ECO pielęgnacja oczu

Zmęczone oczy potrafią postarzyć naszą twarz nawet o kilka lat. Dlatego warto w odpowiedni sposób zadbać o ich pielęgnację. Pierwszymi symptomami ku temu mogą być na przykład przekrwione gałki oczne, sińce pod oczami oraz opuchlizna. Gdy także nam przytrafi się taki problem, zazwyczaj doszukujemy się pewnych kosmetyków oraz specyfików, które by mogły złagodzić skutki zmęczenia naszych oczu. Okazuje się również, że cienie oraz obrzęki pod oczami są problemem wielu osób, dlatego już teraz również i w naszej internetowej perfumerii możesz się zaopatrzyć w dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji oczu.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że skóra wokół naszych oczu jest bardzo cienka w porównaniu z innymi częściami naszego ciała. Dlatego też łatwo ulega wysuszeniu oraz wszelkim podrażnieniom. W związku z tym stosowanie pod oczami kremu, który w swoim składzie zawiera dość sporą ilość niewskazanych oraz chemicznych składników może ją jeszcze dodatkowo podrażnić. Jakie są zatem najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry pod oczami

Okazuje się, że łagodniejsze w swoim działaniu są kosmetyki naturalne bio lub eco. Co jest tego powodem? Otóż chodzi tutaj przede wszystkim o ich naturalne składniki, które wchodzą w ich skład. Są to najczęściej ekstrakty roślinne i olejki, które oprócz tego, że wykazują bardzo efektywne właściwości pielęgnacyjne, to w dodatku nie podrażniają skóry pod oczami oraz ogólnie nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia.

Wszystkie rośliny, które hoduje się w celu uzyskania z nich naturalnych kosmetyków ekologicznych, uprawia się je na specjalnie do tego celu przeznaczonych farmach. Farmy te muszą posiadać niezbędne certyfikaty, natomiast sama hodowla powinna przebiegać w sposób ekologiczny, zgodny z naturą, bez zastosowania jakichkolwiek związków chemicznych oraz sztucznych nawozów.

Naturalne kremy i żele pod oczy

Kremy i żele pod oczy są najbardziej znanymi kosmetykami, które wykorzystuje się do pielęgnacji skóry pod nimi. Taki specyfik powinien mieć lżejszą konsystencję niż na przykład krem do twarzy, ponieważ jak już wcześniej zostało wspomniane, skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna. Dlatego konsystencja tych kosmetyków powinna być na tyle rzadka, abyśmy mogli bez problemu ją rozprowadzić na skórze, bez dodatkowego jej rozciągania oraz zbyt intensywnego masowania. W odwrotny sposób możemy ją jeszcze bardziej podrażnić.

Specyfiki pod oczy powinny również zawierać sporą ilość odpowiednich substancji odżywczych i nawilżających, które z kolei będą w stanie poprawić kondycję naszej skóry pod oczami. Oprócz tego warto w międzyczasie zastosować sobie kurację na przykład z naturalnego serum pod oczy na zmarszczki. Dzięki temu pozbędziemy się kurzych łapek, a także wygładzimy naszą skórę oraz poczujemy się zdrowiej i młodziej. Co jakiś czas również możemy zastosować także płatki pod oczy, które z kolei w swoim składzie mają najlepsze składniki odżywcze oraz nawilżające.

Odpowiednie nawodnienie

Okazuje się również, że na kondycję naszej skóry pod oczami ma również całościowe nawodnienie naszego organizmu. Dlatego, aby jej stan uległ polepszeniu, oprócz samych kosmetyków powinniśmy w odpowiedni sposób się nawadniać, na przykład przegotowaną wodą, wodą mineralną lub ziołami bez cukru. Okazuje się, że w przypadku, gdy nasze ciało będzie miało dostarczone zbyt małe ilości wody, wtedy zacznie je oszczędzać na mniej potrzebnych do życia organach.

Sama skóra znajduje się na samym końcu tego ogniwa, ponieważ w pierwszej kolejności nasz organizm nawodni nasze narządy wewnętrzne. Dlatego, aby temu zapobiec, należy wypijać minimum 2 litry płynów dziennie, natomiast w przypadku upałów nawet do 3 litrów. Nie zapominajmy również o zdrowym śnie, odpowiedniej diecie, a także niektórych naturalnych suplementach, które w pozytywny sposób wpłyną na kondycję naszych oczu oraz skóry w ich obrębie.

Zdrowe oczy tylko z Neness.pl

Jakich zatem używać suplementów na poprawę kondycji naszych oczu? Przede wszystkim takich, w których składzie nie brakuje witaminy C, E, A, kwasów omega oraz cynku. Może to być na przykład suplement diety wyprodukowany z żurawiny. Dodatkowo możemy również zajadać świeżą marchewkę pomiędzy posiłkami. Dzięki tym wszystkim sposobom oraz odpowiednim kosmetykom naturalnym pod oczy z pewnością pozbędziemy się wielu z nimi związanych problemów.

Dlatego również teraz i w naszej perfumerii internetowej Neness.pl możesz dokonać prostych i łatwych zakupów bez wychodzenia z domu - tego, co może być Ci potrzebne do właściwej pielęgnacji oczu i skóry pod oczami. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego też postarajmy się dostarczyć im najlepszych kosmetyków, opartych jedynie na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Życzymy udanych zakupów.