Wybielanie zębów

Zęby są codziennie narażone na powstawanie przebarwień i niepożądaną zmianę koloru. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie jedzenia i picia, zarówno na powierzchni szkliwa, jak i wewnątrz tkanek twardych zęba gromadzą się różnego typu barwniki. Pochodzą one przede wszystkim od kawy, herbaty, soków, czerwonego wina oraz tytoniu. Dodatkowo przebarwienia mogą powstawać na skutek chorób, takich jak schorzenia trzustki, choroby krwi czy zaburzenia hormonalne. Przyjmowanie leków, w tym między innymi tetracyklin we wczesnym dzieciństwie, też nie pozostaje obojętne dla szkliwa Twoich zębów. Jak sobie radzić z powstającymi przebarwieniami i zmianą koloru zębów? W sklepie internetowym neness.pl posiadamy wiele specjalistycznych produktów, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Oferujemy skuteczne pasty do zębów, nici dentystyczne, płyny do płukania, które w swoim składzie zawierają aktywne związki o działaniu silnie wybielającym. Marzysz o lśniącym, białym uśmiechu każdego dnia? Nie czekaj, zamów markowe produkty do wybielania zębów już dziś!

Powierz swoje zęby profesjonaliście

Za najskuteczniejsze uważa się wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Wszelkie środki wybielające, dostępne w drogeriach i aptekach najczęściej służą do podtrzymania efektów osiągniętych przez profesjonalistę. Niestety metoda ta ma wiele przeciwwskazań, wśród nich znajdują się wiek poniżej 16 roku życia, nałogowe palenie tytoniu, różnego rodzaju alergie na środki wybielające, choroby dziąseł i przyzębia, silna nadwrażliwość zębów i pęknięcia szkliwa, a także zbyt duża liczba wypełnień. Jeśli jednak zdecydujesz się na wybielanie zębów u dentysty, to czeka Cię zabieg z użyciem preparatów o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Efekty są olśniewające, jednak niektóre osoby mają szkliwo, które jest odporne na wybielanie i zabieg może nie przynieść oczekiwanego skutku. Na początku lekarz stomatolog dokonuje oceny koloru Twoich zębów, oczyszcza je ze złogów i płytki nazębnej, następnie nakłada preparat, który ma za zadanie ochronę dziąseł i okolic przyszyjkowych zębów. Zaaplikowany środek wybielający pozostaje na zębach przez około 15-20 minut. Po tym czasie specjalista usuwa żel i w razie konieczności powtarza zabieg, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Po całej procedurze zaleca się stosowanie tak zwanej białej diety przez okres około trzech dni. Taka dieta wyklucza spożywanie produktów barwiących, takich jak jagody, buraki czy czerwone wino, nie wolno również palić papierosów. Zęby są bardziej wrażliwe, więc lepiej unikać bardzo gorących i zimnych napojów. Aby zminimalizować efekt nadwrażliwości zębów, można stosować delikatne płukanki z płynów zawierających fluor i mieszanki ziołowe o właściwościach antyseptycznych i antybakteryjnych, łagodzących dolegliwości spowodowane zabiegiem.

Uśmiech marzeń w domowym zaciszu

Inną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe, czyli takie, które możemy zastosować w domu. Może się ono odbywać z pomocą specjalisty, który wykona wycisk zębów i przygotuje indywidualnie dopasowaną nakładkę na zęby i przepisze specjalny środek do wybielania. Następnie samemu aplikujesz wybielacz do nakładki i nosisz ją, w zależności od zaleceń lekarza, od 30 minut do 2 godzin dziennie przez okres od 2 do 4 tygodni. Ta procedura nie jest tak inwazyjna jak zabieg w gabinecie, dlatego jest zalecana dla osób posiadających bardzo wrażliwe zęby. Ponadto, w sklepie neness.pl oferujemy szeroką gamę produktów, które skutecznie wybielają zęby, podtrzymując efekty osiągnięte przez profesjonalistów.

W kategorii Wybielanie zębów znajdziesz akcesoria służące do zachowania białego uśmiechu przez cały czas. Jednym z polecanych przez nas produktów jest proszek Natural Teeth Whitener, którego formuła została opracowana przez specjalistów pracujących w firmie Sanso Cosmetics. Jest to polski producent, który specjalizuje się w produkcji środków wybielających do zębów. Słynie z dbałości o kompozycję substancji opartych wyłącznie na naturalnych surowcach. W oferowanym proszku nie znajduje się nic poza węglem kokosowym, glinką bentonitową oraz w przypadku proszku o smaku miętowym, olejku z mięty pieprzowej. Nie zawiera fluoru, cukru oraz glutenu i jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Codzienna pielęgnacja zębów tym produktem, przynosi wymierne efekty. Przed każdym myciem zębów, pamiętaj o zwilżeniu szczoteczki i naniesieniu proszku Natural Teeth Whitener. Następnie należy czyścić zęby przez około trzy minuty, usunąć nadmiar piany i odczekać kolejne trzy minuty. Po zakończonej aplikacji środka wybielającego wypłucz usta i umyj zęby tradycyjną pastą. Aktywny węgiel kokosowy ma wyjątkowe właściwości pochłaniania niepożądanych związków organicznych, dlatego zapewnia maksymalną pielęgnację jamy ustnej. Ponadto, jest to substancja działająca wybielająco, niweluje przebarwienia powstałe w wyniku spożywania barwiących pokarmów i napojów oraz palenia tytoniu. Dodatkowa zawartość glinki bentonitowej, która powstaje z pyłu wulkanicznego, ogranicza mnożenie się szkodliwych drobnoustrojów i bakterii. Opakowanie wystarcza na około 3 miesiące codziennego stosowania.