Moda na kształt brwi zmienia się w mgnieniu oka. Cienkie paseczki szybko zastępowane są przez naturalne łuki, a te przez obfite kształty, które bardzo wyraźnie odcinają się od twarzy. Brwi na zmianę przyciemniamy lub staramy się nadać im jaśniejszy kolor. Jednak tak naprawdę w doborze odpowiednich największą rolę powinien odgrywać kształt naszej twarzy. Na pewno nie pomoże nam nawet najmodniejszy łuk, jeśli optycznie wydłuży już i tak pociągłą twarz lub zaokrągli pulchną. Dlatego też zanim weźmiemy do ręki pęsetę, warto zadać sobie dwa podstawowe pytania: jaki mam kształt twarzy i jakie brwi do niego pasują.
Twarz owalna
Jeśli mamy twarz owalną, należy uważać, by nie zaokrąglić jej bardziej, stosując okrągłe łuki. Łuk przy tego typu twarzy powinien być dość łagodny, bardzo naturalny, opadający w dół tuż nad zewnętrznym kącikiem oka. Brwi nie powinny być zbyt cienkie, najlepiej pozostać przy naturalnej grubości i zwężać delikatnie tylko ich zewnętrzną część.
Twarz kwadratowa i trójkątna
Przy twarzy o ostrych konturach lepiej jest nie ryzykować nadawania brwiom bardzo wyraźnych łuków. Zbyt dużo ostrych linii sprawi, że twarz wyda się surowa i nieprzystępna. Przy takiego typu kształcie najlepiej sprawdzą się okrągłe łuki z wyraźnie zaznaczonym szczytem. Jeśli jednak chcemy, by czoło przy twarzy trójkątnej wydało się nieco węższe, możemy też zdecydować się na brwi, których zewnętrzne końce są nieco uniesione ku górze.
Pociągła twarz
Twarz pociągła powinna być nieco skracana optycznie za pomocą linii brwi. A nic nie skraca jej lepiej niż proste, dość grube linie. Poziome kreski sprawią, że twarz wyda się nieco szersza. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy, pozostawiając dość dużą przerwę między brwiami. To sprawia, że są one bardziej rozciągnięte na boki i dodatkowo poszerzają optycznie twarz.
Twarz okrągła
Twarz o okrągłym kształcie może wydawać się nieco pyzata i zbyt łagodna. Jeśli chcemy nadać jej charakteru, możemy zdecydować się na ostre, mocno wygięte brwi. Taki łuk powinien być wysoki i złożony z możliwie prostych kresek. We wszystkim jednak należy zachować umiar. Brwi powinny wyglądać naturalnie, należy więc unikać groteskowych kantów.
Zasady ogólne
W regulacji brwi jest też kilka zasad, które obowiązują niezależnie od kształtu twarzy i wybranych łuków. Mimo że przy niektórych kształtach twarzy większy odstęp między brwiami wygląda dobrze, należy zadbać o to, by nie przekraczał 1,5 cm. Przy większych odległościach nos wydaje się większy i nieproporcjonalny. Nie powinno się też wyrywać brwi nad naturalnym łukiem. To sprawia, że efekt jest nienaturalny i bardzo łatwo jest sprawić, że brwi będą niesymetryczne.
Należy także dobrze dobrać długość brwi. Zbyt długa sprawi, że oko optycznie stanie się wyraźnie mniejsze, natomiast krótka może wydać się nieproporcjonalna w stosunku do reszty twarzy. Najbardziej ogólna zasada mówi, że brew powinna sięgać od punktu na linii prostej od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka do punktu na linii skrzydełko nosa – zewnętrzny kącik oka. Generalną regułą jest też, że brew powinna być grubsza przy wewnętrznym kąciku oka i stopniowo nieco się zwężać.
0 komentarzy