Henna to jeden z najpopularniejszych sposobów na naturalne i trwałe przyciemnienie rzęs i brwi. Sięga po nią wiele kobiet, bo zdecydowanie oszczędza ona czas przy porannym makijażu, a także sprawia, że twarz staje się bardziej wyrazista bez konieczności malowania się. To także doskonałe rozwiązanie na wiosnę i lato, bo właśnie wtedy częściej stawiamy na naturalny wygląd. Jakie są wady i zalety henny? Czy warto po nią sięgać?
Henna – naturalny sposób na piękne brwi
Henna to naturalny barwnik pozyskiwany z rośliny lawsonia bezbronna, który otrzymuje się z jej pędów i liści. Od tysięcy lat stosowana jest szczególnie w krajach Afryki i Azji do farbowania włosów, a także zdobienia ciała. W Polsce również coraz chętniej korzystamy z henny – wykonuje się nią zabieg przyciemnienia brwi i rzęs. Takie farbowanie możemy przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. W przypadku brwi kolor utrzymuje się około dwa tygodnie, na rzęsach natomiast nawet do czterech tygodni.
Rodzaje henny
Hennę kupić możemy w drogeriach, a także przez internet. Zazwyczaj występuje ona w dwóch formach – żelowej lub sproszkowanej, którą należy wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą utlenioną zgodnie z załączoną instrukcją. Początkującym zdecydowanie polecamy jednak produkt w formie żelu – jest ona zdecydowanie łatwiejsza w użyciu.
W drogeriach kupić możemy hennę w dwóch kolorach – czarnym i brązowym, które można mieszać, by otrzymać odpowiedni odcień. W gabinetach kosmetycznych wybór będzie nieco większy, dlatego, jeżeli mamy problemy z doborem odcienia, warto wykonać taki zabieg u kosmetyczki.
Zalety i wady henny
Najważniejszą zaletą henny jest trwałość takiego makijażu – nie rozpłynie się on bowiem pod wpływem wody, łez, upału, mogą z niego korzystać także osoby chodzące na basen.
Co więcej, dobrze zrobiony makijaż henną wygląda bardzo naturalnie, dlatego doskonale będzie pasował tym z nas, które na co dzień stawiają na make-up no make-up lub po prostu w ogóle się nie malują. Henna w naturalny sposób dodaje wyrazistości oprawie oczu.
Pamiętajmy jednak, by henny nie aplikować zbyt często, bo może ona z czasem osłabić włoski. Starajmy się także tak dobrać odcień barwnika, by nie był on zbyt ciemny – w przypadku henny, szczególnie na brwiach bardzo łatwo o przerysowany efekt. To także powód, dla którego należy dokładnie pilnować czasu podczas nakładania farby – im dłużej pozostawimy produkt na włoskach, tym ciemniejszy będzie efekt.
Warto także przed pierwszym użyciem przeprowadzić próbę uczuleniową, ponieważ henna, pomimo tego, że jest produktem naturalnym, może wywołać alergię. Na szczęście nie zdarza się to często.
Nakładanie henny
Aplikacja henny na włoski wymaga precyzji i dużej wprawy. Nakładamy ją na brwi i rzęsy za pomocą patyczka – należy to zrobić jak najdokładniej, by pokryć wszystkie włoski, ale nie zabrudzić skóry dookoła. Warto także, przed przystąpieniem do farbowania zabezpieczyć okolicę brwi i linię rzęs wazeliną lub tłustym kremem.
Po aplikacji hennę na brwiach należy trzymać od 3 do 10 minut – im dłużej, tym mocniejszy efekt uzyskamy. Następnie preparat zmywamy wilgotnym patyczkiem, zawsze zaczynając od brwi, która pierwsza została pomalowana. Podobnie postępujemy w przypadku rzęs.
0 komentarzy