Wszystko na temat męskiego popędu seksualnego.

utworzone przez | sty 1, 2022 | Lifestyle, Mężczyzna, Seks, Sprawność seksualna

Postrzeganie męskiego popędu płciowego.

Istnieje wiele stereotypów, które przedstawiają mężczyzn jako maszyny stworzone do seksu. Książki, programy telewizyjne czy filmy często zawierają postacie i punkty fabularne, które zakładają, że mężczyźni szaleją na punkcie seksu, a kobiety zajmują się wyłącznie romansem.

Ale czy to prawda? Co wiemy o męskim popędzie seksualnym?

Stereotypy dotyczące męskiego popędu płciowego.

Więc jakie stereotypy dotyczące męskiego popędu płciowego są prawdziwe? Jak mężczyźni porównują się do kobiet? Przyjrzyjmy się tym popularnym mitom o męskiej seksualności.

Mężczyźni myślą o seksie przez cały dzień.

Ostatnie badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Ohio przez ponad 200 studentów obala popularny mit, że mężczyźni myślą o seksie co siedem sekund. Oznaczałoby to 8 000 myśli w 16 godzin! Młodzi mężczyźni biorący udział w badaniu zgłaszali myśli o seksie średnio 19 razy dziennie. Młode kobiety biorące udział w badaniu zgłosiły średnio 10 myśli na temat seksu dziennie.

Czy mężczyźni myślą o seksie dwa razy częściej niż kobiety? Badanie sugerowało również, że mężczyźni myślą o jedzeniu i częściej śpią niż kobiety. Możliwe, że mężczyźni czują się lepiej, myśląc o seksie i zgłaszaniu swoich myśli. Terri Fisher, główny autor badania, twierdzi, że osoby, które w kwestionariuszu badania czuły się dobrze z seksem, najprawdopodobniej często rozważały seks.

Mężczyźni masturbują się częściej niż kobiety.

W badaniu przeprowadzonym w 2009 r. na 600 dorosłych w Guangzhou w Chinach 48,8% kobiet i 68,7% mężczyzn zgłosiło masturbację. Badanie sugeruje również, że znaczna liczba dorosłych ma negatywny stosunek do masturbacji, szczególnie kobiety.

Orgazm zwykle trwa od 2 do 7 minut.

Masters i Johnson, seksuolodzy, sugerują pewien model do zrozumienia cyklu reakcji seksualnych:

  • podniecenie,
  • orgazm,
  • rozkład.

Masters i Johnson,  twierdzą, że mężczyźni i kobiety doświadczają tych faz podczas aktywności seksualnej. Jednak czas trwania każdej fazy różni się znacznie w zależności od osoby. Ustalenie, jak długo trwa to w przypadku mężczyzn lub u kobiet, jest trudne, ponieważ faza podniecenia może  rozpocząć się kilka minut lub kilka godzin przed osiągnięciem szczytowego poziomu.

Mężczyźni są bardziej otwarci na seks z zaskoczenia.

Jedno z badań przeprowadzonych w 2015 r. Sugeruje, że mężczyźni są bardziej skłonni niż kobiety do angażowania się w seks przypadkowy. W badaniu 6 mężczyzn i 8 kobiet zbliżyło się do 162 mężczyzn i 119 kobiet w klubie nocnym lub w kampusie uniwersyteckim. Zaprosili oni przypadkowe osoby na seks. Znacznie większy odsetek mężczyzn zaakceptował ofertę niż kobiety.

Jednak w drugiej części tego samego badania przeprowadzonego przez tych badaczy kobiety wydawały się bardziej skłonne do przyjmowania zaproszeń na przypadkowy seks, gdy były w bezpieczniejszym środowisku. Kobietom i mężczyznom pokazywano zdjęcia zalotników i pytano, czy wyrażą zgodę na seks z nimi. Różnica w płci w odpowiedziach zniknęła, gdy kobiety czuły, że są w bezpieczniejszej sytuacji.

Różnica między tymi dwoma badaniami sugeruje, że czynniki kulturowe, takie jak normy społeczne, mogą mieć duży wpływ na sposób, w jaki mężczyźni i kobiety szukają związków seksualnych.

Pary homoseksualne mają więcej seksu niż pary lesbijskie.

Ten mit jest trudny do udowodnienia lub obalenia. Geje i lesbijki mają różnorodne doświadczenia seksualne, podobnie jak heteroseksualni mężczyźni i kobiety.

Mężczyźni są mniej romantyczni niż kobiety.

Źródła pobudzenia seksualnego mogą się znacznie różnić w zależności od upodobań danej osoby. Normy seksualne i tabu często kształtują sposób, w jaki mężczyźni i kobiety doświadczają seksualności i mogą wpływać na sposób zgłaszania tego w ankietach. Utrudnia to naukowo udowodnienie, że mężczyźni nie są biologicznie skłonni do romantycznego podniecenia.

Popęd seksualny, a mózg.

Popęd seksualny jest zwykle określany jako libido. Nie ma pomiaru numerycznego libido. Zamiast tego popęd seksualny jest rozumiany w odpowiednich kategoriach. Na przykład niskie libido oznacza zmniejszone zainteresowanie seksem lub mniejsze pragnienie kontaktu z drugim człowiekiem.

