Lista produktów marki Le Chatelard

Lewenda - jej zapachu nie da się pomylić z żadnym innym. Słodki, głęboki, dla niektórych lekko drażniący. Obok tak charakterystycznego aromatu nie da przejść się obojętnie. Jest jedną z najpopularniejszych roślin wykorzystywanych w lecznictwie, medycynie naturalnej i kosmetyce. Kojarzona z regionem Prowansji swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki olejkom eterycznym, wykorzystywanym do produkcji naturalnych kosmetyków. Jedną z firm oferującą naturalne, marsylskie produkty do pielęgnacji ciała jest francuska marka Le Chatelard. Ich naturalny skład i piękny, lawendowy aromat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. 

Ostatnie opinie o Neness.pl

neness.pl Reviews with ekomi-pl.com

Geneza marki Le Chatelard

Marka Le Chatelard, a właściwie Le Chatelard 1802 to jedna z nielicznych marek kosmetycznych, która może poszczycić się naprawdę bogatą historią. Jej geneza sięga roku 1802, kiedy to Francja była pod rządami Napoleona Bonaparte, miała nową konstytucję i stawała się wówczas republiką. Ówcześni mieszkańcy mogli w końcu skorzystać z nowego prawa, które dawało pozwolenie na budowę domów. Jako pierwsi skorzystali z niego rolnicy, w tym rodzina Montaud. Ich kamienny dom stał się pierwszą siedzibą firmy, a data zakończenia jego budowy stała się datą powstania firmy Le Chatelard. Wartą uwagi ciekawostką jest pochodzenie nazewnictwa firmy. Le Chatelard to nazwa niewielkiego wzgórza, na którego szczycie widnieje mały urokliwy kościółek, a zarazem jest ono miejscem, na którym zlokalizowane jest także gospodarstwo rodziny Montaud. Początki działalności polegały na zbieraniu porastającej zbocza góry lawendy i tworzenia z niej olejków eterycznych, które były dostarczane do innych przetwórców. Dopiero pod koniec lat 90 XIX wieku nastąpiła zmiana w funkcjonowaniu i samej działalności firmy - do dostawy samych surowców dołączono dostawę gotowych produktów. Członkowie Le Chatelard na lawendzie znali się jak nikt inny, dlatego byli w stanie przetworzyć ją w każdy możliwy sposób. Tradycja Le Chatelard sięga dzisiaj, a ich naturalne, marsylskie produkty zdobywają coraz większą rzeszę fanów. 

Naturalne produkty do pielęgnacji ciała od Le Chatelard

Wieloletnie doświadczenie w pracy z lawendą, korzystanie z jej zapachu i dobroczynnych właściwości dla skóry pozwoliło marce Le Chatelard stworzyć wyjątkową serię kosmetyków do pielęgnacji ciała. Podstawowym produktem kojarzonym z tą marką są naturalnie, ręcznie wyrabiane mydła marsylskie, których skład i receptura nie zmieniły się od blisko 200 lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Le Chatelard poszerzyło swoją ofertę o naturalne żele pod prysznic, olejki eteryczne, saszetki zapachowe, a także perfumy. Obecnie są to produkty oferowane klientom na całym świecie. 

Poznaj drogocenne właściwości kosmetyków Le Chatelard

Lawenda ma wiele właściwości prozdrowotnych. Na pierwszym miejscu kojarzona jest z terapią uspokajającą - jej zapach wycisza, odpręża i łagodzi zmysły. Kolejnym powodem, dla którego warto sięgać po produkty na bazie lawendy, są drogocenne właściwości pielęgnacyjne. Wykazują one działanie regenerujące, wygładzające, jak również przeciwzapalne i antyseptyczne. Wszystkie te właściwości odkryjesz w najwyższej jakości, naturalnych kosmetykach Le Chatelard.