Bazy pod makijaż

Jak wszystkie zapewne wiemy, nie ma dobrej i trwałej konstrukcji bez odpowiednich fundamentów. Ta zasada jest wykorzystywana wszędzie, dosłownie w każdej dziedzinie życia. Podobnie jest też w kwestii makijażu. Gdybyśmy make-up nazwali konstrukcją, to jej fundamentem wcale nie będzie, jakby się mogło z początku wydawać, podkład. Podstawą w tym przypadku bez wątpienia będzie dobra i odpowiednia baza pod makijaż. Pewnie nie każda ma ją w swojej kosmetyczce, a te które mają używają jej sporadycznie. Czy to dobrze?

Bazy pod makijaż w dzisiejszych czasach to produkty już mocno popularne, które można śmiało ustawić w rankingu obok podkładu, korektora czy rozświetlacza. Wielu z nas wydaje się, że baza to nic innego, jak odpowiednio dobrany krem, więc po co kupować kolejny produkt, skoro krem czy serum spełni się w tej roli doskonale. Otóż jeśli ktoś myśli w ten sposób, to jest w błędzie. Baza to zupełnie inny produkt niż krem do twarzy i nie da się w tym przypadku zastąpić jednego produktu drugim.

Baza - produkt, który powinien być niezbędnikiem kosmetycznym

Każdej kobiecie zależy, by makijaż, który wykona najczęściej rano, towarzyszył jej w nienaruszonym stanie przez cały dzień, a najlepiej gdy wytrzyma do wieczornej imprezy czy zaplanowanej randki. Wiele z nas boryka się z potrzebą poprawiania make-up’u już po kilku godzinach od jego wykonania. Niektóre poprawki to małe triki, które faktycznie pozytywnie wpływają na efekt końcowy, jednak zdarzają się takie poprawki, w których dodajemy kolejne warstwy makijażu, co pod koniec dnia ujawnia się w postaci niemiłej i nieładnej dla oka niespodzianki - makijaż jest cały w plamach, spływa z twarzy z nadmiaru produktów oraz wygląda bardzo niekorzystnie i nieestetycznie. By uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji, powinnyśmy sięgnąć po dobrą i sprawdzoną bazę pod makijaż.

Rodzaje baz - jaką wybrać dla siebie?

Bazy pod makijaż to koło ratunkowe dla wszystkich make-up’ów. Tych produktów używają wszyscy wizażyści i makijażowe gwiazdy z Youtube czy Instagramu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to kosmetyk dosłownie niezastąpiony i doskonale wpływa na trwałość makijażu, lecz nie tylko. Pamiętajmy, że bez bazy pod makijaż nigdy nie możemy być spokojne o nasze kolorowe dzieło stworzone na buzi, że zostanie ono utrzymane w ryzach przez cały dzień.

W naszej ofercie sklepu Neness znajdziesz wiele rodzajów baz pod makijaż. By zdecydować, którą z nich wybrać, musisz się zastanowić czego od niej oczekujesz. Wyróżniamy bazy rozświetlające poszarzałą i zmęczoną cerę - te produkty zazwyczaj posiadają w swoim składzie drobinki odbijające światło. Kolejnym rodzajem są bazy matujące, dla osób którym zależy na ograniczeniu wydzielania sebum w ciągu dnia. Gwarantują one zahamowanie świecenia się naszej twarzy. Natomiast bazy wygładzające zostały stworzone dla kobiet, których bolączką są rozszerzone pory czy też zmarszczki mimiczne, które natychmiast zostają wypełnione, a twarz przygotowana jest na przyjęcie podkładu. Do cer dojrzałych warto wypróbować bazy liftingujące, które przywracają owal twarzy oraz lekko napinają skórę.

Bazy nie tylko utrwalają makijaż, ale również pielęgnują cerę

Co istotne, bazy pod makijaż to nie tylko doskonały fundament pod makijaż, ale również świetny rodzaj pielęgnacji. Nakładając je na naszą twarz, zapewniamy jej odpowiedni stopień nawilżenia, dzięki czemu cera nie jest przesuszona, a makijaż wygląda dużo lepiej. Jednak główną rolą bazy jest przygotowanie cery na przyjęcie kolejnych kosmetyków, takich jak podkład, korektor czy puder oraz utrwalenie naszego make-up’u.

Już dziś sięgnij po bazę pod makijaż, którą znajdziesz w katalogu naszych produktów i wypróbuj jej wspaniałe działanie. Nałóż małą jej ilość na twarz i wklep delikatnie opuszkami palców. Od pierwszego użycia stanie się ona Twoim niezbędnikiem, bez którego nie będziesz umiała się już obejść. Pamiętaj, że będzie ona działać, jak niewidzialna druga skóra, która stworzy dodatkowo barierę ochronną przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.