Perfumetki damskie inspirowane zapachami Moschino

Nieco ekscentryczna i intrygująca, ale i swobodna; taka jest w dużym skrócie marka Moschino. To kolejna firma, która początkowo działała w branży modowej i tak jest do dziś, a po czasie do oferty dołączyły zapachy. Perfumy stanowią jedynie ułamek działalności dopełniający kolejne kolekcje ubrań. Progresywne podejście do tematu mody widać w większości zarówno wczesnych projektów, jak i tych obecnych. Założyciel, Franco Moschino, wzniósł ją na fundamentach krytycyzmu wobec przemysłu modowego, który zastał na początku swojej kariery. Nie bez wpływu na poszczególne projekty pozostawała również osobista filozofia założyciela.

Wszystkie produkty w tej kategorii

Perfumy w ofercie marki Moschino pojawiły się stosunkowo niedawno, ale szybko zyskały uznanie. Są dedykowane odważnym młodym osobom, które biorą życie za rogi, ale pozwalają sobie też na odrobinę romantyzmu, szaleństwa i optymizmu. Sam Franco Moschino był postacią barwną, czerpiącą z życia pełnymi garściami, artystyczną duszą. I ten właśnie artystyczny charakter przekazał kolekcjom ubrań oraz zapachom sygnowanym jego nazwiskiem. Możesz poznać je wszystkie dzięki perfumetkom inspirowanymi zapachami Moschino w Neness.pl.

Jak powstała marka Moschino?

Jest to stosunkowo młoda marka związana z branżą mody. Powstała dopiero w 1983 roku z inicjatywy Franco Moschino. W młodości nigdy nie sądził, że jego kariera potoczy się właśnie tym torem. Został dostrzeżony za sprawą swoich rysunków i ilustracji, co zaowocowało współpracą z domem mody Versace. Franco Moschino jednak odnosił się krytycznie do ówczesnej branży modowej. Uznał, że powinna być bardziej swobodna i nonszalancka. Do dziś projekty Moschino wyróżniają się pewnym poczuciem humoru czy pozorną niedbałością, nierzadko też mają prowokacyjny charakter i stawiają na pozytywne nastawienie do świata.

Właśnie ten bunt wobec high-fashion spowodował, że Franco Moschino założył własny dom mody. Kolejne lata działalności przyniosły mnóstwo ciekawych projektów. Projektował ubrania na szczególne okoliczności, takie jak ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich czy trasy koncertowe znanych artystek takich jak Madonna, Lady Gaga czy Kylie Minogue. Zapachy dopełniające kolekcji ubrań tego projektanta również mają w sobie charakterystyczną nonszalancję. Wśród najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wymienia się Moschino I Love Love i Moschino Funny. Sam założyciel często angażował się w kampanie społeczne. Zmarł w 1994 roku na AIDS. W tej chwili marka sprzedaje nie tylko ubrania i perfumy, ale też biżuterię, zegarki, kosmetyki, a nawet kaski.

I Love Love i Moschino Funny - najważniejsze zapachy marki

Można zaryzykować stwierdzenie, że zapach I Love Love to optymizm w pigułce. Przypomina słoneczny dzień, napawa radością i zaraża nią innych. Jest idealny dla młodych kobiet i dziewcząt, które lubią przyciągać spojrzenia. Powstał w 2004 roku i od tamtej pory stanowi prawdziwy hit tej marki. W skład tej kompozycji wchodzi grejpfrut, pomarańcza i cytryna dopełniona czerwoną porzeczką. Otaczają je tony konwalii, róż herbacianych i liści cynamonu. Całość opiera się na woni piżma i drzew: cedru i tanaka. Zapach jest zamknięty w stylowym flakonie, który także zyskał swoje miejsce w kulturze popularnej.

Moschino Funny to także optymistyczna propozycja, która zachęca do większej beztroski. Jest doskonała na co dzień. Kompozycja łączy w sobie gorzką pomarańczę, różowy pieprz, czerwoną porzeczkę, kwiatowe tony piwonii, jaśminu czy piwonii. Całość bazuje na zapachu mchu, piżma i bursztynu oraz cedru. Flakon ma bardziej geometryczną formę, a jego cechą charakterystyczną jest czerwona wstążka i nakrętka w kształcie serca. Zaletą zapachów Moschino jest niewątpliwie ich stosunkowo niska cena.

Perfumetki damskie inspirowane zapachami Moschino w Neness.pl

Zapachy Moschino z pewnością wyróżniają się na tle innych propozycji. Trudno o podobną kompozycję, która byłaby równie optymistyczna. Obecnie oferta perfum Moschino obejmuje mnóstwo zapachów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Każdy z nich cechuje duża trwałość, co powoduje, że zapach w niezmienionej postaci przez cały dzień utrzymuje się na skórze. Przy tak wielu możliwościach wyboru czasem trudno jednak zdecydować i ocenić na testerze w sklepie, czy dany zapach będzie nam na dłuższą metę odpowiadał. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są perfumetki. Są kompaktowe, mają pojemność, która pozwala na spokojne przetestowanie danego zapachu przez dłuższy czas.

Poza tym perfumetki mają jeszcze jedną zaletę, dzięki swoim rozmiarom, można je zabrać ze sobą właściwie wszędzie. Mieszczą się w kosmetyczce, ale i w torebce, więc są idealne w podróży, ale też do pracy czy do szkoły. Perfumetki damskie inspirowane zapachami Moschino dostępne w Neness.pl sprzedajemy zawsze w atrakcyjnych cenach stanowiących ułamek ceny pełnowymiarowego flakonu perfum. Dzięki temu możesz zamówić kilka różnych zapachów, by wypróbować je przed zakupem dużego opakowania. Ciesz się markowymi zapachami Moschino z perfumetkami od Neness.pl!