Perfumetki damskie inspirowane zapachami Davidoff

Davidoff to kolejna europejska marka perfumeryjna z wieloletnią tradycją, sięgającą początków XX wieku. Jej założyciel, Zino Davidoff startował w niespokojnym czasie panowania w Rosji ostatnich carów. To właśnie tam urodził się Davidoff, choć antysemickie nastroje zmusiły go do wyemigrowania do Szwajcarii, w której firma jego ojca, a później jego własna mogła rozwinąć skrzydła.

Wyobrażenie o tym, czego można spodziewać się po zapachach tej marki, dają pozostałe produkty tworzone przez nią. Przez wiele lat Zino Davidoff był nazywany królem cygar. Dopiero trzy dekady temu zaczął produkować perfumy i zaczął od linii dla mężczyzn. Wcześniej były to cygara, papierosy, ale też fajki, koniaki, wieczne pióra, a nawet zegarki i akcesoria skórzane czy oprawki do okularów. Część z tych elementów pojawiała się w różnych momentach działalności firmy. Wszystkie są luksusowe i charakterne. Również perfumy są wyraziste - i to niezależnie od tego, czy są to propozycje dla kobiet, czy dla mężczyzn, podkreślają indywidualizm.

Ciekawa historia Zino Davidoffa

Zino Davidoff urodził się w żydowskiej rodzinie w Kijowie w 1906 roku. Jego ojciec zajmował się produkowaniem wyrobów tytoniowych. Kiedy nastroje antysemickie przybrały w carskiej Rosji na sile, rodzina Davidoffów wyemigrowała do Genewy. Tam ojciec Zina otworzył niewielki sklepik, w którym sprzedawał tytoń, papierosy i akcesoria z tym związane. Uczył też syna tajników produkowania cygar.

W 1925 roku rozpoczęła się podróż Zina do krajów Ameryki Południowej, gdzie zgłębiał wiedzę o plantacjach tytoniu i produkcji cygar. Po powrocie, jako pierwszy urządził w swojej piwnicy humidor, czyli specjalne pomieszczenie do przechowywania liści tytoniu. Wraz z końcem II wojny światowej Zino dostał pozwolenie na wykreowanie własnej marki cygar. W 1946 roku powstała seria G.C. nawiązująca do klasyfikacji win. Kolejne lata to dynamiczny rozwój. Firma otworzyła własne fabryki cygar. Dopiero w 1984 roku na rynku pojawiły się perfumy dla kobiet i mężczyzn, które szybko stały się cenionymi klasykami.

Kultowe perfumy Davidoff - Cool Water Woman i inne

W 1984 rokuu pojawił się Davidoff Classic, ale to wypuszczony cztery lata później Davidoff Cool Water stał się prawdziwym hitem i osiągnął miano kultowego zapachu dla mężczyzn. W 1996 roku natomiast powstał jego odpowiednik dla kobiet. Zapach dostępny w sklepach do tej pory jest manifestacją siły i uroku oceanu. To on był inspiracją nie tylko do skomponowania perfum, ale też zaprojektowania flakonu. Ten świeży zapach łączy się z nutami kwiatowymi i owocowymi. Najbardziej rozpoznawalna w nim jest cytryna, melon, lilia, konwalia, róża czy malina.

To najbardziej klasyczna postać tych zapachów, choć oczywiście powstało kilka jego odmian. Warto wymienić chociażby Cool Water Woman Sea Rose, Cool Water Woman Intense, Cool Water Woman Wave. Do natury nawiązuje też Davidoff Run Wild dedykowany kobietom niezależnym, które wciąż poszukują przygód i nie boją się iść pod prąd. Dominują w niej nuty pistacji, granatu i jaśminu. Do dziś marka zatrudnia najlepszych perfumiarzy, co można odczuć w jakości perfum. Seria Cool Water dla kobiet i dla mężczyzn wywołała w tej branży pewną rewolucję. Choć wszystkie są do siebie podobne, każdy z nich wyróżnia unikalny charakter.

Choć to nie perfumy były głównym elementem działalności Zino Davidoffa, to można uznać, że do ich tworzenia podszedł równie poważnie. Kochał życie i czerpał z niego pełnymi garściami. Jego liczne podróże wypełniały każdy dzień nowymi wyzwaniami i przygodami. Być może tę swobodę o odrobinę egzotycznej dzikości chciał właśnie przekazać za pomocą perfum.

Perfumetki damskie inspirowane zapachami Davidoff w Neness.pl

Tym, co wyróżnia perfumy tej marki na tle innych, jest nie tylko niezwykły, rewolucyjny zapach, ale też doskonały stosunek ceny do jakości. Buteleczki o pojemnościach od 30 aż do 100 ml pozwalają na dobranie odpowiedniej opcji dla siebie. Perfumy są trwałe, długo zachowują swój zapach i nie ulegają zniekształceniu nawet po wielu godzinach. To świetna wiadomość dla kobiet, które cenią sobie zapachy długotrwałe, których intensywny aromat będzie im towarzyszył przez cały dzień. Flakony stanowią w przypadku perfum Davidoff miniaturowe dzieła sztuki. Nawiązują do niezwykłej zawartości ich wnętrza.

Ciekawą alternatywą są perfumetki. Czasem przydają się perfumy, które można zabrać ze sobą wszędzie. Ich kompaktowy rozmiar pozwala zapakować je do torebki i zabrać do pracy lub do szkoły. Poza tym perfumetki pozwalają oswoić się z danym zapachem. Czasem pełnowymiarowe perfumy kosztują sporo, a nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić po testerze w sklepie, czy dany zapach na dłuższą metę będzie nam odpowiadał. Perfumetka pozwala jakiś czas poużywać danej kompozycji, żeby ocenić, na ile dobrze się z nią czujemy. Poza tym perfumetki są nieporównywalnie tańsze. Dlatego przy jednym zamówieniu z powodzeniem można wybrać kilka zapachów, żeby później na spokojnie przetestować je w domu. Pełen przekrój perfumetek inspirowanych zapachami Davidoff znajdziesz w Neness.pl