Opadające powieki – najlepsze sposoby

utworzone przez | lut 5, 2019 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

Starzenie się skóry może objawiać się na wiele sposobów. Zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, utrata elastyczności – to najpopularniejsze z nich. U niektórych osób towarzyszy mu zaś przypadłość zwana powszechnie opadającą powieką. Z czego ona wynika i jak sobie z nią radzić?

Dlaczego powieki zaczynają opadać?

Jedną z najpopularniejszych przyczyn opadania powiek jest osłabienie tkanki wokół oczu. Skóra na tym obszarze twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Długotrwałe wystawianie na działanie wiatru, niskich temperatur czy słońca wyjątkowo wcześnie odbija się na jej jędrności. Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna opadania powiek. Może ono przytrafić się nawet bardzo młodym kobietom, np. gdy bardzo szybko stracą na wadze czy w wyniku długotrwałego stresu.

Pielęgnacja powiek

Bardzo dobrym sposobem na radzenie sobie z opadającymi powiekami jest ich pielęgnacja za pomocą odpowiednich kosmetyków. Podstawą jest tutaj dbałość o właściwy poziom wody w skórze, dlatego obowiązkowym kosmetykiem przy opadających powiekach jest silnie nawilżający krem pod oczy. Takiego produktu powinniśmy używać co najmniej dwa razy dziennie, jeśli jednak skóra jest wyjątkowo sucha – nawet kilka razy dziennie.

Adobe Stock, Natura Siberica Krem Ujędrniający pod Oczy, 30ml / 22,90 zł

Oprócz tego pomagają także domowe metody. Bardzo skuteczną, choć wymagającą cierpliwości, jest stosowanie okładów z rumianku. Wystarczy zaparzyć dwie jego torebki, a następnie schować do lodówki. Kiedy są już całkowicie schłodzone, wyjmujemy je i nakładamy na powieki na 20 minut. Taka terapia przynosi bardzo dobre efekty, jednak musimy na nie sporo poczekać. Zaczynają być one widoczne dopiero po 1-2 miesiącach, oczywiście pod warunkiem, że okłady robimy codziennie.

Cudowna moc ćwiczeń

Sama pielęgnacja jednak nie wystarczy. Żeby pozbyć się problemu, potrzebne są też regularne ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni wokół oczu. Oto kilka z nich:

  1. Otwieramy oczy jak najszerzej potrafimy, starając się jednak, by nie marszczyć przy tym czoła. Utrzymujemy tę pozycję przez 10 sekund, po czym na chwilę rozluźniamy mięśnie i się relaksujemy. Ćwiczenie wykonujemy 5 razy.
  2. Ustawiamy głowę prosto, a następnie nie zmieniając jej ułożenia i nie marszcząc czoła, staramy się spojrzeć na sufit. Wytrzymujemy 10 sekund i na chwilę zamykamy oczy. Powtarzamy również 5 razy.
  3. Palce kładziemy tuż za zewnętrznym kącikiem oka i staramy się rozciągnąć skórę (tak, by oczy stały się skośne). Pozostajemy w tej pozycji 5 sekund, a następnie rozluźniamy się całkowicie. Wykonujemy 10 powtórzeń.

Doraźnie problem opadających powiek może zaś zamaskować odpowiedni make-up. O tym, jak go wykonać, możecie przeczytać w artykule Opadająca powieka – jak wykonać makijaż?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak często wykonywać peeling twarzy?

Piękna, gładka skóra znacznie wpływa na nasze poczucie własnej wartości i sprawia, że stajemy się atrakcyjniejsi w oczach innych. Dlatego większość z nas nie szczędzi wysiłków, by poprzez różne...

Sposoby na rozszerzone pory

Rozszerzone pory to zmora nie tylko wielu kobiet, ale także mężczyzn. Niezależnie od typu cery, mogą one dotyczyć każdego z nas. Najczęściej widzimy je w tak zwanej strefie T, czyli miejscach, w...

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Cienie pod oczami pojawiają się u wielu osób. U jednych tylko sporadycznie, u innych od pewnego momentu w życiu. Niektórzy zaś borykają się z nimi nawet przez cały czas. Czy są one tylko defektem...

Powakacyjny przegląd kosmetyczki

Pora przeprowadzić przegląd kosmetyczki, przygotowując ją na nadejście jesieni. Z jakich kosmetyków możesz więc już zrezygnować, a w które koniecznie musisz się zaopatrzyć?  Sprawdź datę ważności i...

Co nawilża w kremie do rąk, czyli jakich składników szukać

Kiedy poznajemy nową osobę, jednym z pierwszych gestów, jakie czynimy, jest podanie jej dłoni. W ten sposób witamy się ze znajomymi, tak rozpoczynamy spotkania z klientami. Dłonie są więc naszą...