Mydła antybakteryjne

Mycie rąk zapewnia niezapomniane uczucie świeżości i czystości. Tę czynności wykonujemy niezwykle często, dlatego warto zadbać o to, by środki do pielęgnacji dłoni były najwyższej jakości. Mydła antybakteryjne oferowane w sklepie internetowym neness.pl spełniają wysokie standardy i mają cały szereg atestów i certyfikatów. Wybierając jeden z produktów uznanych na świecie producentów, zyskujesz najwyższy poziom pielęgnacji i całkowite usunięcie zanieczyszczeń i bakterii. Zapewnij sobie nieskazitelną czystość dłoni i odpowiednią pielęgnację skóry, która narażona jest na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych oraz działanie detergentów stosowanych do czyszczenia domu.

Antybakteryjne mydła w płynie do dozowników automatycznych

Marka Dettol to jedna z propozycji oferowanych przez koncern Reckitt Benckiser plc. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją różnego rodzaju dóbr konsumpcyjnych, w tym przede wszystkim artykułów gospodarstwa domowego, leków oraz środków higieny osobistej. Angielska marka słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak bezdotykowe pojemniki na mydło antybakteryjne, które zapewniają maksymalną ochronę przed zakażeniami przenoszonymi poprzez bezpośredni kontakt. Automatyczne dozowniki nie wymagają dotyku, wystarczy podłożyć dłonie pod otwór, a fotokomórka uruchomi urządzenie i naniesie odpowiednią ilość środka myjącego, wprost na Twoje dłonie. Takie rozwiązania są bardzo popularne we wszelkich pomieszczeniach użytku publicznego, szpitalach, szkołach czy stacjach benzynowych. Mogą również stanowić niepowtarzalne wyposażenie nowoczesnej łazienki w Twoim domu. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje marka Dettol, wystarczy zakupić uzupełnienia dozowników automatycznych, w postaci antybakteryjnego mydła w płynie. Mydła są dostępne w różnego rodzaju opakowaniach: pojemnikach z automatycznym dozownikiem, w formie wkładów do automatycznych dozowników, jak również w tradycyjnych opakowaniach.

W sklepie neness.pl kupisz różne wersje zapachowe mydeł antybakteryjnych tej marki. Wśród nich jest między innymi woń aloesu, cytryny czy ogórkowe orzeźwienie. Specjalnie opracowana, antybakteryjna formuła gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczne usuwanie wszelkich zarazków z powierzchni dłoni. Preparat usuwa aż 99,9% bakterii, w tym salmonellę, wirusy grypy i Escherichia coli. Naturalne składniki mydła nie powodują podrażnień i zaczerwienienia, mogą je używać dzieci, alergicy oraz osoby ze skórą atopową. Ekstrakt z aloesu i proteiny mleka odpowiednio nawilżają dłonie, a skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Jeśli wolisz orzeźwiający zapach cytryny, to polecamy wybranie mydła antybakteryjnego Dettol Cytrusowa świeżość. Produkt ma pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Mydło należy nanieść na dłonie i dokładnie wmasowywać przez około 30 sekund, docierając do wszystkich przestrzeni pomiędzy palcami, aż do momentu pojawienia się obfitej piany. Następnie spłucz ręce wodą i dokładnie osusz ręcznikiem.

Skąd się wzięło mydło?

Fenicjanie są uznawani za wynalazców mydła, ale najprawdopodobniej istniało już znacznie wcześniej. W starożytnej Babilonii używano tłuszczu zwierzęcego, zmieszanego z popiołem, który z powodzeniem usuwał zabrudzenia ze skóry. Później odkryto, że tłuszcze roślinne mają podobne właściwości, a dodatkowo nawilżają i ujędrniają skórę. W XVII wieku mydła stanowiły produkt luksusowy, przyrządzany przez rzemieślników w lokalnych manufakturach. Z czasem zaczęło to ulegać zmianie, produkcja mydła z syntetycznych składników rozwinęła się na skalę przemysłową, co spowodowało szeroką dostępność i znaczące obniżenie jego ceny. Do dziś używamy sztucznych mydeł, które wraz z rozwojem technologii myją coraz skuteczniej, zapewniają barierę ochronną przed zarazkami i mają szeroką gamę aromatyczną. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mydła z gliceryną, z dodatkiem ekstraktów z ziół o działaniu antyseptycznym i bakteriobójczym, czy mydła nawilżające z mlekiem i masłem shea. Aby kupić naturalne mydła, należy sięgnąć do oferty specjalistycznych sklepów internetowych, takich jak neness.pl.

Mydła można ogólnie podzielić ze względu na ich konsystencję. W przypadku oferowanych mydeł antybakteryjnych marki Dettol jest to forma płynna na bazie związków magnezowych. Inne mydła są dostępne w postaci tradycyjnej kostki. Wśród tych ostatnich można wyróżnić mydła sodowe, czyli białe kostki, które cechują właściwości typowo toaletowe. Drugim rodzajem są mydła potasowe, z których produkuje się hipoalergiczne, szare kostki. Do niemal wszystkich kosmetyków przeznaczonych do higieny producenci dodają środki zakwaszające, które zapobiegają powstawaniu poważnych podrażnień skóry. Stąd częste dodatki ekstraktów roślinnych o właściwościach nawilżających i łagodzących. Wyciąg z ogórka to nie tylko odświeżający aromat, ale również kojące działanie na podrażnioną skórę. Podobnie jest z antyseptycznymi właściwościami cytryny, która pomaga również zachować młodość i jędrność, zwalczając wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry.