Mikrodermabrazja – co to takiego?

utworzone przez | gru 12, 2017 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów, coraz chętniej wybierany przez kobiety. Nic dziwnego, pomaga on bowiem walczyć z różnymi problemami skórnymi i poprawia funkcjonowanie skóry. Na czym polega zabieg mikrodermabrazji i jak często go wykonywać?

 

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania mechanicznego naskórka, który zazwyczaj przeprowadza się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Polega on na oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. W odróżnieniu od peelingów kwasowych, dermabrazji czy peelingów chemicznych, mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym i nie powoduje powstawania przebarwień, ani blizn. Zabieg mikrodermabrazji możemy wykonywać jednorazowo lub w seriach, na przykład po 6 do 12 zabiegów, w odstępach co najmniej tydzień między pojedynczymi zabiegami.

 

fotolia.com, #131721147 | Autor: Katarzyna Leszczynsk

 

Korundowa, diametowa czy tlenowa?

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać trzema metodami. Rozróżniamy mikrodermabrazję korundową, diamentową oraz tlenową, czyli tak zwaną oxybrazję.

W przypadku tej pierwszej naskórek zostaje złuszczony za pomocą mikrokryształków korundu, które wypychane są ze specjalnego urządzenia pod dużym ciśnieniem i uderzając w skórę, złuszczają martwy naskórek, a także pobudzają głębokie warstwy skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg mikrodermabrazji korundowej jest nieco silniejszy niż mikrodermabrazja diamentowa i najczęściej poleca się go osobom z rozszerzonymi porami i przebarwieniami.

Mikrodermabrazja diamentowa to idealny wybór dla osób o skórze wrażliwej i delikatnej. Do tego zabiegu stosuje się specjalne urządzenie z tarczami diamentowymi, które przesuwa się po skórze, złuszczając martwy naskórek. Taki zabieg trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesny. Efekty na skórze widać od razu po zabiegu.

Ostatni typ mikrodermabrazji – oxybrazja, czyli mikrodermabrazja tlenowa jest nieco podobny do zabiegu mikrodermabrazji korundowej, jednak w tym wypadku naskórek ścierają nie kryształki, a mikrokropelki soli fizjologicznej wyrzucane z urządzenia z bardzo dużą prędkością.

 

Dla kogo mikrodermabrazja?

Mikrozłuszczanie naskórka, czyli mikrodermabrazja to zabieg polecany osobom po 40 roku życia, z początkami starzenia się skóry, ze zmarszczkami, a także dla osób ze skórą przetłuszczającą się, rozstępami – ten zabieg wykonuje się nie tylko na twarzy, ale także na ciele.

Mikrodermabrazja jest także skuteczna i polecana przy walce z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, bliznami pourazowymi. Pomaga także pozbyć się rozszerzonych porów i poprawia jędrność skóry.

 

fotolia.com, #126545476 | Autor: Drobot Dean

 

Mikrodermabrazja – przeciwskazania

Podobnie jak przy innych profesjonalnych zabiegach kosmetycznych również przy mikrodermabrazji istnieje szereg przeciwwskazań. Wśród nich wymienić można wirusowe i bakteryjne zakażenia skóry, na przykład opryszczka, trądzik krostkowy, trądzik różowaty, nowotwory, znamiona. Zabieg ten odradza się także osobom w trakcie farmakologicznej terapii leczenia trądziku.

Pamiętajmy także, by co najmniej na pięć dni przed zabiegiem nie stosować na skórę kremów do depilacji, wosku, peelingów, a nawet ostrych gąbek, które mogą naruszyć strukturę skóry.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaje gąbek do kąpieli

Gąbka do kąpieli to produkt, który nie tylko pomaga w oczyszczaniu ciała, ale ma też wiele innych zastosowań. Zapewnia delikatny masaż, który usprawnia krążenie krwi i tym samym sprawia, że skóra...

Cera mieszana – jak ją rozpoznać i pielęgnować

Właściwa pielęgnacja każdej cery zaczyna się od prawidłowego rozpoznania jej typu. A jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry jest cera mieszana. No właśnie – mieszana, czyli jaka? Jak ją...

Dlaczego warto używać olejków do ciała?

Olejki do ciała stają się dziś często doskonałą alternatywą dla balsamów czy mleczek. Ich stosowanie wskazane jest przede wszystkim wtedy, gdy skóra jest wyjątkowo narażona na wysuszenie, czyli na...

Gąbki i myjki do kąpieli – czyszczenie i przechowywanie

Przyjemnie poprawiają krążenie, ułatwiają wnikanie substancji odżywczych z kosmetyków w skórę, są elementem relaksujących rytuałów podczas kąpieli… Miłe skojarzenia kończą się, gdy uświadomimy...

Pielęgnacja cery dojrzałej

Około 45 roku życia w organizmie każdej kobiety znacznie obniża się poziom hormonów żeńskich - estrogenów i progesteronu – oraz zmniejsza się produkcja kolagenu, a co za tym idzie, skóra robi się...