Perfumetki męskie inspirowane zapachami Hermes

Choć dziś francuska marka Hermès jest rozpoznawalna na świecie za sprawą wysokiej jakości wyrobów skórzanych i perfum, to jej początki były związane z czymś zupełnie innym. Powstała w latach trzydziestych XIX wieku, a więc jej działalność ma dość długą historię. Obecnie ta marka kojarzy się głównie z niebotycznie drogimi damskimi torebkami, których ceny sięgają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Mimo wieloletniej historii działalności dopiero w 1951 roku powstał pierwszy zapach sygnowany marką Hermès. Eau d’Hermès być może nie odniosła wielkiego sukcesu, ale wkrótce pojawiły się inne zapachy, które podbiły serca kobiet i mężczyzn na całym świecie, stały się wyznacznikiem tego, jak powinny pachnieć luksusowe perfumy dla wymagających klientów. Tym, co obecnie wyróżnia kompozycje tej marki, jest nie tylko ogromna trwałość, ale i inspiracje aromatem skóry, która ostatecznie jest motywem przewodnim tej marki. Pojawia się nawet w elementach dekoracyjnych poszczególnych flakoników. Jest to synonim doskonałości, luksusu, ale też harmonii w świecie zapachów.

Jak powstała marka Hermès?

Kiedy Thierry Hermès zakładał swoją działalność, nie mógł się spodziewać, że rozwinie się w tym kierunku, w którym się rozwinęła. Początkowo marka była związana z produkcją akcesoriów do jazdy konnej. Były to między innymi siodła i uprzęże - wszystko, co może przydać się miłośnikowi tego sportu. Dopiero wiele lat później w ofercie pojawiły się też inne wyroby skórzane, takie jak paski czy torebki, które dziś stanowią synonim luksusu, a dla kobiet o wysokim statusie materialnym to dyskretny sposób, by pokazać, jaki osiągnęły sukces. Hermès poszerzył swoją działalność nawet o produkcję dachów do kabrioletów, ale też bardziej przyziemne artykuły, takie jak zegarki czy akcesoria z jedwabiu. Na końcu doszły do tego perfumy i kosmetyki dla kobiet i mężczyzn, a także kolekcja jedwabnej odzieży.

Pierwszy zapach tej marki powstał w 1951 roku, a stworzył go Edmond Roudnitska - legenda świata perfum. Wcześniej współpracował między innymi z Elizabeth Arden czy domem mody Dior. Mimo że pierwszy zapach nie odniósł tak wielkiego sukcesu, jak się spodziewano, to jednak kolejne np. Calèche sprawiły, że świat zakochał się w perfumach tej marki. Nie mogło być zresztą inaczej, jeśli “naczelnym nosem” marki Hermès był właśnie Edmond Roudnitska. Artysta zmarł w 1996 roku, a w 2004 jego miejsce zajął Jean-Claude Ellena nazywany “mistrzem emocji”. To jemu zawdzięczamy takie zapachy jak choćby Un Jardin en Méditerranée czy Jour d’Hermès. Dziś pierwsze kompozycje są uznawane za przełomowe i ponadczasowe, ale nowsze kolekcje także urzekają niezwykłymi aromatami.

Dla kogo zapachy marki Hermes?

Marka ta kojarzy się głównie z luksusem. A czym pachnie luksus? Skórą? Cygarem? Kompozycjami kwiatowymi? Każdy z twórców interpretuje ten temat na własny sposób. Pewne jest to, że w ofercie Hermes można znaleźć zapachy odważne, zmysłowe i rześkie. Każdy z nich stanowi odrębne dzieło sztuki, które pieści zmysły, a jednocześnie zbiera mnóstwo nagród od znaczących organizacji międzynarodowych. Na korzystanie z tych zapachów decydują się takie gwiazdy jak Jessica Alba czy Sofia Vergara.

Perfumy to obok wyrobów ze skóry i ubrań niejedyne produkty tej marki. Kolekcji dopełniają luksusowe zestawy kosmetyków. A w nich można znaleźć chociażby mleczka nawilżające do ciała, pianki do golenia czy żele pod prysznic o zapachach nawiązujących do perfum. Trudno wymarzyć sobie lepszy prezent niż taki właśnie zestaw. Ceny zapachów jednak nie są aż tak drogie, jak można sądzić na podstawie torebek. Wręcz przeciwnie; choć nie są najtańsze, to pozostają w zasięgu ręki dla większości.

Perfumetki męskie inspirowane zapachami Hermes

Obecnie oferta perfum marki Hermes obejmuje zarówno kompozycje dla kobiet i dla mężczyzn, jak i wersje unisex. To pozwala na dopasowanie odpowiedniego zapachu dla każdych, nawet bardzo wygórowanych wymagań. Wśród propozycji dla mężczyzn dominują zapachy na dzień, z nutami wodnymi, aromatem cytrusów i pomarańczy, a także nuty drzewne. Takich zdecydowanych, ale uwodzicielskich zapachów można znaleźć w ofercie Hermes sporo. Każdy z nich został zapakowany w buteleczkę, która stanowi dopełnienie historii zawartej wewnątrz. Znakiem rozpoznawczym tej marki są elementy dekoracyjne wykonane ze skóry, które dodają flakonikom uroku.

Doskonałą alternatywą dla pełnowymiarowych perfum mogą okazać się perfumetki męskie inspirowane zapachami Hermes. To dobry pomysł, żeby wypróbować różne propozycje tej marki. Choć wszystkie mają ze sobą wiele wspólnego, to różnią się między sobą. Dlatego też warto poszukać, wypróbować i dopiero wtedy wybrać idealną propozycję dla siebie. Kompaktowy rozmiar perfumetki to również duże ułatwienie. Nie zajmuje wiele miejsca w kosmetyczce, a przez to z powodzeniem można ją ze sobą zabrać w podróż. Niska cena pojedynczej perfumetki powoduje też, że łatwiej kupić kilka ulubionych zapachów na różne okazje.