Jak rozmawiać o seksie?

utworzone przez | gru 25, 2021 | Kobieta, Lifestyle, Mężczyzna, Seks

Mówienie o seksie to umiejętność

Posiadanie dużego zasobu słownictwa na temat seksu nie zawsze przekłada się na płynne rozmowy na ten temat.

Zwłaszcza gdy chodzi o to, czego oczekujemy od seksu, a nawet podczas seksu.

Tylko i wyłącznie komunikacja jest częścią dobrego seksu. Chęć rozmawiania o rodzaju seksu, który mamy lub chcemy mieć, jest kluczową umiejętnością. Kate McCombs- wychowawczyni ds. Seksu i związków, zauważa: „Gdy unikniesz tych ważnych rozmów, możesz uniknąć jakiejś niezręczności, ale przez to zgadzasz się na suboptymalny seks”.

O czym rozmawiamy, kiedy mówimy o seksie?

Podczas rozmowy o seksie poruszamy tematy związane z:

  • zdrowiem seksualnym,
  • częstotliwością stosunków seksualnych,
  • odkrywaniem nieznanych doznań,
  • pogodzeniem naszych preferencji seksualnych.

Mówienie o tym pomaga w budowaniu lepszych relacji, wspólnych doświadczeń oraz poznawaniu siebie nawzajem. Warto także ominąć dyskomfort związany ze zdrowiem, zwłaszcza zakażeniami przenoszonymi drogą płciową (STI). Unikanie tych ważnych rozmów może zagrażać zdrowiu i na stałe zmienić naszą przyszłość, np. poprzez zajście w ciążę. 

Mówienie o chorobach przenoszonych drogą płciową.

Dyskutowanie o swoim zdrowiu z osobami, z którymi będziemy mieli intymne kontakty seksualne, może być niezręczne. Możemy się krępować, prosząc o wykonanie badań przez nowo poznaną osobą, ale nie możemy tego pominąć. Rozważ, że:

  • Około 1 na 8 osób zakażonych HIV nie wie, że ma infekcję. U młodych ludzi w wieku 13-24 lata około 44% osób zakażonych HIV nie wiedziało, że są zarażone.
  • Prawie każda osoba aktywna seksualnie otrzyma wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV lub brodawki narządów płciowych) w pewnym momencie.
  • Chlamydia może powodować bezpłodność u kobiet i zakażenie gruczołu krokowego u mężczyzn.
  • Liczba przypadków kiły wzrasta od początku 2000 r.

Znajomość własnego stanu zdrowia seksualnego może złagodzić niepokój, który pojawia się wraz z niektórymi decyzjami.

Sean Horan- profesor Uniwersytetu Stanowego Teksasu, koncentruje się na komunikacji między partnerami, sugerując  oparcie rozmów o zdrowiu seksualnym na uczuciu.

Bezpieczny seks. 

Podobnie jak choroby przenoszone drogą płciową, ciąża dotyczy obu zaangażowanych osób. Prezerwatywy zapewnią pewną ochronę przed infekcją i mogą zapobiec ciąży, gdy są właściwie stosowane.

Jeśli masz związek, w którym postanowiliście przestać używać prezerwatyw, powinieneś rozpocząć kolejną rozmowę na temat ciąży, bądź też o dostępnych opcjach antykoncepcji i dopasowaniem odpowiedniej do swoich potrzeb.

Komunikacja.

Każda zdrowa relacja seksualna wymaga stałej komunikacji. Ważne jest, aby skupić się na swoich potrzebach i potrzebach partnera. Dobrze jest być otwartym na to, jakie są Twoje potrzeby i zawsze utrzymywać otwartą komunikację.

Pamiętaj, że obie strony powinny wyrazić zgodę na seks. Jeśli kiedykolwiek poczujesz się seksualnie przymuszany przez partnera lub zmuszony do uprawiania seksu lub bycia dotkniętym w sposób, którego nie chcesz, wiedz, że pewne instytucje są zawsze gotowe by Ci pomóc. Możesz porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem socjalnym na temat wszelkich obaw.

Odkrywanie upodobań. 

Mówienie o tym, w jaki sposób dotyk, a nawet fantazje na temat seksu mogą się rozwijać, jest mniej proste niż mówienie o chorobach przenoszonych drogą płciową, częstotliwości seksu.

