W czasie ciąży nasze ciało ulega znacznej metamorfozie – pojawiają się dodatkowe kilogramy, skóra na brzuchu rozciąga się i napina, u niektórych powstają rozstępy i cellulit. Są to zmiany, których, wbrew temu, co twierdzą niektóre celebrytki, nie da się odwrócić w kilka dni. Nie jest to też jednak niemożliwe. Wystarczy odrobina cierpliwości i wytrwałości. Dzisiaj przedstawiamy kilka wskazówek, jak sprawić, by brzuch po ciąży prezentował się tak ładnie jak przed nią.
Przed porodem
Powrót do figury, jaką miałyśmy przed urodzeniem dziecka, możemy ułatwić sobie już na etapie ciąży. Warto od jej pierwszych miesięcy stosować na brzuch balsamy nawilżające, które spowodują, że skora stanie się lepiej nawodniona i elastyczniejsza. To sprawi, że po porodzie szybciej skurczy się do poprzedniego rozmiaru.
Warto też już na tym etapie zacząć używać preparatu przeciwko rozstępom. Wszak nie od dzisiaj wiadomo – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Stosowanie kremu na rozstępy, w momencie, gdy już się one pojawią, może, co prawda, sprawić, że staną się mniej widoczne i na pewno zapobiegnie powstawaniu nowych, jednak prawdopodobnie nie pozwoli pozbyć się ich całkowicie. Jednak gdy zadbamy o skórę wcześniej, jest duża szansa, że uda nam się zupełnie ich uniknąć.
Po urodzeniu dziecka
Po porodzie równie ważne jest regularne smarowanie brzucha kremem nawilżającym lub ujędrniającym. Dobrze odżywiona i nawodniona skóra jest dużo elastyczniejsza, a to znacznie przyspieszy proces powrotu do dawnej sylwetki. Liczy się jednak nie tylko kosmetyk, ale też jego odpowiednie nakładanie. Najlepiej stosowanie kremu połączyć z masażem, który dodatkowo poprawi ukrwienie skóry. Kosmetyk nakładamy więc kolistymi ruchami, przesuwając się od dołu brzucha do góry. Taki masaż warto wykonywać co najmniej raz dziennie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by robić to częściej.
Niektóre młode mamy muszą mierzyć się nie tylko z rozciągniętą skórą, ale też z cellulitem na brzuchu. Podczas ciąży organizm zaczyna magazynować tłuszcz, który u niektórych gromadzi się w postaci nieestetycznych grudek pod skórą. Jak pozbyć się tego mankamentu urody? Oczywiście bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia, jednak w okresie połogu niewskazane jest nadwerężanie organizmu. Dlatego walkę z cellulitem najlepiej rozpocząć od unormowania gospodarki wodnej. Żeby to zrobić, konieczne jest wypijanie co najmniej dwóch litrów wody na dobę.
Odpowiednia dieta
Na stan skóry niemały wpływ ma też to, co jemy. Dlatego warto zadbać o to, by nasza dieta po porodzie była bogata w witaminy i minerały. Warto włączyć do jadłospisu szczególnie marchewkę, jabłka, szpinak, brokuły, jogurty naturalne oraz mięso bogate w pełnowartościowe białko (np. z indyka). Oczywiście mamy karmiące piersią muszą zadbać o to, by ich posiłki nie zawierały produktów, które mogłyby zaszkodzić dziecku.
0 komentarzy