Płyny do płukania ust

Dbałość o higienę jamy ustnej to podstawa zdrowia! Ale czy samo szczotkowanie wystarczy? Niestety nie zawsze. Główka szczoteczki nie dociera do najdalszych zakątków i szczelin międzyzębowych, aby pozbyć się wszystkich resztek i szkodliwych bakterii, należy zastosować uzupełniające środki higieniczne. Wśród nich jest nitka dentystyczna oraz płyny do płukania ust. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo płynów i trudno jest wybrać ten właściwy, który sprosta naszym indywidualnym potrzebom. W ofercie sklepu neness.pl znajdują się płyny zapobiegające próchnicy, uzupełniające braki fluorku. Proponujemy również produkty przeznaczone do ochrony nadwrażliwych zębów, które zawierają składniki zamykające ujścia kanalików zębinowych i blokujące przesyłanie bodźców do zakończeń nerwowych, a także działające remineralizująco na szkliwo, uzupełniając powstałe w nim mikrouszkodzenia.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Płyny do płukania ust sprzyjają poprawie komfortu przy nadwrażliwych dziąsłach. Pomocne są na przykład przy zapaleniu dziąseł, aftach czy krwawieniach. W ich składzie znajduje się zestaw substancji antybakteryjnych i antyseptycznych, które wykazują skuteczne działanie lecznicze, kojące, przeciwbólowe oraz regenerujące. Jeśli chcemy olśniewać wszystkich niezwykłą bielą uśmiechu, to warto sięgnąć po wybielające płyny do płukania ust. Ich działanie polega na skutecznym i długotrwałym usuwaniu nalotu i plam powstałych na skutek używania kofeiny czy palenia papierosów. Płyny przedłużają również efekt jaśniejszego koloru szkliwa, osiągnięty za pomocą pasty lub w trakcie profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym.

Jak stosować płyny do płukania ust?

Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Wystarczy po wyczyszczeniu zębów, przepłukać usta płynem do płukania jamy ustnej przez tyle czasu, ile napisano na opakowaniu, a następnie wypluć. Produktu nie należy połykać, ani płukać wodą po zastosowaniu. Jeśli w domu są dzieci, to zaleca się przechowywać butelkę w miejscu niedostępnym dla nich. Tak jak w przypadku innych produktów do higieny jamy ustnej, jeśli występuje jakiekolwiek podrażnienie lub dyskomfort, należy natychmiast zaprzestać stosowania. Płyny przeznaczone do zębów wrażliwych zawierają znaczne ilości fluorku sodu i azotanu potasu. Jeśli pomimo stosowania, objawy się utrzymują lub nasilają, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem dentystą, ponieważ wrażliwość zębów może być oznaką poważniejszego problemu.

Natychmiastowe odświeżenie jamy ustnej

Wśród produktów w kategorii płyny do płukania ust znajdują się różne rodzaje preparatów. Płyn Aquafresh Intense Clean ma intensywny i odświeżający smak, który utrzymuje się przez długi czas, zapewniając przyjemny oddech w każdych warunkach. Ponadto, ze względu na swoją płynną konsystencję dociera w najodleglejsze zakątki jamy ustnej oraz w przestrzenie międzyzębowe, które są niedostępne dla szczoteczki. Natychmiastowo usuwa bakterie, które zostały po szczotkowaniu. Duża zawartość fluoru remineralizuje szkliwo zębów i gwarantuje długotrwałą ochronę.

Skuteczna ochrona przed bakteriami dla osób z aparatami ortodontycznymi

Jeśli nosisz aparat ortodontyczny, to jesteś narażony na częste występowanie stanów zapalnych dziąseł i podrażnień błony śluzowej. Zęby są narażone na rozwój próchnicy oraz odwapnienie. Aby zapobiegać powstawaniu różnych schorzeń i niedogodności podczas noszenia aparatu, należy zaopatrzyć się w skuteczny i odpowiednio dobrany płyn do płukania ust.

Preparaty przeznaczone dla osób z aparatami ortodontycznymi zazwyczaj działają wielokierunkowo, czyli chronią przed próchnicą, łagodzą podrażnienia i zapobiegają ich ponownemu powstawaniu, leczą stany zapalne, eliminują bakterie oraz znoszą dyskomfort towarzyszący noszeniu aparatu. W naszej ofercie znajdują się płyny przeznaczone do stosowania w ciągu dnia oraz na noc. Niektóre zawierają bakteriobójczy ksylitol, fluor czy kojący ekstrakt z aloesu i przyspieszającą regenerację tkanek witaminę E.

Płyn do płukania ust nie tylko dla dorosłych

Firma Aquafresh specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów dedykowanych higienie jamy ustnej. Poza płynami do płukania ust, które są przeznaczone dla osób dorosłych, dostępne są również płyny dla dzieci. Spełniają one wygórowane oczekiwania najmłodszych użytkowników. Aby w dojrzałym wieku móc cieszyć się mocnymi i zdrowymi zębami, należy o nie dbać już od najmłodszych lat. Zwłaszcza że szkliwo dzieci nie jest tak twarde i odporne na ścieranie i uszkodzenia. Zalecamy uzupełnienie codziennej higieny Twojego dziecka płynem do płukania jamy ustnej Aquafresh Big Teeth Mouthwash. Produkt charakteryzuje się delikatnym smakiem i łatwością użycia. Dociera do wszystkich miejsc, do których szczoteczka może nie sięgnąć. Skład Aquafresh Big Teeth Mouthwash redukuje szkodliwe działanie kwasów cukrowych, jednocześnie zapobiegając powstawaniu próchnicy i niszczeniu szkliwa. Alantoina chroni dziąsła przed nadwrażliwością i podrażnieniami spowodowanymi nieumiejętnym szczotkowaniem. Płyny do płukania ust dla dzieci to gwarancja perfekcyjnej higieny jamy ustnej Twojego dziecka.