Terapia olejkami do kąpieli od wieków stosowana jest w różnych częściach świata do poprawy kondycji nie tylko ducha, ale i ciała. Odpowiednio dobrany produkt zapachowy pomaga się zrelaksować, oczyścić umysł, rozluźnić mięśnie czy przywrócić skórze jędrność. Lista pozytywnych właściwości olejków jest niezwykle długa, a każdy zapach działa na nas nieco inaczej. Oczywiście dobór najlepszego z nich to kwestia bardzo indywidualna, ale są olejki, które zdecydowanie warto przetestować, poszukując idealnego dla nas. Oto kilka z nich.
Na zły nastrój – lawenda
Olejek lawendowy to doskonały wybór po dniu pełnym wyzwań i stresów. Pomaga się rozluźnić, poprawia samopoczucie, dodaje energii i uśmierza ból w mięśniach. Jest świetnym lekiem na migrenę, ale sprawdza się również przy infekcji górnych dróg oddechowych. Jego ogromnym atutem są także właściwości antyseptyczne i przeciwwirusowe. Jest naszym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem oraz przetłuszczającymi się włosami.
Olejek rozmarynowy na energię
Jeśli brakuje nam energii i motywacji do działania, powinniśmy przetestować olejek rozmarynowy. Ma on działanie pobudzające i pomaga się skoncentrować, a przy tym reguluje ciśnienie krwi i usprawnia pracę mózgu. Warto wykorzystać go także w przypadku zaburzeń menstruacyjnych oraz problemów z żylakami. Co ciekawe, olejek ten jest również uważany za silny afrodyzjak.
Olejek z drzewa herbacianego – do zadań specjalnych
Ten olejek przydaje się przy różnego typu dolegliwościach. Dodany do kąpieli potrafi złagodzić trądzik, usunąć odmrożenia i złagodzić objawy przeziębienia. Może być także stosowany w leczeniu grzybicy oraz wszystkich infekcji bakteryjnych. Regeneruje skórę i znacznie poprawia jej kondycję.
Na napięcie nerwowe – olejek pomarańczowy
Olejek pomarańczowy o świeżym, słodkim zapachu jest nieoceniony w walce z podenerwowaniem, napięciem czy nawet stanami lękowymi. Pomaga wyciszyć umysł i zrelaksować ciało. Ułatwia zasypianie i gwarantuje spokojny, długi sen. Może nawet łagodzić skutki depresji! Jest polecany zwłaszcza w momentach zwiększonego stresu i w przypadku chronicznej bezsenności, możemy jednak używać go także zawsze wtedy, gdy po prostu potrzebujemy odprężenia.
0 komentarzy