Peeling enzymatyczny. Jak wpłynie na stan Twojej skóry?

utworzone przez | gru 18, 2021 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

Peeling enzymatyczny to, najprościej rzecz ujmując, produkt, który pozwoli Ci na kontrolowane usunięcie zrogowaciałego naskórka. Nieoczyszczanie cery może prowadzić do różnych, przykrych konsekwencji, które szczególnie boleśnie odczują posiadaczki cery tłustej i mieszanej — nadmiar sebum, zaskórniki, zmiany trądzikowe… Aby tego uniknąć, liczne Kobiety sięgają po peelingi. Dziś skupimy się na jego jednym rodzaju, peelingu enzymatycznym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Peeling enzymatyczny. Co to jest?

Peeling enzymatyczny, w odmienności do standardowego peelingu, ma zazwyczaj gładką lub wzbogaconą o ledwie niewielkie drobiny konsystencje. Wynika to z tego, że w przypadku tego bez dwóch zdań skutecznego kosmetyku, główne skrzypce odgrywa nie pocieranie skóry produktem, ale substancje aktywne, w które bogaty jest skład peelingu enzymatycznego.

Na rynku znaleźć można peelingi enzymatyczne, które łączą w sobie metodę chemiczną i mechaniczną oraz takie, które komponowane są z myślą o posiadaczkach cery wrażliwej bądź też z licznymi wypryskami — opierające się wyłącznie na metodzie chemicznej.

Do substancji aktywnych, z którymi często możemy spotkać się w peelingach enzymatycznych, należą:

  • Kwasy organiczne,
  • Naturalne enzymy, np. keratolina,
  • Ekstrakty z różnych roślin, np. z wierzby,
  • Witam

Peeling enzymatyczny. Czym się wyróżnia? 

Jak już zaznaczyliśmy powyżej, część producentów peelingów enzymatycznych właściwie zrezygnowała z metody mechanicznej. W ten sposób kobiety mogą zatroszczyć się o stan i nienaganne oczyszczenie swojej skóry bez najmniejszego ryzyka. 

Peelingi, oparte na metodzie mechanicznej nie u każdego sprawdzą się. Może się zdarzyć, że peeling mechaniczny okaże się zbyt mocny. Nieodpowiednim wyborem jest też aplikacja peelingu mechanicznego na zmiany trądzikowe. Energiczne pocieranie może w efekcie doprowadzić do rozprzestrzenienia się wydzieliny z wyprysków na powierzchni twarzy, a co za tym idzie — do zwiększenia się liczby zmian. 

Co więcej, niektóre peelingi mechaniczne zawierają zbyt duże drobiny, przez co mogą uszkodzić delikatny naskórek. Szczególnie posiadaczki cery wrażliwej powinny wystrzegać się gruboziarnistych peelingów. Tego typu produkty sprawdzą się raczej do wygładzenia zdecydowanie grubszej skóry na nogach czy pośladkach, ale na pewno nie twarzy. 

Peelingi enzymatyczne z jednej strony mają przeważnie gładką, delikatną formułę, z drugiej — ich działanie jest nadzwyczaj intensywne. Wnikają one ok. 0,5 mm w głąb skóry i znakomicie oczyszczają ją z łoju, martwego naskórka, zapobiegając tym samym zapychaniu się porów. 

Jaki peeling enzymatyczny dla kogo? 

Wybierając peeling enzymatyczny, koniecznie dostosuj typ produktu do swojej cery. Posiadaczki cery tłustej czy mieszanej mogą śmiało zdecydować się na szczególnie mocne oczyszczenie, dlatego w ich kosmetyczkach często znajdują się peelingi enzymatyczne, wzbogacone o substancje kwasowe.

Jeśli z kolei swoją cerę opisałabyś raczej jako suchą, śmiało zastanów się nad inwestycją w kosmetyk wzbogacony o substancje nawilżające i łagodzące.

Panie o cerze wrażliwej, jak nietrudno się domyślić, powinny szukać możliwie najdelikatniejszych preparatów i raczej zrezygnować z produktów o silnym działaniu, opartym na właściwościach kwasów. 

Swojego nowego, ulubionego peelingu enzymatycznego poszukaj na Neness! https://neness.pl/600-peelingi-czyszczajace-do-twarzy

Na sam koniec przypominamy! Peelingu nie można używać zbyt często — nierozsądne stosowanie tego produktu doprowadzi do przesuszenia skóry. Zazwyczaj peeling używać powinno się raz w tygodniu, natomiast informacja o najlepszej częstotliwości znajduje się na tyle opakowania. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gliceryna w kosmetykach

Gliceryna to bardzo popularny składnik kosmetyków. Jest obecna w wielu kremach do twarzy, balsamach, szminkach ochronnych i innych produktach do pielęgnacji. Ale jakie jest tak naprawdę jej...

Zielona herbata w pielęgnacji

Zielona herbata znana jest przede wszystkim ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Regularne picie jej naparu działa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na wygląd naszej skóry. Jednak, by...

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – co warto mieć?

Ciąża to okres, w którym potrzeby pielęgnacyjne naszego ciała diametralnie się zmieniają. Skóra zaczyna zachowywać się inaczej, pojawiają się problemy, z którymi do tej pory nie miałyśmy do...

Holika Holika – kosmetyki prosto z Azji

Na temat azjatyckiej pielęgnacji skóry pisaliśmy na naszym blogu już kilka razy. Kilkustopniowe oczyszczanie i nawilżanie cery, a także dbanie o ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem promieni...

Jak dbać o włosy w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Jednak również w tym czasie pod wpływem burzy hormonów i zmian zachodzących w organizmie zmienia się także nasza cera i włosy. Szczególnie w przypadku...