Oddawanie moczu czy orgazm?

utworzone przez | paź 28, 2021 | Kobieta, Lifestyle, Mężczyzna, Seks

Sikanie podczas seksu jest bardzo częstym problemem. Jest to głównie kwestia kobieca, ponieważ ciała mężczyzn mają naturalny mechanizm, który zapobiega oddawaniu moczu podczas erekcji.

Aż 60 procent kobiet z pewnym stopniem ogólnego nietrzymania moczu doświadcza wycieku podczas seksu. Jednak niektóre kobiety, które martwią się, że sikają podczas seksu, mogą nie oddawać moczu. Zamiast tego mogą doświadczać kobiecego wytrysku podczas orgazmu.

Jeśli chodzi o wytrysk u kobiet, niektóre z nich doświadczają wydzielania płynu podczas orgazmu. Niektórzy twierdzą, że wydalany jest tylko mocz, a inni, że gruczoły wytwarzają płyn podobny do męskiego wytrysku. 

U kobiety gruczoły okołozębowe są również znane jako gruczoły Skene. Gruczoły te łączą się w gromadę przy zewnętrznym otworze cewki moczowej kobiety i wytwarzają klarowny lub białawy płyn. Może to również służyć do zwilżania zarówno cewki moczowej, jak i tkanki otaczającej pochwę.

Co powoduje oddawanie moczu podczas seksu?

Oddawanie moczu podczas seksu jest bardzo często spowodowane nietrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu to niezamierzone oddawanie moczu. Według National Association for Continence około 25 milionów dorosłych Amerykanów doświadcza krótkotrwałego lub długotrwałego nietrzymania moczu. Do 80 procent to kobiety. W rzeczywistości co czwarta kobieta w wieku powyżej 18 lat doświadcza sporadycznego wycieku moczu.

Niemożność utrzymania moczu.

Kobiety mogą mieć wyciek moczu podczas aktywności seksualnej, podczas orgazmu lub w obu przypadkach. Stymulacja seksualna może wywierać nacisk na pęcherz lub cewkę moczową. W połączeniu ze słabymi mięśniami dna miednicy nacisk ten może powodować nietrzymanie moczu. Nagłe nietrzymanie moczu jest objawem nadreaktywnego pęcherza. Charakteryzuje się nagłą i pilną potrzebą oddania moczu i mimowolnym skurczem pęcherza, który wydala mocz.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu występuje, gdy aktywność taka jak seks wywiera presję na pęcherz. Powody nietrzymania moczu różnią się co do danej osoby. Może mu sprzyjać:

  • kaszel,
  • śmianie się,
  • kichanie,
  • podnoszenie ciężkich przedmiotów,
  • wykonywanie czynności fizycznych, takich jak bieganie lub skakanie,
  • uprawianie seks.

Czynniki ryzyka nietrzymania moczu.

Niektóre osoby mogą być narażone na zwiększone ryzyko nietrzymania moczu podczas seksu. Oto typowe czynniki ryzyka:

  • ciąża i poród,
  • klimakterium,
  • powiększona prostata lub operacja prostaty,
  • kamienie,
  • nadwaga,
  • infekcje dolnych dróg moczowych, pęcherza lub prostaty,
  • zaparcie,
  • uszkodzenie nerwów spowodowane stanami takimi jak udar i cukrzyca,
  • niektóre leki, w tym niektóre leki przeciwdepresyjne i leki na ciśnienie krwi,
  • naturalne leki moczopędne i drażniące pęcherz, takie jak kofeina i alkohol,
  • zaburzona zdolność swobodnego poruszania się,
  • poprzednia operacja ginekologiczna lub moczowa.

Nietrzymanie moczu podczas seksu u mężczyzn.

Kiedy mężczyzna ma erekcję, zwieracz u podstawy pęcherza zamyka się, więc mocz nie może dostać się do jego cewki moczowej. Oznacza to, że większość mężczyzn nie może oddawać moczu podczas seksu.

Mężczyźni, którym usunięto prostatę chirurgicznie w celu leczenia raka prostaty, często doświadczają nietrzymania moczu, co może obejmować nietrzymanie moczu podczas seksu. Najprawdopodobniej wyciekają one albo podczas gry wstępnej, albo podczas orgazmu.

Diagnozowanie i leczenie nietrzymania moczu podczas seksu

Jeśli uważasz, że możesz oddawać mocz podczas seksu, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Pomogą ustalić, czy oddajesz mocz lub doświadczasz orgazmu. Jeśli oddajesz mocz podczas seksu, lekarz może zalecić opcje leczenia, które pomogą ci kontrolować nietrzymanie moczu.

Wzmocnij mięśnie dna miednicy.

Jeśli jesteś kobietą, lekarz może zalecić wizytę u fizjoterapeuty, który specjalizuje się w mięśniach kobiecej miednicy. Odpowiednie kulki Gejszy lub techniki ćwiczeń mięśni kegla mogą pomóc wzmocnić mięśnie dna miednicy. 

