Szczoteczki do zębów

Skuteczne zwalczanie płytki nazębnej to podstawa zachowania zdrowia zębów i jamy ustnej. Stanowi podstawę zapobiegania powstawaniu chorób przyzębia i próchnicy, które prowadzą do przykrych konsekwencji w postaci zabiegów stomatologicznych. Aby zapewnić właściwą higienę jamy ustnej, należy szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Rano, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, który często pojawia się zaraz po przebudzeniu. Wieczorem, aby pozbyć się wszelkich resztek pokarmów i bakterii nagromadzonych w ciągu dnia. Mycie zębów przed snem powinno się składać ze szczotkowania zębów i języka, nitkowania za pomocą nici dentystycznych, a na koniec płukania jamy ustnej odpowiednio dobranym płynem do płukania ust. Każda czynność wymaga akcesoriów, które znajdziesz w sklepie internetowym neness.pl. Zapraszamy do zakupu nowej szczoteczki do zębów, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Wszystkie produkty w tej kategorii

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku istnieje wiele rodzajów szczoteczek oraz producentów. Aby wybrać tę właściwą, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Między innymi twardość włosia, czyli szczoteczkę z oznaczeniem miękka, średnio twarda i twarda. Podział szczoteczek dotyczy też sposobu posługiwania się nimi oraz ze względu na budowę części pracującej. W przypadku ostatniego podziału, wyróżniamy szczoteczki jedno- i wielopęczkowe. Zazwyczaj stosuje się modele wielopęczkowe, składające się z trzech do czterech rzędów włosia na szerokość i od dziesięciu do dwunastu rzędów na długość. Aby czyścić przestrzenie międzyzębowe, można zastosować specjalne szczoteczki jednopęczkowe, są one również przeznaczone do czyszczenia zębów z założonym aparatem ortodontycznym. Natomiast ze względu na sposób posługiwania się szczoteczką, w naszej ofercie znajdują się tradycyjne, manualne i modele elektryczne. Nie ważne, którą szczoteczkę wybierzesz, pamiętaj, aby regularnie ją wymieniać, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania i higienę jamy ustnej.

Szczoteczki do zębów dla dzieci

W ofercie naszego sklepu internetowego neness.pl oprócz szczoteczek do zębów dla dorosłych, znajdują się również produkty zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Na przykład szczoteczka Big Teeth Toothbrush przeznaczona dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Jej producentem jest firma Aquafresh, która słynie z produkcji akcesoriów do higieny jamy ustnej najwyższej jakości. Główka oferowanej szczoteczki jest wyposażona w włókna różnej długości, które pomagają skutecznie usuwać zanieczyszczenia zarówno z zębów stałych, jak i mlecznych. Ergonomiczna rączka ułatwia trzymanie i manewrowanie szczoteczką, a jej żywa kolorystyka zachęca najmłodszych do częstego używania.

Little Teeth Toothbrush to propozycja dla młodszych dzieci, w wieku od trzech do pięciu lat. Jej niepowtarzalny kształt, który imituje różne postaci, w tym uroczego dinozaura, sprawia, że dzieciaki chętnie po nią sięgają i uczą się zdrowych nawyków. Model jest wyposażony w praktyczną pokrywkę główki szczoteczki, która ułatwia transport i zabezpiecza włosie przed zabrudzeniem.

Lekarze dentyści, współpracujący z firmą Aquafresh, stworzyli również szczoteczkę do mycia zębów mlecznych Milk Teeth Toothbrush. Ten produkt jest dedykowany maluchom w wieku od zera do dwóch lat. Miękkie włókna o różnym nachyleniu, dokładnie otaczają pojedyncze zęby mleczne, czyszcząc je wyjątkowo dokładnie. Elastyczna rączka wygina się pod naciskiem, nie dopuszczając do nadmiernego szczotkowania i ewentualnego uszkodzenia delikatnych dziąseł.

Specjalne potrzeby - wyjątkowe szczoteczki do zębów

Dla osób cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów prezentujemy szczoteczkę Sensodyne Complete Protection ze średnio twardym włosiem. Jest to model, w którym zastosowano specjalną, małą główkę z miękkim włosiem zewnętrznym i skręconymi włóknami wewnętrznymi. Pozwala ona na dotarcie do najodleglejszych zębów stałych, zapewniając skuteczne i jednocześnie delikatne czyszczenie zębów wrażliwych każdego dnia.

Z kolei szczoteczka firmy Sensodyne Sensitivity and Gum przeznaczona jest do mycia wrażliwych zębów i dziąseł. Jej budowa pozwala na łatwe manipulowanie, usuwanie osadu nazębnego, delikatną pielęgnację dziąseł i szkliwa oraz umożliwia swobodne dotarcie do trudnodostępnych miejsc.

W celu spotęgowania efektów wybielających stosowanej pasty do zębów proponujemy doskonałe rozwiązanie w postaci szczoteczki do zębów firmy Beverly Hills. Model Formula 6008 Filament Charcoal Toothbrush to prawdziwy mistrz wśród szczoteczek! Ma miękkie, czarne włosie, które dodatkowo zawiera cząsteczki węgla aktywnego. Doskonale czyści zęby i wspomaga zachowanie nieskazitelnej bieli uzębienia.

Produkty firmy Parodontax słyną z jakości, dlatego warto wybrać szczoteczkę tej renomowanej firmy. Na przykład model Classic zaprojektowano z myślą o ochronie dziąseł. Mała główka została zapełniona miękkimi, podwójnymi włóknami, które są delikatne dla dziąseł, ale wprawnie usuwają płytkę nazębną. Z tyłu główki znajduje się specjalna końcówka, przeznaczona do czyszczenia języka.