Produkty ECO / BIO

Zapewne w trakcie przeglądania produktów w naszej internetowej perfumerii, nie raz rzucił Ci się taki w oczy taki produkt, który jest oznaczony jako eco bądź też bio. Co to właściwie powinno oznaczać dla każdego konsumenta oraz czy produkt bio różni się od produktu eco? Jeżeli tak, to czym? Jak widać, pytań jest wiele, dlatego ze względu na to, iż w asortymencie Neness posiadamy całą szeroką gamę tych produktów, postaramy się na nie wszystkie odpowiedzieć.

Przepraszam za niedogodności.

Ponownie wyszukaj to czego potrzebujesz

Okazuje się, że wszystkie produkty, które oznaczone są jako eko, bio lub też organic oznaczają to samo. Dlatego też możemy je stosować zamiennie. Oznaczniki te są przyporządkowane tylko i wyłącznie do tych produktów, które powstały w sposób określony dla produkcji ekologicznej. Zatem jeżeli kupujemy coś, co jest bio, na przykład krem aloesowy pod oczy marki Ziaja, wtedy zyskujemy pewność, że produkt ten spełnia wszelkie wymagania na temat jego produkcji, a także ma odpowiedni certyfikat.

Produkty bio - liczy się tylko Twoje zdrowie

Należy tu przede wszystkim wspomnieć, że ustawa dotycząca ekologicznej produkcji jasno precyzuje, czego można używać w trakcie produkowania przeróżnych artykułów, a czego nie. W przypadku hodowli roślin i warzyw bio określa nawet, jaki rodzaj nawozu można wykorzystywać, aby urosły lub też jaki skład powinna mieć gleba. Natomiast jak to jest w przypadku kosmetyków bio lub kosmetyków ekologicznych? Czy rzeczywiście takie istnieją?

Nie da się nie zauważyć, że w asortymencie perfumerii Neness nie brak również mnóstwa produktów, które określane są jako eco lub bio. Najczęściej są to kosmetyki przeznaczone dla kobiet. Otóż wiele osób uważa, że naturalne to znaczy ekologiczne. Jest w tym trochę prawdy - produkt ekologiczny, aby zgodnie z definicją można było go tak nazywać, powinien być wytworzony tylko i wyłącznie z naturalnych składników.

Naturalne kosmetyki bio i eco - dla Ciebie i dla Twojej rodziny

Produkcja wszystkich ekologicznych kosmetyków powinna podlegać ścisłej kontroli, a także spełniać wyznaczone normy oraz wytyczne. Pod koniec produkcji takimi produktami powinna się zająć właściwa instytucja certyfikująca. Tutaj również pojawia się główny problem małych firm, które pragną wytwarzać kosmetyki z certyfikatem bio lub eko - otóż sama procedura przyznawania certyfikatu jest bardzo skomplikowana i niezwykle kosztowna.

Można tu przy okazji napisać, że najbardziej znane instytucje, które zajmują się certyfikowaniem kosmetyków to: Ecocert, Cosmebio, Soil Association, AIBA&ICEA, a także Bioforum. Natomiast według międzynarodowego stowarzyszenia Cosmos, które również zajmuje się certyfikacją, naturalne lub ekologiczne kosmetyki to takie, które zawierają 100% naturalnych substancji, które wchodzą w ich skład, lub są one przynajmniej pochodzenia naturalnego. Stowarzyszenie to ustaliło również listę dopuszczalnych, naturalnych konserwantów, bez których niemożliwością by było ich stworzenie. Są one zazwyczaj pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

Naturalne kosmetyki na Neness.pl

Takie same i ścisłe wymogi obowiązują również w przypadku składników eko kosmetyków, które są odpowiedzialne za ich wchłanianie lub konsystencję. Są to zazwyczaj emulgatory, emolienty oraz olejki. Według standardów stowarzyszenia Cosmos wszelkie te uzupełniacze pod żadnym pozorem nie mogą zawierać w swoim składzie wazeliny, silikonu, politlenku etylu, syntetycznych aromatów oraz barwników, składników pochodzenia petrochemicznego, a także wyciągów z roślin, które zostały wcześniej genetycznie zmodyfikowane (GMO).

Kosmetyki ekologiczne oraz bio, które dostaniesz w naszej internetowej perfumerii, to doskonałe pod kątem jakości produkty, których może używać cała rodzina. Są bezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ zostały wyprodukowane z naturalnych składników, Mimo wszystko, ich działanie jest znacznie łagodniejsze niż w przypadku tych produktów, które zawierają w swoim składzie chemię.

Zadbaj o własne zdrowie

Kosmetyki naturalne przynoszą należyte efekty, ale dopiero w przypadku dłuższego ich stosowania. Jeżeli natomiast zależy nam na produkcie, który przyczyni się do natychmiastowego efektu, powinniśmy się zdecydować na coś zupełnie innego. Okazuje się również, że tego typu kosmetyków nie powinny także stosować osoby, których skóra reaguje alergicznie na różnego rodzaju olejki, które jak wiadomo, powszechnie wchodzą w skład kosmetyków ekologicznych.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup dobrej jakości produktów eco oraz bio, nie zapominaj, że na Neness.pl jest ich szeroki wybór. Mogą to być na przykład: balsam do ust, liftingujący koktajl do twarzy, malinowy peeling do ciała, bio herbata do picia na dobry sen, balsam do ciała, odżywka do paznokci, szampon do włosów oraz wiele, wiele innych produktów, które charakteryzują się naturalnym składem oraz łagodnym działaniem. Zapraszamy na udane zakupy bez wychodzenia z domu na Neness.pl.