Męskie libido znajduję w dwóch obszarach mózgu: korze mózgowej i układzie limbicznym. Te części mózgu są niezbędne dla popędu płciowego i wydajności mężczyzny. Są tak ważne, że człowiek może mieć orgazm po prostu myśląc lub śniąc o doświadczeniu seksualnym.

Kora mózgowa to istota szara, która tworzy zewnętrzną warstwę mózgu. To część twojego mózgu odpowiedzialna za funkcje, takie jak planowanie i myślenie. Obejmuje to , także myślenie o seksie. Kiedy się zostaniesz pobudzony, sygnały pochodzące z kory mózgowej mogą oddziaływać z innymi częściami mózgu i nerwami. Niektóre z tych nerwów przyspieszają tętno i przepływ krwi do genitaliów. Sygnalizują także proces tworzenia erekcji.

Układ limbiczny obejmuje wiele części mózgu: hipokamp , podwzgórze i ciało migdałowate i inne. Te części są zaangażowane w emocje, motywację i popęd seksualny. Naukowcy z Emory University odkryli, że oglądanie podniecających seksualnie obrazów zwiększa aktywność mężczyzn w ciele migdałowatym bardziej niż u kobiet. Jednak reakcje seksualne wiążą się z wieloma częściami mózgu, więc to odkrycie niekoniecznie oznacza, że ​​mężczyźni łatwiej się podniecają niż kobiety.

Testosteron.

Testosteron jest hormonem najsilniej związanym z męskim popędem płciowym. Produkowany głównie w jądrach testosteron odgrywa kluczową rolę w wielu funkcjach ciała, w tym:

  • rozwoju męskich narządów płciowych,
  • wzrostu włosów na ciele,
  • masy kostnej i rozwoju mięśni,
  • mutację głosu,
  • produkcją spermy,
  • produkcją czerwonych krwinek.

Niski poziom testosteronu jest często związany z niskim libido. Poziom testosteronu jest wyższy rano, a w nocy spada. W życiu mężczyzny poziom testosteronu jest najwyższy w wieku nastoletnim, po czym powoli zaczyna spadać.

Utrata libido.

Popęd seksualny może się zmniejszać z wiekiem. Czasami jednak utrata libido wiąże się z chorobą, o której istnieniu możemy nie wiedzieć. Następujące czynniki mogą spowodować zmniejszenie popędu seksualnego:

  • Stres lub depresja. Jeśli masz problemy ze zdrowiem psychicznym, porozmawiaj z lekarzem. Może przepisać leki lub zasugerować psychoterapię.
  • Zaburzenia endokrynologiczne mogą zmniejszać męskie hormony płciowe.
  • Niski poziom testosteronu. Niektóre schorzenia, takie jak bezdech senny, mogą powodować niski poziom testosteronu, co może mieć wpływ na popęd seksualny.
  • Niektóre leki mogą wpływać na libido. Na przykład niektóre leki przeciwdepresyjne, przeciwhistaminowe, a nawet leki na ciśnienie krwi mogą zaburzać erekcję.
  • Wysokie ciśnienie krwi. Uszkodzenie układu naczyniowego może zmniejszyć  zdolność mężczyzny do uzyskania lub utrzymania erekcji.
  • Cukrzyca. Podobnie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca może uszkodzić układ naczyniowy człowieka i wpłynąć na jego zdolność do utrzymania erekcji.

Wnioski

Dla wielu mężczyzn libido, nigdy nie zniknie całkowicie. Dla większości mężczyzn libido z pewnością zmieni się z czasem, ale będzie to związane z częstotliwością stosunków, sposobem w jaki lubią uprawiać seks i sposobie w jakim okazują miłość. Seks i intymność mogą być przyjemną częścią starzenia się, gdyż jesteśmy z roku na rok bardziej dojrzali, a zarazem świadomi swoich ciał.

0 komentarzy

Jak stosować tabletki powiększające penisa Penilarge?

Z pewnością przeczytałeś już nasz pierwszy artykuł pt. Co to jest Penilarge?, a teraz chciałbyś dowiedzieć się więcej jak brać suplement? Rano czy wieczorem? Przed czy po posiłku? Jak dawkować...

Jak często „normalne” pary uprawiają seks?

W pewnym momencie życia wiele par zastanawia się i zadaje sobie pytanie: „Jaką średnią ilość seksu uprawiają inne pary?” I choć odpowiedź nie jest do końca jasna, seksuolodzy podpowiedzieli wiele...

Poradnik: Feromony do pracy – jak je wykorzystać?

Większość osób nie kojarzy feromonów z przedmiotem, który może być przydatny w pracy. Uznaje się, iż są to związki (głównie) zapachowe, które mają przyciągać płeć przeciwną i sprawiać, iż osoba,...

Feromony a testosteron

Wydawałoby się, że tam, gdzie instynkty biorą górę, nie ma miejsca na myślenie. Tymczasem mózg i seksualność człowieka są ze sobą ściśle powiązane, a to za sprawą niebagatelnej roli jaką odgrywają...

Feromony Miyoshi Miyagi dostępne w naszym sklepie

Od niedawna w ofercie naszego sklepu erotycznego znajdziesz również feromony renomowanej marki Miyoshi Miyagi. Jest to marka wyjątkowa, znana na całym świecie, której autorem jest Japoński...