Szampony do włosów blond

Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz blond to niezwykle wymagający kolor, który potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Związane jest to z faktem, iż jasne pasma są w znaczącej większości przypadków o wiele bardziej delikatne niż ciemniejsze kosmyki, a co za tym idzie - łatwiej tutaj o ich uszkodzenie oraz przesuszenie. Bardzo często są one także cieńsze. Problemem może być tutaj również utrzymanie stosownego pigmentu po ich farbowaniu. Z pomocą przychodzą tutaj szampony do włosów blond z oferty naszej drogerii internetowej Neness.pl.

Idealny szampon dla blondynek

W składzie kosmetyków do włosów dla blondynek najczęściej znaleźć można ekstrakt z cytryny lub rumianku, którego zadaniem jest delikatne rozjaśnienie pasm. Dodatkowo, znaleźć można tu także pantenol, który wnika w porowate włókna kosmyków, wzmacniając je, odżywiając, nadając blasku i pięknych refleksów. Blondynki sięgać powinny po szampony dla jasnych lub farbowanych włosów. Osoby, którym zależy na uzyskaniu chłodnego odcienia pasm, zdecydować powinny się na zakup szamponu do włosów blond niebieskim lub fioletowym pigmentem.

Jak prawidłowo myć włosy blond?

Przed nałożeniem wybranego szamponu, niewielką jego ilość należy rozcieńczyć na dłoni z odrobiną włosów. w przypadku cienkich włosów doskonale sprawdzi się aplikacja z uwzględnieniem delikatnego masażu, który w znaczący sposób ułatwi oczyszczanie kosmyków z resztek kosmetyków do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Włosy blond najlepiej myć 2 razy. Podczas pierwszego dogłębnie je oczyścimy, a w trakcie drugiego pozwolimy składnikom aktywnym na dogłębne wniknięcie w ich strukturę. Szampon do włosów blond to jednak nie wszystko. Konieczne będzie tutaj również zaaplikowanie stosownie dobranej odżywki do codziennego stosowania. Poza nią, warto również zaopatrzyć się w głęboko odżywczą maseczkę, którą stosować powinno się minimum raz w tygodniu, nakładając na umyte włosy na około 30 minut i okrywając je ręcznikiem. Najlepszym rozwiązaniem będzie produkt, w składzie którego znajdzie się między innymi olejek arganowy, kokosowy oraz migdałowy.