Lista produktów marki Calgon

Oszczędność wody i energii, kontrola czasu prania, a nawet redukcja zagnieceń. Producenci pralek wyposażają dziś produkowane urządzenia w wiele przydatnych funkcji. Niestety za tak innowacyjny i funkcjonalny model jesteśmy zmuszeni zapłacić dużą sumę pieniędzy, dlatego koszt zakupu pralki warto wziąć sobie głęboko do serca i prawidłowo dbać o urządzenie. Aby zakup pralki był długoterminową decyzją, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Jedną z nich jest ochrona urządzenia przed osadzaniem się kamienia i świadomość tego, że „dłuższe życie każdej pralki to Calgon!”.

Ostatnie opinie o Neness.pl

neness.pl Reviews with ekomi-pl.com

Produkty Calgon w trosce o wydłużenie żywotności pralek

Calgon, kojarzony z reklamą, która w latach ‘90 nieustannie dźwięczała w uszach, to znana marka należąca do firmy Reckitt Benckiser – międzynarodowego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i promocją dóbr konsumpcyjnych, m.in.: artykułów gospodarstwa domowego, leków czy środków higieny osobistej. Założeniem marki Calgon było stworzenie innowacyjnego produktu, który będzie przeciwdziałał osadzaniu się kamienia wewnątrz pralki. Eksperci, wiedząc, że winowajcą kamienia jest twarda woda, opracowali produkt bazujący na polikarboksylanach zmiękczających wodę. Cel został osiągnięty. Konsumenci bardzo szybko przekonali się do proszku Calgon, który do dzisiaj jest numerem 1 wśród produktów przeznaczonych do ochrony pralki przed kamieniem.

Calgon 3w1, proszek, tabletki i żel

Ogromne zainteresowanie produktem Calgon sprawiło, że marka postanowiła wprowadzić do oferty produkty o tym samym działaniu jednak w udoskonalonej wersji. Jak wskazuje nazwa Calgon 3w1, środek ten mierzy się nie tylko z problemem twardej wody, ale też z osadami po detergentach i brudem, a przy tym eliminuje brzydki zapach. Występuje on w postaci tabletek składających się z dwóch warstw niebieskiej i białej. Calgon przygotował również produkt dla osób, które wolą stosować szybko rozpuszczający się żel niż proszki czy tabletki do pralki. Niezależnie od wybranej formuły, stosując Calgon do każdego prania, można mieć pewność, że pralka będzie zawsze czysta, a pranie pachnące. Produkty dostępne są w kilku pojemnościach do wyboru. Można kupić je w drogeriach internetowych lub stacjonarnych.

Calgon – produkty rekomendowane przez znane marki

Twarda woda zawiera wysokie stężenie jonów wapnia i magnezu. To właśnie one pod wpływem wysokiej temperatury tworzą na częściach pralki osad zwany kamieniem. Nie jest on jednak jedynym problemem wywołanym przez twardą wodę. Osad skutkuje wczesnymi awariami, a co za tym idzie, krótszą żywotnością urządzenia. Ponadto, twarda woda zmniejsza wydajność środków piorących. Z tych kilku bardzo ważnych powodów stosowanie produktów Calgon rekomenduje nie tylko sama marka, ale też producenci pralek, tacy jak: Bosch, Hotpoint, Indesit, Siemens i Whirlpool. Z całą pewnością decyzję dotyczącą wyboru Calgon warto oprzeć na tych rekomendacjach, a w trosce o jak najdłuższe życie pralki nie przepełniać bębna, regularnie czyścić urządzenie, a raz w miesiącu wykonać pranie przy pustym bębnie, bez detergentów.