Najczęstsze błędy w demakijażu

utworzone przez | lut 18, 2021 | Codzienna pielęgnacja | 0 komentarzy

Głównym elementem wieczornej pielęgnacji jest demakijaż, czyli mechaniczne usunięcie resztek makijażu, a także brudu, łoju i potu. Jest to niezwykle istotny etap, ponieważ jego ominięcie może doprowadzić do powstania niedoskonałości oraz znacznego pogorszenia stanu naszej cery. Zatem jak wykonywać demakijaż, aby cieszyć się zdrową i gładką skórą?

Tarcie twarzy wacikiem

Intensywne i gwałtowne ruchy podczas demakijażu prowadzą do mikrouszkodzeń. Przyczyniają się również do przedwczesnego powstawania zmarszczek, szczególnie w okolicach oczu, natomiast zbyt mocnym tarciem oczu możesz połamać lub wyrwać rzęsy.

Jak prawidłowo to robić?  Przyłóż płatki nasączone płynem do demakijażu do oczu, poczekaj, aż makijaż się rozpuści, a następnie delikatnie oczyść oczy z resztek tuszu i eyelinera. Tak samo postępuj ze skórą twarzy – wykonuj delikatne, koliste ruchy, które zapewnią dokładne oczyszczenie.

Zbyt częste i intensywne peelingowanie

Skórę możemy uszkodzić nie tylko mocne tarcie wacikiem, ale również przez zbyt częste peelingowanie. Aby oczyścić skórę z martwego naskórka, wystarczy wykonać peeling twarzy 1-2 razy w tygodniu. 

Pamiętaj, aby używać peelingów przeznaczonych do skóry twarzy. Peeling do ciała może być zbyt mocny i powodować podrażnienia.

 

Jeju Aloe Aqua Peeling Gel żel peelingujący do twarzy 100ml/ 28,25 zł

 

Pomijanie linii włosów

Podkład i puder aplikujesz również przy linii włosów, aby uniknąć nienaturalnej granicy między skórą a podkładem. Z tego powodu musisz pamiętać o tym, aby wieczorem to miejsce dokładnie oczyścić, ponieważ zbierają się tam nieczystości oraz resztki makijażu, które są winne powstawaniu wyprysków w tych okolicach.

Pomijanie dekoltu i szyi

Często zdarza się nam wykonywać demakijaż jedynie do linii żuchwy, lecz jeśli zależy Ci na zdrowej i młodej skórze, pamiętaj o przenoszeniu pielęgnacji również na szyję i dekolt.

Brak dwuetapowego oczyszczania

Aby skutecznie usunąć brud oraz makijaż, niezbędne jest dwuetapowe oczyszczanie. Polega ono na wstępnym usunięciu makijażu za pomocą płynu micelarnego lub mleczka, a następnie zmyciu resztek zanieczyszczeń pianką lub żelem do mycia twarzy. Dodatkowo płyn micelarny to detergent, który koniecznie trzeba zmyć, chociażby ciepłą wodą. 

 

Idro-Attiva Micellar Milk 3in1 mleczko do demakijażu 400ml/ 61,99 zł

 

Carbo Detox Cleansing Gel oczyszczający żel do mycia twarzy z aktywnym węglem 200ml/ 21,33 zł

 

Demakijaż brudną myjką

Coraz bardziej popularne stają się ekologiczne sposoby demakijażu, jak np. myjka do twarzy. One również bardzo dobrze sprawdzą się podczas usuwania makijażu, jednak pamiętaj, aby dbać o czystość myjki. Po każdym użyciu dokładnie oczyść ją i pozostaw do swobodnego wyschnięcia, aby uniemożliwić rozwój bakterii, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze twarzy.

 

On-The-Go Makeup Remover rękawiczka do demakijażu Ivory/ 33,99 zł

 

Zmywanie pomadki na końcu

Istotna jest również kolejność demakijażu, dlatego pamiętaj, aby zaczynać go od zmycia pomadki. Gdy zrobimy to na końcu, możemy rozmazać pomadkę po oczyszczonej już skórze twarzy.

Używanie jedynie chusteczek do demakijażu

Mimo że chusteczki to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, nie sprawdzają się one jako jedyny środek do demakijażu. Można ich użyć zamiast wacika z płynem micelarnym lub mleczkiem, jednak kolejnym krokiem powinno być umycie skóry twarzy za pomocą pianki lub żelu.

Nieużywanie toniku po demakijażu

Aby zamknąć proces demakijażu, należy pamiętać o użyciu toniku. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotny etap pielęgnacji, ponieważ tonik przywraca kwaśne pH naszej skórze, które zabezpiecza przed rozwojem bakterii oraz drobnoustrojów. 

 

Soothing Antioxidant Toner łagodzący tonik antyoksydacyjny Green Tea & Ginkgo Leaf Extract 100ml/ 30,99 zł

 

Proces demakijażu jest niezwykle istotny dla stanu naszej cery oraz jest bazą dla dalszej pielęgnacji. Warto poświęcić na niego czas, a Twoja skóra z pewnością Ci się odwdzięczy. 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odżywiające maseczki na zimę

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, zimą nasza cera musi mierzyć się z wieloma szkodliwymi czynnikami - jak niskie temperatury, wiatr, opady, suche od ogrzewania powietrze. Dlatego niezwykle...

Retinol – co trzeba o nim wiedzieć?

Retinol jest substancją docenianą przez kosmetologów zwłaszcza ze względu na właściwości stymulujące odnowę komórek. Wykorzystywany jest przede wszystkim w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, jednak...

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Cienie pod oczami pojawiają się u wielu osób. U jednych tylko sporadycznie, u innych od pewnego momentu w życiu. Niektórzy zaś borykają się z nimi nawet przez cały czas. Czy są one tylko defektem...

Czy makijaż szkodzi skórze – fakty i mity

Pytanie, czy makijaż, który codziennie nakładamy na twarz, szkodzi cerze, zaprząta głowę niejednej z nas. W internecie pokutuje wiele mitów, według których kosmetyki kolorowe szkodzą nam i są...

Wieczorna pielęgnacja cery – obudź się z piękniejszą skórą!

Wieczornej pielęgnacji cery powinnyśmy poświęcać zdecydowanie więcej czasu niż tej porannej. Dlaczego? Bo to właśnie od niej w największym stopniu będzie zależał wygląd naszej skóry. Jak więc...