Każda kobieta marzy o nieskazitelnej cerze pozbawionej plam, przebarwień i nierówności. Można to osiągnąć, dobierając odpowiednie kosmetyki do makijażu, takie jak korektor, idealnie dopasowany podkład czy puder. Dodatkowo chcemy, aby twarz wyglądała naturalnie, a nałożony podkład nie odcinał się, tworząc efekt maski. Tu ważny jest oczywiście odpowiedni kolor podkładu, który jak najbardziej zbliżony do barwy naszej skóry. Jednak wiele pań zapomina o tym, że równie ważne, jak odpowiedni kosmetyk jest jego umiejętne nałożenie. To także odgrywa istotną rolę w uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu.
Nałożenie podkładu jest proste
Jak wiesz, dobrze nałożony podkład to już połowa sukcesu! To tło, na którym bez problemu wykonasz idealny make-up, który przetrwa cały dzień. Jeśli chcesz uzyskać efekt pięknej, gładkiej skóry, powinnaś zastanowić się nad wyborem odpowiednich akcesoriów do makijażu. Nakładanie podkładu palcami nie zawsze dobrze się sprawdza. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że mało która kobieta przed rozpoczęciem makijażu myje dokładnie ręce. W związku z tym wraz z fluidem możemy nałożyć na twarz drobiny kurzu i różnego rodzaju bakterie. To z kolei może skutkować podrażnieniem skóry i pogorszeniem się jej wyglądu. Po drugie, nakładając w ten sposób kosmetyk, dość trudno jest równomiernie rozprowadzić podkład na całej twarzy. W miejscach, gdzie nałożymy go zbyt wiele, tworzą się nieestetyczne plamy, które trudno później usunąć. Dodatkowo, temperatura palców może doprowadzić do nadmiernego rozwodnienia fluidu, a płynny kosmetyk trudniej jest zaaplikować dokładnie tak, jak chcemy. Efektem tego mogą być nieciekawe smugi na twarzy.
Hakuro H52 Pędzel do Podkładu i Kosmetyków Mineralnych
Jak powinien wyglądać pędzel do nakładania podkładu?
Doskonały pędzel do podkładu powinien być ścięty na płasko, a włosie powinno być zbite i gęste. Jest to pędzel tzw. flat top. Dzięki jego kształtowi można szybko i bezproblemowo rozprowadzić podkład także w miejscach nieco trudniej dostępnych, takich jak skrzydełka nosa, dołeczki na policzkach, czy okolice oczu. Budowa pędzla pozwala na nanoszenie grubszej warstwy kosmetyku w miejsca na twarzy, które wymagają dodatkowego krycia. W ten sposób można ujednolicić kolor całej skóry. Należy jednak zwrócić uwagę, aby używając pędzla flat top nie rozsmarowywać fluidu, ale raczej używać go jak stempla. Taka aplikacja pozwala na doskonałe stopienie się podkładu ze skórą, co da bardzo naturalny efekt i nie pozostawi na twarzy brzydkich smug czy plam. Dodatkową zaletą używania pędzla do podkładu jest to, że kosmetyk zostaje naniesiony bezpośrednio na skórę.
Drugim rodzajem pędzla do podkładu, używanym przez zawodowe wizażystki jest pędzel języczkowy. Nazwa pochodzi od kształtu kojarzącego się nieco z kocim języczkiem. Pędzel o wąskim, półokrągłym koniuszku pozwala na bardzo dokładną aplikację podkładu. Jednak stosowanie takiego pędzla wymaga odrobiny wprawy, ponieważ zbyt szybkie nakładanie kosmetyku może pozostawić na twarzy smugi i niedociągnięcia.
Pamiętaj o higienie
Dobrym wyborem jest postawienie na pędzle syntetyczne. Ich gładkie włoski nie wchłaniają płynnych kosmetyków, dzięki czemu ich aplikacja jest wygodniejsza, a utrzymanie pędzla w higienicznej czystości dużo łatwiejsze. Po skończonym makijażu należy umyć pędzel mydłem lub szamponem i ciepłą wodą. Należy to robić kilka razy w tygodniu, ponieważ pozostałości kosmetyków, kurz i drobiny łoju pochodzącego ze skóry to idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii. Należy pamiętać, że używanie brudnych akcesoriów do makijażu to gwarancja problemów ze skórą!
0 komentarzy