Szampony do włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji. Jedynie wtedy, nawet po kilkunastu myciach w dalszym ciągu zachwycać będą one pięknym kolorem oraz blaskiem. Kluczową kwestią jest tutaj dobór odpowiedniego szamponu do włosów farbowanych. Bogaty wybór najwyższej jakości preparatów tego typu znaleźć można w ofercie naszej drogerii internetowej Neness.pl. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępnym asortymentem. Życzymy udanych zakupów!

Dlaczego warto stosować szampon do włosów po koloryzacji?

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że po koloryzacji pasma stają się znacznie bardziej porowate, a co za tym idzie - wchłaniają o wiele więcej wody z otoczenia. Niewłaściwie pielęgnowane mogą stać się przesuszone i zacząć sprawiać problemy z nadmiernym puszeniem się. Szampony do włosów farbowanych hamują proces wypłukiwania się pigmentu sprawiając, że nowy kolor utrzymuje się na pasmach przez długi czas. Dodatkowo, w kompleksowy sposób dbają one o kondycję włosów. najlepszym rozwiązaniem jest wybór kosmetyku do włosów, który uwzględniać będzie nie tylko samą koloryzację, lecz również rodzaj kosmyków. Aby zagwarantować takiemu preparatowi kompleksowe działanie, warto zaopatrzyć się w całą serię preparatów do włosów po koloryzacji, gdzie poza szamponem znajdzie się również maska oraz odżywka.

Jak wybrać idealny szampon do włosów po farbowaniu?

W zależności od rodzaju, każde włosy po koloryzacji wyglądają inaczej i mają odmienne potrzeby. W przypadku jednych wystarczy skupić się na ochronie koloru, inne wymagać mogą natomiast dogłębnego nawilżenia. Dobrym rozwiązaniem będzie szampon do włosów farbowanych pozbawiony silikonów oraz SLS, które to blokują dostęp substancji pielęgnujących do głębszych partii kosmyków. Gdy do czynienia mamy z pasmami z tendencją do przetłuszczania się, najlepiej sprawdzi się produkt jednocześnie nawilżający pasma i absorbujący łój u nasady. W ofercie naszej drogerii znaleźć można wyłącznie najwyższej jakości szampony od znanych i cenionych marek takich, jak Organic Shop czy Natura Estonica.