Ziołowa parówka na twarz to prosty zabieg, który oferuje szereg korzyści. Czy jednak jest bezpieczny dla każdego typu cery?
Ziołowa parówka krok po kroku
Do przeprowadzenia ziołowej parówki na twarz możesz wykorzystać gotowe mieszanki ziół albo stworzyć własną kompozycję z surowców zielarskich, takich jak:
- pokrzywa
- szałwia
- rumianek
- nagietek
- czystek
- chaber
Decydując się na gotowy produkt, zwróć uwagę na jego skład. Postaraj się wybrać taki, który zawiera wyłącznie najlepszej jakości suszone zioła. Przed przystąpieniem do kąpieli parowej zapoznaj się z informacjami dołączonymi przez producenta. Postępuj zgodnie z jego zaleceniami i unikaj eksperymentowania.
Jeśli postanowisz wykonać ten zabieg, korzystając z własnej mieszanki, przestrzegaj poniższych wskazówek:
- Do miski wsyp 2 łyżki wybranych ziół (np. pokrzywa i szałwia), zalej 1 litrem wrzącej wody. Odstaw na kilka minut.
- W trakcie oczekiwania aż napar przestygnie, wykonaj demakijaż i dokładnie oczyść twarz z pozostałości makijażu i innych zabrudzeń. Zepnij włosy lub zawiń w koczek.
- Gdy napar przestygnie, ustaw miskę na stole, pochyl się nad nią w odległości około 20-30 cm i nakryj głowę ręcznikiem, tworząc „namiot”.
- Po upływie około 10 minut odłóż ręcznik, delikatnie osusz twarz czystym. Gdy skóra nie będzie już ciepła, zaaplikuj ulubioną wodę kwiatową i nałóż lekką maskę. Unikaj nakładania ciężkich olejków lub tłustych kremów.
Co zyskasz dzięki temu zabiegowi?
Ten prosty, domowy zabieg oferuje wiele korzyści. Regularnie wykonywany pozwala na:
- dokładne oczyszczenie twarzy
- poprawę ukrwienie
- odblokowanie porów
- ograniczenie błyszczenia
- złagodzenie podrażnień
- nawilżenie i uelastycznienie skóry
Dużą satysfakcję z ziołowych parówek odczują osoby, których skóra jest tłusta, zmęczona, niedotleniona, przesuszona oraz skłonna do trądziku. Kto nie powinien wykonywać takich zabiegów? Nie są polecane przede wszystkim cerom wrażliwym, delikatnym i naczynkowym.
0 komentarzy