Widoczne oznaki zmęczenia sprawiają, że twarz traci naturalny blask i zdrowy wygląd. Na szczęście znamy kilka trików, dzięki którym w ciągu chwili skutecznie je ukryjesz oraz przywrócisz skórze jednolity koloryt i promienność. Jak zatuszować cienie pod oczami i prawidłowo używać korektora? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek! Wypróbuj je w trakcie wykonywania następnego makijażu – gwarantujemy, że uzyskany efekt pozytywnie Cię zaskoczy!
Jak dobrać korektor, żeby zatuszować cienie pod oczami?
Wiele kobiet w trakcie wyboru kosmetyków kupuje zbyt jasne lub zbyt ciemne odcienie, przez co uzyskanie odpowiedniego efektu jest po prostu niemożliwe. Jak dobrać korektor? Wszystko zależy od tego, z jakimi niedoskonałościami się zmagasz i co chciałabyś z jego pomocą osiągnąć. Masz problem z podkrążonymi oczami i sińcami? W takim razie zdecydowanie powinnaś wybrać formuły o kolorze łososiowym, zapewniające rozświetlenie i doskonale maskujące fioletowe cienie. W przypadku widocznych żyłek i naczynek sięgnij po produkty żółte. Nie bój się tego koloru – wbrew pozorom takie tonacje znakomicie tuszują niedoskonałości i przywracają skórze zdrowy i promienny wygląd.
Jaki korektor pod oczy sprawdzi się w przypadku przebarwień w ich okolicach? Z niejednolitym kolorytem bez problemu radzą sobie produkty w kolorze fioletowym, przywracając skórze równomierny odcień i blask. Czasami nawet w tak delikatnych partiach twarzy pojawia się trądzik. Jeśli zmagasz się z wypryskami, sięgnij po zielone kosmetyki, których barwa z łatwością maskuje zaczerwienione zmiany trądzikowe. Pamiętaj jednak, aby przed każdym użyciem nowego korektora sprawdzić, czy żaden z jego składników nie powoduje u Ciebie reakcji alergicznej.
Makeup Revolution Korektor Conceal and Define
Jak nakładać korektor pod oczy?
Masz już odpowiedni korektor pod oczy? Sprawdź, jak go nakładać! Najważniejszą zasadą prawidłowej aplikacji jest równomierne rozprowadzenie produktu na skórze, starając się, aby miał on kształt trójkąta, a nie półksiężyca. Stosowanie kosmetyku wyłącznie na problematyczny obszar i omijanie jego okolic spowoduje powstawanie nieestetycznych smug oraz widocznych plam na cerze. Stosując wybraną formułę, nakładaj ją nawet do końcówki nosa, a następnie delikatnie wklepuj. W ten sposób uzyskany efekt będzie naturalny, a niedoskonałości i oznaki zmęczenia skutecznie zatuszowane.
Makeup Revolution Korektor w Sztyfcie Fast Base Stick
Jakich błędów unikać w trakcie używania korektora?
Pierwszym i najczęściej popełnianym błędem jest nieodpowiednia kolejność nakładania kosmetyków. W takim razie, czy najpierw aplikować korektor, czy podkład? Odpowiedź może być zaskoczeniem, ale to właśnie podkład powinien być pierwszy produktem, jaki stosuje się w trakcie wykonywania codziennego makijażu. Dzięki temu maskujące działanie pierwszej formuły nie jest zmniejszone, a tym samym można o wiele skuteczniej ukryć niedoskonałości. W przypadku kolorowych kosmetyków to od nich należy zaczynać make-up i nałożyć je na nawilżoną skórę, tuż po serum, kremie i bazie.
Jak używać korektora? Zdecydowanie nie powinnaś go wcierać w skórę – w ten sposób nie korzystasz w pełni z jego możliwości, a osiągnięty efekt może znacząco odbiegać od oczekiwanego. Zamiast rozmazywania formuły pod oczami, aplikuj ją w postaci małych kropek, a następnie wklepuj je delikatnie palcem, beauty blenderem lub pędzelkiem. Kolejnym popularnym błędem jest wybór niewłaściwego koloru korektora. Zbyt jasny lub zbyt ciemny odcień może sprawić, że twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej zmęczoną, a niedoskonałości staną się bardziej widoczne.
0 komentarzy