Działanie peelingów jest znane już od wielu lat. Kobiety pokochały ten rodzaj kosmetyków za wspaniały wpływ na wygląd skóry. Po zastosowaniu peelingu cera staje się gładka i promienna, a ciało jędrne i pozbawione cellulitu. Produkty ścierające odświeżają skórę, widocznie ją odmładzają, a także doskonale radzą sobie z likwidacją przebarwień i drobnych niedoskonałości cery. Zapewne właśnie z tego powodu są jednymi z najczęściej wybieranych kosmetyków przez kobiety podczas zakupów w drogeriach i sklepach kosmetycznych.
Poznaj proces złuszczania
Naturalny cykl regeneracyjny skóry trwa przeciętnie około 4 tygodni. Przez ten czas nowe komórki powstające w najgłębszych warstwach skóry stopniowo wysuwają się ku jej powierzchni. Następnie ulegają odwodnieniu i zrogowaceniu, aż w końcu obumierają i złuszczają się. Proces ten znacznie spowalnia z wiekiem, ale także z wielu innych przyczyn, wśród których można wymienić stres, nadmiar używek czy zwyczajne przemęczenie. Spowolnienie powoduje, że obumarłe komórki nawarstwiają się, tworząc w efekcie szorstką i nieprzyjemną w dotyku skórę.
Peeling to jeden z kosmetyków, którego działanie jest zauważalne w mgnieniu oka, już po pierwszym użyciu. W jego składzie znajdują się drobiny ścierające doskonale wygładzające ciało poprzez usuwanie martwego naskórka. Jego regularne stosowanie przyspiesza proces rogowacenia skóry, co znacznie wpływa na poprawę jej kondycji. Po jego zastosowaniu odczuwamy natychmiastowe wygładzenie, zauważamy widoczne rozjaśnienie, a przy okazji skóra zostaje pobudzona do szybszej odnowy. Kosmetyk usuwa nadmiar sebum i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Dodatkową zaletą stosowania peelingów jest również to, że po takim zabiegu kosmetyki nawilżające i odżywcze znacznie szybciej i głębiej wnikają w skórę.
Doll Face Peeling Myjący w Żelu Brilliance Illuminating Face Polish
Peeling i wykonywane u specjalisty
Niektóre preparaty złuszczające są w stanie dotrzeć nawet do skóry właściwej, co sprawia, że są one bardzo skuteczne w swoim działaniu. Dają spektakularne efekty, które można śmiało porównać do tych widocznych po liftingach chirurgicznych. Niektóre peelingi docierają do warstwy podnaskórkowej, dzięki czemu wyraźnie spłycają zmarszczki, a także znacznie napinają skórę i poprawiają jej jędrność. Jednak warto wiedzieć, że tego rodzaju zabiegi złuszczające są możliwe do wykonania tylko u specjalisty dermatologa. Natomiast w klasycznym gabinecie kosmetycznym możemy liczyć na peelingi powierzchowne, które docierają do górnych warstw naskórka. Zwykle stosowane są te na bazie kwasów o niskim stężeniu, dzięki którym skóra staje się wygładzona, promienna, oczyszczona i pozbawiona przebarwień.
Peelingi domowe – jaki wybrać?
Zabiegi peelingujące możemy również wykonywać samodzielnie w domu. Najlepiej robić to raz lub dwa razy w tygodniu podczas wieczornej pielęgnacji, by przez cały czas cieszyć się gładką skórą. Po peelingu warto zastosować głęboko nawilżający balsam do ciała bądź w przypadku zabiegu złuszczającego skórę twarzy – dobrze nawadniający krem lub odżywiającą maseczkę. Do cery wrażliwej zostały przeznaczone peelingi enzymatyczne, które w przeciwieństwie do klasycznych nie wymagają wykonywania masażu, a jedynie pozostawienia kosmetyku na skórze do czasu wyschnięcia, a następnie usunięcia go poprzez pocieranie. W ich składzie nie ma drobin ściernych, jest za to specjalna formuła zawierająca enzymy, która ma za zadanie usunąć suche skórki, odświeżyć skórę i ujednolicić jej koloryt. Do cery tłustej i mieszanej doskonale sprawdzą się peelingi ziarniste, które podczas nakładania kolistymi ruchami doskonale ścierają martwy naskórek.
Peelingi przeznaczone do całego ciała
Podczas pielęgnacji całego ciała warto wykorzystać peelingi gruboziarniste, w których często obecne są kryształy soli morskiej lub cukru. Te preparaty znakomicie oczyszczają skórę, a dodatkowo pozostawiają ją doskonale nawilżoną i odżywioną. Ponadto przyczyniają się do likwidacji cellulitu, zwiększają jędrność skóry i jej elastyczność.
0 komentarzy