Perfumetki damskie inspirowane zapachami Guerlain

Ta francuska marka perfumeryjna z powodzeniem funkcjonuje na rynku już od prawie 200 lat. Mało która firma może pochwalić się podobnym stażem, choć da się wskazać kilka, które zaczynały w podobnym okresie, oczywiście również we Francji, jak to zwykle w przemyśle perfumeryjnym bywa. Dziś Guerlain jest określany mianem francuskiego domu perfumeryjnego i jest znany na całym świecie. Tym, co go wyróżnia, jest fakt, że wciąż są to zapachy produkowane wyłącznie we Francji. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela.

Pierre-François P. Guerlain był chemikiem, który poświęcił swoje życie i umiejętności na tworzenie uwodzicielskich zapachów. Jego wytrwałość i upór w końcu zaowocowały sukcesem komercyjnym. Firma stała się rozpoznawalna wśród francuskiej society. Dopiero w 1994 roku marka Guerlain została wykupiona przez koncern LVMH i po raz pierwszy od początku istnienia firmy, w skład zespołu weszli perfumiarze nienależący do rodu Guerlain. W sklepie internetowym Neness.pl znajdziesz ogromny wybór perfumetek inspirowanych zapachami tej marki.

Guerlain - francuska marka perfumeryjna z tradycjami

Początki działalności tej firmy datowane są na 1828 rok. Wtedy to Pierre-François Pascal Guerlain postanowił założyć działalność związaną z branżą kosmetyczną. Zaczął produkować perfumy wraz ze swoimi dwoma synami. Musiało minąć kilkanaście lat, zanim udało mu się zbudować renomę, która zapewniła produktom Guerlain rozpoznawalność w świecie francuskiej arystokracji. Znajomości z elitą pozwoliły na otworzenie nowego zakładu w bardziej luksusowej dzielnicy. W 1853 roku powstał pierwszy słynny zapach Eau de Cologne Imperiale.

Mniej więcej w tym samym czasie marka zaczęła eksperymentować z surowcami syntetycznymi. Rosła też jej rozpoznawalność, budziła zainteresowanie nie tylko w domach bogatych mieszczan, ale i arystokracji, a nawet na dworach rodzin królewskich. W 1964 roku zmarł założyciel firmy, a schedę po nim przejęli synowie. Kolejne lata działalności przyniosły takie zapachy jak Fleur d'Italie z 1884, Rococo z 1887 oraz Eau de cologne du coq z 1894. Największym hitem w tamtym okresie był jednak zapach Jicky (1889), który w całości powstał z syntetycznych składników. Początkowo nie spotkał się z wielką przychylnością, ale po czasie odniósł komercyjny sukces. Firma wciąż rozwijała się i stanowiła prawdziwie rodzinny biznes. Udział w jej prowadzeniu, także w tworzeniu nowych kompozycji zapachów brali wnukowie założyciela, a później także kolejne pokolenia, aż do 1994 roku.

Nie tylko perfumy

Marka już od wielu lat zajmuje się produkowanie również kosmetyków dla kobiet. Obecnie są to chociażby podkłady czy kulki rozświetlające skórę. Wymagające kobiety znajdą tam też kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Choć oferta nie należy do ubogich, to jednak perfumy wciąż stanowią najważniejszy element w katalogu produktów Guerlain. Poza klasykami pochodzącymi z końca XIX wieku należy wymienić też kilka ważnych propozycji z minionego stulecia. Należą do nich Eau du Coq z 1884, Après L'Ondée z 1906, L'Heure Bleue z 1912, Mitsouko z 1919 oraz Shalimar z 1925 roku. Co ciekawe, wiele z nich jest w sprzedaży aż do dziś.

Interesująca historia wiąże się też z zapachem Vol de Nuit z 1933 roku stanowiącym hołd dla Antoine de Saint-Exupéry’ego i francuskiego lotnictwa. Urzekał kwiatowymi nutami, które być może miały odtworzyć szczególne wrażenia, jakich człowiek doświadcza, będąc w przestworzach. W tej chwili do największych hitów sprzedaży należą Aqua Allegoria, różniące się najważniejszymi nutami. Są idealne na co dzień, ale też na specjalne okazje, mają bardzo kobiecy charakter i wyróżniają piękne flakony.

Perfumetki damskie inspirowane zapachami Guerlain w Neness.pl

Piękne opakowanie daje pewne wyobrażenie o jego zawartości. Zdecydowanie marka Guerlain opracowała do perfekcji kreatywne wykorzystanie rozmaitych surowców - zarówno tych naturalnych, jak i syntetycznych. Jako jedna z niewielu marek perfumeryjnych działa nieprzerwanie od prawie 200 lat, a jej bogata historia oraz duży szacunek ze strony dawnej arystokracji stanowią o jakości. Dlatego też dzisiejsza oferta marki Guerlain także zasługuje na uwagę. Kolekcja Aqua Allegoria to zestaw zapachów podkreślający łagodny kobiecy charakter i dodający każdej stylizacji eleganckiego wykończenia. Każdy z nich ma nazwę, która wiele mówi o tym, czego można spodziewać się po danym zapachu. Aqua Allegoria Rosa to kompozycja z przewagą róży i piwonii. Aqua Allegoria Nerolia to z kolei przykład połączenia pomarańczy i neroli właśnie.

Są trwałe i na tyle intensywne, by zostały dostrzeżone. Każdy z nich posiada piękny, delikatny flakonik z ciekawą zakrętką przypominającą kopułę z motywem plastra miodu. Buteleczki najczęściej są dostępne w dwóch pojemnościach: 75 ml i 125 ml. W Neness.pl znajdziesz natomiast perfumetki damskie inspirowane zapachami Guerlain w doskonałej cenie. Pozwolą Ci zabrać ze sobą ulubiony zapach wszędzie i mieć go pod ręką w torebce. Lubisz różnorodność? Nasze ceny pozwolą Ci na wypróbowanie najróżniejszych propozycji.