eco lub bio oraz hipoalergiczne.

Naturalne żele do pielęgnacji intymnej

Sięgając po naturalne kosmetyki do pielęgnacji intymnej, a więc takie, w których składzie na próżno doszukiwać się substancji chemicznych, konserwantów, sztucznych barwników oraz parabenów, zyskujemy pewność, że specyfik ten będzie działał łagodnie i skutecznie. Wszystko za sprawą tego, iż został wyprodukowany jedynie z naturalnych ekstraktów roślinnych lub olejków, które z kolei w żaden sposób nie zagrażają naszemu zdrowiu, są łagodne w swoim działania, nie wywołują podrażnień oraz stanów zapalnych.

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na kosmetyk gorszej jakości, wyżej wymienione przypadłości oraz problemy skórne bardzo szybko mogą się u nas pojawić. Oprócz tego w drogeriach można dokonać również zakupu chusteczek nawilżających, które także przeznaczone są do higieny intymnej. Taki produkt przyda się w szczególności w podróży, a nawet po treningu lub też w przypadku menstruacji. To zatem doskonałe rozwiązanie dla tych kobiet, które większość swojego czasu spędzają poza domem.

Zadbaj o właściwą higienę miejsc intymnych

Warto również wspomnieć, że taki produkt, którym są właśnie chusteczki do higieny intymnej, także powinien być nasączony kwasem mlekowym, a także wszelkimi myjącymi składnikami pochodzenia naturalnego. Możemy się również skupić na piankach do higieny intymnej. Działają one tak samo jak żele, natomiast przydają się w szczególności w chwili wystąpienia ryzyka na podrażnienia, a co za tym idzie: po kąpieli w basenie z chlorowaną wodą, a także w tra kcie miesiączki.

Dobrym sposobem jest również używanie wkładek higienicznych. Można to robić każdego dnia. Warto również pamiętać, że w trakcie miesiączki należy zmieniać podpaski lub tampony minimum co 3 godziny. Dobrze jest również w tym czasie używanie chusteczek nawilżonych do higieny intymnej, na przykład w sytuacjach, w których czujemy, że przydałaby nam się kąpiel, lecz nie możemy z niej skorzystać, ponieważ jesteśmy w pracy.

Poznaj wyjątkowe kosmetyki do higieny intymnej na Neness.pl

Jak widać, sposobów na to, aby utrzymać higienę okolic intymnych w odpowiednim stanie, jest bardzo wiele. Wszystko oczywiście zależy tutaj od naszych potrzeb, a także sytuacji, w których się znalazłyśmy. Nie zawsze możemy przecież skorzystać z żelu do higieny intymnej. Jeżeli natomiast czujemy taką potrzebę, ponieważ jesteśmy w trakcie miesiączki, możemy zatem skorzystać z poręcznych chusteczek nawilżonych, przeznaczonych właśnie do higieny intymnej.

Żel do higieny intymnej jest najpopularniejszym środkiem, który stosują kobiety, aby zadbać o okolice miejsc intymnych. Jednakże na Neness.pl oprócz tego typu kosmetyków znajdziesz również wiele innych, dzięki którym zadbasz o prawidłową pielęgnację intymną. Dlatego już teraz zapraszamy do naszej internetowej perfumerii po proste do zrealizowania oraz szybkie zakupy i to bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, aby stawiać na jak najbardziej naturalne kosmetyki, które w swoim składzie nie zawierają żadnych konserwantów oraz parabenów. Zapraszamy!