Utrwalacze do makijażu

Utrwalacz do makijażu to niezawodny sposób na przedłużenie trwałości wykonanego make-upu. Dzięki niemu zapomnisz o konieczności dokonywania poprawek nawet w trakcie najdłuższej zabawy czy dnia w pracy. Specjalnie opracowane formuły zwane również fixerami są stosowane zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w domach kobiet. Ich popularność nie jest przypadkowa - utrwalacze do makijażu pokrywają twarz niewidoczną warstwą ochronną, dzięki której tusz do rzęs nie ulega rozmazaniu, podkład się nie warzy, a bronzer na policzkach nie traci swojego pigmentu.

Niezawodne kosmetyki przedłużające trwałość makijażu

Aby utrwalacze do makijażu spełniły swoje zadanie, należy ich odpowiednio używać. Pierwszą zasadą jest stosowanie fixera dopiero po wykonaniu make-upu. Wiele kobiet myli go z bazą i aplikuje na skórę przed przystąpieniem do przygotowywania stylizacji, przez co osiągnięcie pożądanego efektu nie jest możliwe. Utrwalacz do makijażu należy nanieść na twarz już po nałożeniu na nią sypkich kosmetyków, czyli pudru czy różu. Rozpyl go z odległości 30-40 centymetrów, zamykając oczy i równomiernie pokrywając całą twarz. Gotowe!

Jak działają utrwalacze?

Działanie utrwalaczy do makijażu nie jest skomplikowane. Po aplikacji twarz zostaje pokryta niewidoczną warstwą ochronną, która dodatkowo nadaje elastyczności zastosowanym kosmetykom do make-upu - dzięki temu nie występuje uczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Plastyczna formuła zapobiega nie tylko kruszeniu się produktów, ale także ich rozmazywaniu. Dobry fixer do makijażu przedłuży jego trwałość nawet do 9 godzin.

Kosmetyki do makijażu od Twoich ulubionych marek

Utrwalacze do makijażu, które znajdziesz w naszej drogerii internetowej to propozycje znanych i popularnych marek. Wśród nich nie zabrakło Makeup Revolution, SunKissed, Technic czy W7. Dostępne produkty w formie sprayu służą do przedłużenia trwałości make-upu całej twarzy. Z kolei utrwalacz do makijażu przypominający lakier jest przeznaczony do stosowania na ustach. Dzięki niemu Twoja ulubiona szminka nie ulegnie rozmazaniu w trakcie jedzenia czy picia.