Która z nas nie chciałaby mieć długich, podkręconych rzęs? Niestety niewiele jest szczęściar, które naturalnie mają tak piękną oprawę oka. Dlatego pomagamy sobie, używając maskary, przedłużając rzęsy lub zapisując się na ich lifting. Znakomity efekt daje też podkręcenie zalotką, jednak wiele kobiet obawia się jej stosowania. Dlaczego? Wszystko przez mity mówiące, że zabieg ten niszczy delikatne włoski. Jednak tak naprawdę poprawne używanie zalotki nie ma na nie negatywnego wpływu, a pozwala uzyskać zalotne, kobiece spojrzenie. Przeczytajcie, jak krok po kroku podkreślić rzęsy za pomocą tego prostego, a skutecznego urządzenia.
Kiedy użyć zalotki?
Zalotki używamy już po nałożeniu na oko cieni i podkreśleniu ich eyelinerem, jednak koniecznie przed pomalowaniem rzęs maskarą. Kiedy pokryte są one tuszem, stają się lepkie i istnieje ryzyko, że zaczną przyklejać się do urządzenia i zostaną wyrwane lub zaczną się kruszyć. Przez to nie tylko nie podkreślimy oka, ale też znacznie pogorszymy stan delikatnych włosków. Jednak nawet jeśli Wasze rzęsy są mocne i nie niszczą się podczas takiego zabiegu, może to spowodować ich sklejanie się, co wygląda bardzo nieestetycznie i psuje cały efekt podkręcenia. Zalotkę stosujemy więc jedynie na czyste rzęsy, a tusz nakładamy po nadaniu im satysfakcjonującego kształtu.
Jak prawidłowo podkręcić rzęsy?
Żeby szybko osiągnąć efektowny skręt rzęs, warto delikatnie podgrzać zalotkę za pomocą suszarki do włosów. Jeśli jednak decydujemy się na ten krok, koniecznie musimy sprawdzić, czy metal jest ciepły, a nie gorący – wtedy mógłby uszkodzić włoski. Podgrzaną zalotkę chwytamy kciukiem i środkowym palcem i opieramy rękę o stolik lub policzek, tak by mieć jak największą kontrolę nad urządzeniem i nie spowodować gwałtownego ruchu, który mógłby wyrwać włoski. Następnie delikatnie zaciskamy zalotkę u nasady rzęs, w taki sposób, by ich nie ciągnąć. Bardzo ważne jest, by urządzenie umieścić jak najbliżej oka, bo tylko w ten sposób uzyskamy ładny, naturalny efekt – użycie go w połowie długości włosa sprawi, że będzie wyglądał jak złamany. Po zaciśnięciu zalotki na rzęsach liczymy do dziesięciu, a następnie rozluźniamy uchwyt, ostrożnie przesuwamy ją o kilka milimetrów i ponownie zaciskamy na kilka sekund. Zabieg ten powtarzamy kilka razy, by osiągnąć optymalny efekt. Podkręcone rzęsy starannie malujemy tuszem.
Jak dbać o zalotkę?
Zalotka, jak każde urządzenie, nie jest wieczna i po jakimś czasie konieczna staje się jej wymiana na nową. Jednak możemy przedłużyć jej żywotność poprzez regularne czyszczenie. Dlatego po każdym użyciu należy delikatnie przetrzeć urządzenie chusteczką higieniczną lub wacikiem kosmetycznym i dopiero wtedy schować do kosmetyczki. Ważne jest też, by regularnie wymieniać poduszeczki w zalotce. Najlepiej robić to co dwa miesiące, bez względu na to, czy wyglądają one na zużyte, czy też nie. Nawet jeśli gołym okiem nie widzimy na nich zniszczeń, istnieje szansa, że rozwijają się na nich bakterie, które mogą spowodować nieprzyjemną infekcję oka.
0 komentarzy