Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc jeśli marzysz o gładkiej i jędrnej skórze pozbawionej cellulitu, zacznij tworzyć swój rytuał peelingowania lub szczotkowania na sucho. Szczotkowanie ciała ma nie tylko zalety estetyczne, ale również zdrowotne, dlatego warto poświęcić kilka minut dziennie, aby na wiosnę cieszyć się zdrową i miękką skórą.
Jaką szczotkę/peeling wybrać?
Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu szczotek i peelingów. Do masażu na sucho wybierz szczotkę wykonaną z naturalnego włókna, np. z agawy. Rozmiar szczotki zależy od Twoich preferencji. Ważne, aby szczotka nie była wykonana ze sztucznych włókien, które mogą podrażnić oraz uczulić Twoją skórę. Jeśli jednak wolisz tradycyjne peelingi mechaniczne, masz wiele opcji do wyboru. Możesz skorzystać z peelingu cukrowego, który możesz wykonać sama w domu. Kolejnym rozwiązaniem jest peeling solny, który złuszczy martwy naskórek oraz zadziała na Twoją skórę przeciwpotnie i przeciwzapalnie. Peeling z fusów z kawy pomoże Ci w walce z cellulitem oraz poprawi koloryt skóry. Od ciebie zależy, który z nich wybierzesz.
W jaki sposób wykonać peeling ciała?
Jeśli zdecydowałaś się na peeling szczotką, pamiętaj, aby zawsze wykonywać go od stóp w kierunku góry – do serca. Dzięki temu nie zaburzysz pracy swojego układu krwionośnego. Masaż przeprowadzaj z wyczuciem, stopniowo zwiększając nacisk, aby nie podrażnić skóry. Powierzchnię brzucha szczotkuj zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, ponieważ w ten sposób są naturalnie ułożone nasze jelita. Peeling mechaniczny wykonuj kolistymi ruchami na wilgotnej skórze przez 3-5min, a następnie zmyj go letnią wodą. Po peelingu możesz użyć ulubionego balsamu, który dzięki peelingowi lepiej się wchłonie.
Szczotkowanie oraz peeling twarzy
Do szczotkowania twarzy użyj szczotki z delikatniejszym włosiem. Skóra twarzy jest bardziej wymagająca i wymaga więcej wyczucia. Dzięki szczotkowaniu twarzy wspomożesz pracę układu limfatycznego oraz pozbędziesz się martwego naskórka. W tym celu możesz również użyć peelingu mechanicznego drobnoziarnistego, enzymatycznego, kawitacyjnego lub chemicznego. Peeling enzymatyczny zalecany jest dla cery naczynkowej, suchej oraz wrażliwej. Peeling kawitacyjny będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli masz cerę trądzikową, tłustą lub mieszaną. Peeling chemiczny, w zależności od użytego w nim kwasu, nadaje się do każdego typu skóry.
Zalety szczotkowania oraz peelingowania
Szczotkowanie oraz peelingowanie to zbawienie dla Twojej skóry po zimie. Pozbędziesz się martwego naskórka, zapobiegniesz wrastaniu włosków po goleniu oraz zniwelujesz cellulit. Masażem szczotką wspomożesz swój układ krwionośny i limfatyczny, za co Twój organizm na pewno Ci się odwdzięczy. Dodatkowo po odpowiednio wykonanym peelingu Twoja skóra lepiej wchłonie nałożone na nią balsamy oraz kremy. Dodatkowo regularne szczotkowanie twarzy może pomóc w walce z migrenami, nerwobólami oraz zawrotami głowy.
Istotne podczas szczotkowania
- Zrezygnuj z masażu na sucho, kiedy Twoja skóra jest mocno podrażniona oraz występują na niej zmiany skórne.
- Pamiętaj o zachowaniu higieny– szczotkę umyj raz w tygodniu za pomocą letniej wody z mydłem.
- Nie stosuj peelingu mechanicznego twarzy przy skórze trądzikowej oraz unikaj stosowania peelingu solnego przy ranach i zadrapaniach.
- Peelingu chemicznego najlepiej używaj zimą oraz pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem UV, aby nie doprowadzić do powstawania przebarwień.
Podsumowanie
Szczotkowanie oraz peelingowanie to zbawienny rytuał dla naszej skóry, szczególnie po okresie zimowym. Dobierz metodę odpowiednią dla siebie i ciesz się niezliczonymi zaletami płynącymi z tego zabiegu. Bądź regularna i cierpliwa, a efekty pojawią się już po kilku stosowaniach.
0 komentarzy