Latem nasza cera mierzy się z wieloma czynnikami, które mają na nią szkodliwy wpływ. Ostre promienie słoneczne, upały, chlor i sól z wody, klimatyzacja – to wszystko sprawia, że staje się przesuszona, matowa i potrzebuje dodatkowej pielęgnacji. Warto więc poświęcić kilka chwil na to, by 2-3 razy w tygodniu zafundować jej maseczkę bogatą w składniki odżywcze, która pomoże w regeneracji. Oto kilka takich, które doskonale nadają się właśnie do pielęgnacji w okresie letnim.
Maseczka z mięty
Doskonałym domowym kosmetykiem na upały, zwłaszcza w przypadku cery tłustej, jest maseczka z mięty. Pozwala ona ochłodzić skórę po dniu na słońcu i złagodzić pieczenie, a dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy zaparzyć 3 torebki mięty, a gdy napar nieco przestygnie, zanurzyć w nim kilka kawałków gazy i ułożyć je na twarzy na 15 minut. Później wystarczy zdjąć gazę i delikatnie osuszyć twarz.
Maseczka winogronowa
Latem z powodzeniem możemy też stosować maseczkę z winogron. Wystarczy zgnieść ręcznie lub zblendować winogrona (ilość według uznania, w zależności od wielkości owoców), a do powstałej w ten sposób papki dodać żółtko. Maseczkę można uzupełnić odrobiną witaminy A+E. Specyfik nakładamy na twarz na 10 minut, a potem zdejmujemy i myjemy twarz wodą.
Maseczka z selera
Jeśli skóra jest przesuszona i potrzebuje nawilżenia, warto zdecydować się na maseczkę z selera. Aby ją przygotować, wystarczy zetrzeć seler i dodać do niego żółtko. Do tak przygotowanej mieszanki najlepiej dodać odrobinę soku z cytryny, a następnie nałożyć kosmetyk na twarz na 20 minut. Po tym czasie zmywamy maseczkę ciepłą wodą.
Maseczka z truskawek
Działanie nawilżające i rozświetlające ma także maseczka truskawkowa. Przygotowujemy ją, rozgniatając kilka owoców i dodając do nich twaróg oraz łyżkę oliwy z oliwek. Maseczkę pozostawiamy na 15 minut i zmywamy wodą.
Arbuzowy kompres
Na skórę zmęczoną warto za to zastosować kompres z arbuza. Wykorzystujemy do niego chłodnego arbuza (nie zimnego!) – gnieciemy go i dodajemy do niego odrobinę mąki ziemniaczanej. Specyfik pozostawiamy na twarzy na 10 minut.
0 komentarzy