Seksualne upodobania i niechęci mogą oddziaływać na nas negatywnie.  Są działania, które kochasz, o których nawet nie możesz myśleć, i wszystkie te rzeczy pomiędzy. A co dzieje się z rzeczami, o których jeszcze nie słyszałeś? Albo kiedy zmieniają się twoje pragnienia? Przekazywanie takich intymnych potrzeb wymaga wysokiego poziomu zaufania.

Pomyśl o tym, z czym byś czuł się komfortowo, a z czym niekomfortowo. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić zdanie.

Gdzie i kiedy rozmawiać?

Oprócz prawidłowego uporządkowania słów wielu ekspertów ds. Relacji podkreśla, że ​​ważne jest, gdzie i kiedy odbywają się intymne rozmowy.

Mówienie o seksie po seksie może być postrzegane jako krytyka lub ośmieszanie. Rozmowa z wyprzedzeniem może wywołać niepotrzebny stres w dostarczaniu tego, czego oczekuje druga połówka.

Podstawy komunikacji.

Szacunek to kluczowy aspekt relacji. Używanie tak zwanych I-message jest techniką komunikacji, która pomaga podkreślić doświadczenie mówcy, bez zawstydzania, obwiniania lub narzekania na drugą osobę.

Kilka przykładów:

„Zauważyłem, że mamy mniej gry wstępnej, zanim uprawiamy seks. Czy możemy porozmawiać o sposobach w jakich możemy rozpoczynać swoją intymną przygodę? ”

„Naprawdę podobało mi się, kiedy byłeś na mnie. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby uzyskać więcej? ”

Różnica zdań.

Jeśli twój nowy partner odmówi poddania się testom na obecność chorób przenoszonych drogą płciową lub podzielenia się wynikami, może niewerbalnie komunikować swój brak szacunku do Ciebie. Trudno ocenić, czy ta sytuacja poprawi się z czasem.

Różnice w żaden sposób nie powinny prowadzić do ultimatum. Rozpad nie jest konieczny, gdy Ty z długoletnim partnerem masz konflikt interesów. Zaleca się pójście głębiej.

„Powiedzmy na przykład, że Ja chcę mieszkać w Nowym Jorku, a mój partner chce mieszkać w LA. Rozwiązaniem problemu nie jest rozdzielenie drogi na pół i osiedlenie w Kansas, gdyż wtedy żadne z nas nie będzie szczęśliwe. Zamiast tego oboje rozmawiamy o tym, co nas przyciąga w danej lokalizacji. Mogę potrzebować miasta z mnóstwem klubów nocnych i muzeów. Mój partner chce miejsca w pobliżu oceanu z międzynarodową populacją. Prawdziwym rozwiązaniem problemu może być Miami. ”

Ruch w terenie jest nieco bardziej skomplikowany logistycznie niż mówienie o seksie. Należy nauczyć się iść na kompromis, aby znaleźć obopólne szczęście. 

Dzięki temu, poznajesz kogoś, kogo interesujesz trochę głębiej, przez co możesz stworzyć związek na całe życie. 

0 komentarzy

Wibratory dla kobiet – nasz wybór

Czy kobiety potrzebują wibratora? W 1982 roku po raz pierwszy publicznie odnotowano istnienie punktu G u kobiety.  Według odkrywcy (lekarza Ernsta Grafenberga) jest to nieduże miejsce...

Penilarge a erekcja

W trudnych dla mężczyzn czasach, pełnych presji zarabiania i stresów, dochodzi coraz częściej do problemów z potencją, trudności z samoakceptacją, niezadowolenia z własnej męskości, co często...

Wibrator i jego… Dłuuuga historia – czyli kiedy powstał pierwszy wibrator?

Prototypy tego erotycznego cudeńka powstały już w prehistorii. Zastanawia Cię co było potem? Ten artykuł jest dla Ciebie 🙂 Sprawdź Jak powstał wibrator i... jak wykorzystywano go do leczenia...

Jak prawidłowo pieścić łechtaczkę?

Łechtaczka (łac. clitoris) to jedyne w swoim rodzaju miejsce w ciele kobiety. Ma bowiem jedno jedynie zadanie: dostarczać jej przyjemności i erotycznych uniesień. Odpowiednio stymulowana prowadzi do...

Czy Penilarge jest bezpieczny?

Z myślą o mężczyznach, ich obsesji na punkcie wielkości swojego członka oraz o satysfakcji z życia seksualnego mężczyzn, a co za tym idzie - ich partnerek, został stworzony Penilarge - preparat...