Ćwiczenia Kegla mogą wzmocnić mięśnie dna miednicy, mięśnie wspierające narządy miednicy oraz mięśnie zwieracza, które otwierają się i zamykają podczas oddawania moczu lub wypróżnienia. Ćwiczenia Kegla mogą przynieść wiele korzyści, w tym:

  • poprawiona kontrola pęcherza,
  • poprawione nietrzymanie stolca, czyli mimowolne wypróżnienia,
  • zwiększony przepływ krwi do narządów płciowych i zwiększenie przyjemności seksualnej.

U mężczyzn ćwiczenia mięśni kegla mogą  pomóc nie tylko w nietrzymaniu moczu, ale także w zaburzeniach erekcji. Jedno badanie wykazało, że u 40 procent mężczyzn z zaburzeniami erekcji objawy całkowicie ustąpiły, dzięki połączeniu fizykoterapii dna miednicy i ćwiczeniom mięśni Kegla w domu.

Ćwiczenia można wykonywać w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej i można je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Dobrym pomysłem jest opróżnienie pęcherza przed ich wykonaniem.

Najpierw zlokalizuj mięśnie. Można to zrobić podczas oddawania moczu, należy w pewnym momencie zatrzymać strumień. Mięśnie, których użyłeś do zatrzymania oddawania moczu, są tymi, nad którymi odbędzie się praca.

Po zidentyfikowaniu tych mięśni napnij je, gdy nie sikasz, trzymając je przez pięć sekund, a następnie całkowicie je rozluźnij. Nie zaciskaj mięśni brzucha, nóg ani pośladków. Ważna jest także część relaksująca. Mięśnie działają poprzez kurczenie i rozkurczanie. 

Trening pęcherza 

Pomaga uzyskać lepszą kontrolę nad pęcherzem. Umożliwia to coraz dłuższe przerwy między oddawaniem moczu. Można to zrobić w połączeniu z ćwiczeniami Kegla. Trening pęcherza polega na korzystaniu z toalety zgodnie z ustalonym harmonogramem, niezależnie od tego, czy odczuwasz potrzebę skorzystania z toalety. Techniki relaksacyjne pomagają stłumić potrzebę, jeśli poczujesz, że musisz  oddać mocz przed zaplanowanym czasem.

Zmiany stylu życia

Dla niektórych osób zmiany stylu życia mogą pomóc w zapobieganiu oddawaniu moczu podczas seksu:

  • Wypróbuj różne pozycje podczas seksu. To może pomóc ci znaleźć takie, w który nie wywiera się nacisku na pęcherz.
  • Opróżnij pęcherz przed seksem.
  • Jeśli masz nadwagę, utrata masy ciała może pomóc. Twój lekarz pomoże opracować odpowiedni plan diety.
  • Ogranicz spożycie napojów i żywności zawierającej kofeinę lub alkohol. Kofeina i alkohol działają zarówno moczopędnie, jak i drażniąco na pęcherz, dzięki czemu zwiększają chęć oddawania moczu.
  • Unikaj nadmiernego picia tuż przed aktywnością seksualną. To zmniejszy ilość moczu w pęcherzu.

Leki i inne zabiegi

Leki podaje się zwykle tylko wtedy, gdy ćwiczenia dna miednicy i zmiany stylu życia nie są skuteczne w łagodzeniu objawów. Leki często przepisywane w leczeniu nietrzymania moczu obejmują:

  • leki zmniejszające skurcze pęcherza, takie jak darifenacyna, solifenacyna i chlorek oksybutyniny,
  • leki przeciwskurczowe, przeciwdrgawkowe, takie jak hioscyjamina,
  • Zastrzyki z botoksu do mięśnia pęcherza,
  • stymulacja elektryczna,
  • operacja w celu zwiększenia rozmiaru pęcherza.

Większość ludzi jest w stanie zmniejszyć lub nawet wyeliminować oddawanie moczu podczas seksu ze zmianami stylu życia i ćwiczeniami mięśni dna miednicy. Jeśli Twoje nietrzymanie moczu jest spowodowane chorobą podstawową, leczenie tego stanu może pomóc w zmniejszeniu nietrzymania moczu.

0 komentarzy

Feromony a testosteron

Wydawałoby się, że tam, gdzie instynkty biorą górę, nie ma miejsca na myślenie. Tymczasem mózg i seksualność człowieka są ze sobą ściśle powiązane, a to za sprawą niebagatelnej roli jaką odgrywają...

Feromony a katar

Feromony jako substancje semiochemiczne - nośniki informacji Feromony to substancje semiochemiczne, czyli takie, których zadaniem jest przekazywanie informacji , wywieranie określonego wpływu,...

Feromony a zdrowie

Feromony to naturalnie wytwarzane przez człowieka substancje, przyciągające płeć przeciwną i poprawiających postrzeganie naszej osoby przez innych. W celu wzmocnienia tego efektu można posłużyć się...

Penilarge a erekcja

W trudnych dla mężczyzn czasach, pełnych presji zarabiania i stresów, dochodzi coraz częściej do problemów z potencją, trudności z samoakceptacją, niezadowolenia z własnej męskości, co często...

Gdzie trzymać wibrator?

Wibratory są gadżetem erotycznym, który pojawia się w wielu sypialniach. Problemem nie jest jednak to, jak go używać, ale to gdzie go przechowywać. Znalezienie wibratora przez dziecko czy naszego...