Kremy nawilżające do twarzy

Krem nawilżający to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. W końcu skóra każdej z nas potrzebuje odpowiedniej ilości wody, aby móc chronić się przed przesuszeniem czy podrażnieniami. Co więcej, to właśnie dzięki niej cera zyskuje zdrowy, promienny blask, a procesy jej starzenia ulegają opóźnieniu. Szukasz sposobu na odmłodzony wygląd? Wybierz jeden z kremów nawilżających dostępnych w drogerii internetowej Neness i zadbaj o prawidłową pielęgnację skóry. Sprawdź, jakie produkty dla Ciebie przygotowaliśmy!

Intensywne nawilżenie bez względu na wiek

Główną zaletą kremu nawilżającego jest jego uniwersalność, dzięki której mogą po niego sięgać kobiety w każdym wieku i o różnych typach cery. Warto pamiętać, że właściwy poziom nawodnienia jest kluczowy dla wszystkich procesów, które zachodzą w skórze w każdej sekundzie. Rezygnacja ze stosowania kremów do twarzy o działaniu nawilżającym prowadzi do utraty elastyczności przez włókna kolagenu i elastyny, co w konsekwencji powoduje powstawanie zmarszczek, wiotczenie i nadmierne łuszczenie naskórka.

Jak działa krem nawilżający?

Preparat nawadniający do twarzy, wbrew temu, na co wskazuje jego nazwa, nie odpowiada za wprowadzanie wody w skórę. Jego działanie polega na nieustannym wzmacnianiu płaszcza lipidowego, który zapobiega jej nadmiernej utracie. W efekcie warstwa naskórka staje się silniejsza, a twarz nabiera zdrowego wyglądu. Krótko mówiąc, kremy nawilżające odpowiadają za wiązanie wody i ochronę cery przed nadmiernym przesuszeniem spowodowanym działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nawilżenie z kosmetykami dostępnymi w Neness

W Neness znajdziesz kremy nawilżające takich marek jak Dermacol, Doll Face, Dr. Konopka's, E.L.F., Natura Siberica i Natura Estonica. Ich formuły powstały na bazie naturalnych i cennych składników aktywnych - ekstraktów roślinnych, kwasu hialuronowego czy specjalnych ceramidów i lipidów. Preparaty przeznaczone do stosowania w dzień lub w nocy wspomagają naturalne procesy odbudowy warstwy lipidowej, zwiększają elastyczność cery i chronią ją przed zanieczyszczeniami.