Rada eksperta: jak używać mleczka do demakijażu?

utworzone przez | kwi 23, 2019 | Codzienna pielęgnacja

Makijaż to prawdziwy przyjaciel każdej kobiety. Tuszuje niedoskonałości, dodaje pewności siebie i sprawia, że każdego dnia czujemy się atrakcyjnie. Jednak niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym etapem codziennej, wieczornej pielęgnacji jest wykonanie starannego i dokładnego demakijażu. Najgorsze, co możemy zrobić dla swojej cery, to pozostawić kosmetyki kolorowe na twarzy na całą noc.

Demakijaż i jego zalety

Wiele kobiet należy do grona miłośniczek makijażu. Każda z nas wybiera make up, który jest dla niej odpowiedni. Niektóre panie decydują się na lekki makijaż, inne wolą mocniej podkreślone oczy i usta. Niestety wszelkiego rodzaju korektory, podkłady i pudry mają dość ciężką konsystencję, przez co “zapychają” cerę i prowadzą do powstawania niedoskonałości. Dzieje się tak, ponieważ grubsza warstwa makijażu nie pozwala skórze swobodnie oddychać.

Makijaż oczu również obciąża nasze powieki i rzęsy, przez co niedokładnie zmyte kosmetyki mogą powodować pojawienie się zmarszczek oraz wypadanie rzęs. By zapobiegać tym nieprzyjemnym skutkom, każdego dnia warto wykonywać staranny demakijaż, który oczyści naszą skórę i przygotuje ją na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Mleczko do demakijażu Kallos Sense Cleansing Milk Kallos SENSE Mleczko Oczyszczające do Twarzy Cleasing Mik 100ml

Jakie wyróżniamy kosmetyki do demakijażu?

Wśród kosmetyków do demakijażu można wymienić pianki do mycia twarzy, które znakomicie usuwają brud i zanieczyszczenia, a przy okazji dobrze się pienią. Są przeznaczone głównie do cer tłustych ze względu na właściwości wysuszające. Kolejnym przykładem produktu do demakijażu jest żel do mycia twarzy, który powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju naszej skóry. W sklepach kosmetycznych znajdziemy również popularne płyny micelarne, które doskonale radzą sobe z makijażem wodoodpornym.

Jednak bez wątpienia najpopularniejszym kosmetykiem tego typu są mleczka do demakijażu. Kobiety uwielbiają je głównie ze względu na delikatną, kremową konsystencję, która nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale również przynosi uczucie ukojenia po całym dniu. Ponadto mleczka świetnie nawilżają cerę oraz pozostawiają ją miękką i przyjemną w dotyku. Jednocześnie są niezwykle łatwe w użyciu i bardzo wydajne.

Mleczko do demakijażu Cleansing Face Milk Dermacol Mleczko Do Demakijażu Cleasing Face Milk

Demakijaż krok po kroku

Codzienny demakijaż rozpoczynamy od nasączenia płatka kosmetycznego ulubionym produktem. Następnie przykładamy go do zamkniętych powiek i chwilę czekamy. Takie działanie ma na celu rozpuścić tusz, eyeliner i cienie do oczu. Nie pocierajmy mocno tych okolic, gdyż skóra w tych miejscach jest bardzo cienka i wrażliwa. Powinnyśmy obchodzić się z nią delikatnie. Następnie przesuwamy płatki w kierunku zewnętrznym, ścierając pozostałości po kosmetykach do makijażu oczu.

Później przychodzi czas na zmycie produktów z reszty twarzy. Przemywamy całą jej powierzchnię nasączonymi wacikami i powtarzamy czynność do momentu, aż płatki kosmetyczne będą czyste. Kolejnym krokiem jest stonizowanie skóry za pomocą toniku, by odzyskać jej naturalne pH. Na koniec stosujemy ulubiony krem pielęgnacyjny. Tak wykonany demakijaż z pewnością chroni Cię przed nieprzyjemnymi niespodziankami, takimi jak wypryski, zmiany skórne i zapchane pory.

Pamiętaj, że demakijaż pozwala dokładnie oczyścić twarz, a w związku z tym uzyskać efekt pięknej i promiennej cery i zachować młodość na dłużej! Staraj się wybierać kosmetyki o delikatnym składzie, bogate w nawilżające i odżywcze ekstrakty, dzięki którym nie podrażnisz cery, ale dasz jej ukojenie po całym dniu. Pozwól swojej skórze odpocząć i zregenerować się w ciągu nocy, dzięki czemu rano znów będzie gotowa na nałożenie makijażu.

0 komentarzy

Czy warto używać wody termalnej?

Mogłoby się wydawać, że stosowanie wody termalnej to zwykła fanaberia. No bo po co kupować wodę w specjalnej buteleczce, jeśli dużo taniej wychodzi spryskanie twarzy zwykłą z kranu lub mineralną?...

Odciski na stopach – jak się ich pozbyć?

Podczas lektury tego wpisu dowiesz się, co jest przyczyną powstawania odcisków na stopach oraz jak przebiega zabieg usuwania nagniotków w gabinecie podologicznym. Będziesz również wiedziała, jakie...

Co warto wiedzieć o pH skóry?

O pH słyszymy przeważnie na lekcji chemii, ale rzadko kiedy odnosimy ten współczynnik do codziennego życia. Tymczasem zaburzenie jego poziomu w skórze może prowadzić do znacznego pogorszenia się...

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – co warto mieć?

Ciąża to okres, w którym potrzeby pielęgnacyjne naszego ciała diametralnie się zmieniają. Skóra zaczyna zachowywać się inaczej, pojawiają się problemy, z którymi do tej pory nie miałyśmy do...

Pielęgnacja stóp zimą

To, że zimą nie zakładamy klapek czy sandałów, gdy wychodzimy z domu, wcale nie zwalnia nas z obowiązku dbania o stopy. Wręcz przeciwnie - o tej porze roku są one narażone na działanie czynników...