ECO Pielęgnacja ciała

W trosce o wygląd oraz zdrowie naszego ciała staramy się zaopatrzyć w jak najwięcej najlepszych kosmetyków, takich jak żele pod prysznic, balsamy, kremy itp. Ich ilość jest wręcz niezliczona, jednak przeglądając asortyment naszej perfumerii, z pewnością nie raz rzuciło Ci się w oczy, że niektóre kosmetyki określane są jako bio lub eco? Co to właściwie oznacza dla konsumenta oraz czy warto inwestować w tego typu produkty?

Wszystkie produkty w tej kategorii

Okazuje się, że kosmetyki naturalne oraz kosmetyki eko i bio to praktycznie to samo. Kosmetyki bio oraz eko powinny być wykonane z substancji pochodzących z natury. Ścisłe wytyczne określają etapy ich produkcji, a także to, co powinno się w ich składzie zawierać. To prawda, że rynek jest dosłownie opanowany przez kosmetyki bio i eko. Skąd to się wzięło oraz jaka jest tego przyczyna?

Kosmetyki bio oraz eco na Neness.pl

Okazuje się, że codzienne życie w stałym napięciu, w pośpiechu oraz w stresie zaczęło nam ostatnio przeszkadzać. Ludzie nie mają czasu na kontakt z naturą, nie mają nawet kiedy wyjść na spacer do parku. Liczy się zazwyczaj praca oraz całkowite podporządkowanie się pod nią. Nadmiar obowiązków zaczął być bardzo męczący, natomiast u zabieganych osób odezwała się potrzeba obcowania z naturą. Dlatego też pragniemy zdrowo się odżywiać, zaczynamy uprawiać sporty, a także inwestować w kosmetyki pochodzenia naturalnego, takie jak eko i bio.

Idea o nazwie Slow Life, która narodziła się stosunkowo niedawno oraz jest bilansem między życiem zawodowym, a tym, co się dzieje po pracy, skłoniła nas również do tego, aby sięgnąć po zdrowsze oraz naturalne kosmetyki. Mogą to być również kosmetyki do pielęgnacji ciała. Jeżeli zatem szukasz balsamów lub kremów bio lub eco, już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszej internetowej perfumerii Neness.pl, aby sprawdzić, jaką ofertę specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne, bio i eco to takie, które zostały wyprodukowane z występujących w naturze składników. Mogą w nich też wystąpić niektóre surowce pochodzenia zwierzęcego, które z kolei w tym wypadku używa się do nadania im odpowiedniej konsystencji oraz właściwości. W tym jednak przypadku musiały być one zdobyte w ten sposób, aby nie wyrządzić zwierzętom żadnej krzywdy. Może to być na przykład wosk lub miód pszczeli. Mimo wszystko w trakcie doboru odpowiednich kosmetyków, należy dokładnie czytać ich skład. Okazuje się bowiem, że niektórzy producenci nadużywają określenia “naturalne”, ponieważ tak do końca nie ma jeszcze prawnych regulacji, co do ich definicji.

W związku z powyższym prościej będzie skupić się na kosmetykach bio i eco, zamiast na tych określanych mianem jako naturalne. Kosmetyki do pielęgnacji ciała eco powinny w swoim składzie zawierać wszelkie te składniki, które zostały pozyskane z określonych upraw. Taka uprawa koniecznie musi mieć certyfikat, który świadczy o tym, że jest uprawą ekologiczną. Powstają one zgodnie z naturą, natomiast w ich składzie na próżno doszukiwać się związków chemicznych.

Kosmetyki eco i bio do pielęgnacji ciała

Szukając dla siebie odpowiednich kosmetyków bio oraz eco, postaraj się zwrócić uwagę na to, czy mają one odpowiednie certyfikaty, na przykład COSMOS, COSEMBIO lub ECOCERT. Otóż aby dany kosmetyk do pielęgnacji ciała mógł być rzeczywiście uznawany za eco, powinien być wykonany z takich surowców, które pochodzą w 95% jedynie z upraw ekologicznych, a więc takich, które nie stosują żadnych pestycydów, wszelkiego rodzaju chemicznych substancji oraz antybiotyków.

Natomiast bio kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny zawierać przynajmniej 50% naturalnych składników z biologicznych upraw. Należy również wspomnieć, że kosmetyki zarówno bio, jak i eco mają bardzo łagodne działanie w porównaniu z tymi, które zostały wyprodukowane w sposób chemiczny. Owszem, są one skuteczne, jednak efekty ich działania mogą być dla nas widoczne dopiero po jakimś czasie.

Dla zdrowia i dla urody

Jeżeli zatem cierpimy na trądzik i pragniemy się w miarę szybko pozbyć naszego problemu, na oczekiwany efekt będziemy musieli nieco poczekać. Kosmetyki bio oraz eco do pielęgnacji ciała są na przykład idealne w przypadkach kremów nawilżających do twarzy lub balsamów. Można je stosować codziennie, są bardzo łagodne oraz wyprodukowane z naturalnych olejków i ekstraktów pochodzenia roślinnego. Z pewnością w tym przypadku przyczynią się do poprawiania naszej urody.

Jeżeli zatem również i Ty jesteś w trakcie poszukiwań odpowiednich dla siebie kosmetyków do pielęgnacji ciała, już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszej internetowej perfumerii Neness.pl. Znajdziesz tu wiele wyjątkowych produktów, takich jak na przykład kremy nawilżające do twarzy, różnego rodzaju balsamy, maseczki, szampony do włosów, a także wiele, wiele innych. Nie czekaj i już teraz dokonaj udanych zakupów i to bez wychodzenia z domu w naszej perfumerii. Zapraszamy.