Świece i olejki do masażu

Intymność w związku nie odnosi się wyłącznie do stosunku seksualnego. Istnieje wiele innych sposobów na sprawienie przyjemności sobie i partnerowi. Zmysłowy masaż to świetna metoda na pogłębienie wzajemnej relacji. Może być częścią gry wstępnej lub formą zbliżenia samą w sobie. Pieszczoty oferują korzyści relaksacyjne i są doskonałym sposobem na złagodzenie stresu po ciężkim dniu. Pobudzą partnera i wprowadzą go w podniecenie. Korzystanie z żeli i olejków do masażu, może zwiększyć doznania i uprościć jego wykonanie.

Po co używać żeli do masażu?

Masaże wykonuje się zazwyczaj dłońmi. Kontakt skóry ze skórą może powodować tarcie, co utrudnia ruchy i trafianie w odpowiednie miejsca. Śliska konsystencja zmniejsza opór, ułatwia poruszanie dłońmi i lepiej pobudza tkanki.

Rodzaje lubrykantów do masażu

Istnieje wiele rodzajów żeli do masażu, które poprawiają doznania sensualne. Różnią się głównie recepturą. Tradycyjne olejki są gęste i mogą pozostawiać uczucie tłustej skóry, za czym nie wszyscy przepadają. Mogą też pozostawiać plamy na pościeli i ubraniach, choć pięknie pachną. Przy ich używaniu, warto zadbać o zabezpieczenie tkanin. Alternatywą są żele do masażu na bazie wody lub silikonu. Warto wiedzieć, że możemy nabyć też świece do masażu, kreujące niesamowitą atmosferę w sypialni.

Olejek do masażu vs. lubrykant

Olejki do masażu to nie to samo co lubrykanty. Niektóre olejki mogą nie nadawać się do uprawiania seksu, ze względu na możliwość uszkodzenia lateksowej prezerwatywy lub wywołania alergii. Należy zawsze zapoznawać się z informacjami o produkcie, aby ustalić czy dana formuła nadaje się zarówno do wykonywania masażu, jak i uprawiania seksu.