Tuż po aplikacji korektora skóra pod oczami zaczyna wyglądać nieestetycznie, a zmarszczki są mocno podkreślone? Czym jest to spowodowane? Czytaj dalej i poznaj najpopularniejsze powody.
Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak
Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Nie jest w stanie sama siebie nawilżyć czy zlikwidować pojawiające się zmarszczki. Dlatego potrzebuje wsparcia w postaci dobrze dobranej, zrównoważonej pielęgnacji. Jeśli skończyłaś 25 lat, w kosmetyczce powinnaś mieć dostosowany do rodzaju skóry krem pod oczy, najlepiej w dwóch wariantach – na dzień i na noc.
Krem na noc może mieć tłustszą konsystencję, ale jego odpowiednik dzienny powinien być lżejszy. W przeciwnym razie nie będzie dobrze współpracował z korektorem, obciąży skórę i doprowadzi do podkreślenia niedoskonałości. Równie ryzykowną decyzją jest rezygnacja z używania jakiegokolwiek kremu. Nawet jeśli wybierzesz korektor o działaniu pielęgnacyjnym sam nigdy nie będzie wyglądał pod oczami tak dobrze jak w duecie z delikatnym kremem.
Wybór niewłaściwego pudru
Jeśli makijaż ma przetrwać kilkanaście godzin, słusznym działaniem wydaje się utrwalenie nałożonego korektora za pomocą pudru. Ale gdy w tej roli wystąpi produkt przeznaczony wyłącznie do twarzy lub o intensywnym działaniu matującym, pod jego wpływem korektor może zebrać się w zmarszczkach. Żeby uniknąć takiego ryzyka, warto wybierać pudry opracowane z myślą właśnie o okolicy oczu. Polecamy w szczególności:
- produkty sypkie i delikatne, niemal niewyczuwalne w dotyku,
- o właściwościach delikatnie rozświetlających,
- zapewniające naturalne, satynowe wykończenie.
Niepoprawna aplikacja produktów
Mimo regularnego pielęgnowania skóry i stosowania dobrej jakości pudru pod oczy korektor wciąż wchodzi w zmarszczki? Powodem może być niepoprawna aplikacji produktów. Mowa o nakładaniu zbyt dużej ilości korektora i pudru oraz wykonywaniu niewłaściwych ruchów. Ze skórą pod oczami trzeba obchodzić się delikatnie. Dlatego im mniej produktu i subtelniejsze ruchy, tym lepiej.
Jakie jeszcze błędy dotyczące aplikacji korektora popełniane są nagminnie? Do popularnych bez wątpienia należy nakładanie korektora po uprzednim nałożeniu na tę partię skóry mocno kryjącego podkładu. Taki efekt być może obroni się na zdjęciach, ale w świetle dziennym, na świeżym powietrzu już nie. Kolejny występek to wierne naśladowanie sposobu, w jaki inne osoby nakładają korektory i pudry. Baking i trójkąty nie zadziałają przecież tak samo dobrze u wszystkich.
0 komentarzy