Mus czy balsam – jaki kosmetyk do ciała lepiej wybrać?

utworzone przez | sty 20, 2021 | Codzienna pielęgnacja

Musy do ciała, choć ich miejscem jest półka w łazience, budzą raczej skojarzenia z kuchnią: pachną czekoladą, wanilią lub owocami, a konsystencją przypominają lekkie desery. W jaki sposób musy działają na skórę? Czy mogą być alternatywą dla balsamów do ciała? A może warto stosować oba te kosmetyki?

Mus do ciała – delikatne nawilżenie

Podstawą do tworzenia musów są naturalne oleje roślinne. Często spotyka się w ich składzie masło shea, masło kakaowe i olej kokosowy. Cząsteczki tych olejów są na tyle małe, że mogą swobodnie wnikać do głębszych warstw naskórka, skutecznie go nawilżając i natłuszczając. Stosowane w kosmetykach oleje są także bogate w witaminy, zdrowe kwasy tłuszczowe oraz polifenole – składniki opóźniające procesy starzenia.

Uzupełnieniem składników aktywnych musów do ciała są olejki eteryczne. To one nadają kosmetykom wyjątkowy zapach, który przez długi czas utrzymuje się na skórze. W zależności od upodobań możesz wybrać musy pachnące cynamonem, wanilią i innymi przyprawami korzennymi, o zapachu cytrusów lub kwiatów.

Jeju biały mus do ciała aktywnie nawilżający z nutą mango kokosa i papai 200ml/17,89 zł

Mus czy balsam: co wybrać do codziennego nawilżania?

O ile balsamy na dobre zadomowiły się już w naszych łazienkach jako składnik codziennej pielęgnacji, o tyle musy do ciała są nadal swego rodzaju nowinką, o której warto wspomnieć nieco więcej. Podstawową różnicą w stosunku do balsamów jest konsystencja: mus jest lżejszy, łatwiej się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Określany jest czasami jako kosmetyk dla niecierpliwych – osób, które nie chcą poświęcać czasu na czekanie, aż kosmetyk się wchłonie. Jeśli zależy Ci na tym, by aplikacja kosmetyku była łatwa i przyjemna, mus do ciała będzie dobrym wyborem.

Kiedy pozostać przy balsamie do ciała?

Mus doskonale sprawdzi się jako uniwersalny środek na wszystkie partie ciała. Czy to oznacza, że lepiej całkowicie zrezygnować z tradycyjnego balsamu? Niekoniecznie – ten kosmetyk sprawdzi się lepiej w przypadku problemów ze skórą.

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu czy rozstępów lub walczysz z pękającymi naczynkami, postaw na specjalistyczny balsam, który najlepiej spełni swoje zadanie. Balsamy sprawdzają się również w przypadku mocno przesuszonej skóry, na przykład na kolanach i łokciach.

Body Mousse mus do ciała Malinowa Babeczka 180ml/27,78 zł

W jaki sposób używać musu do ciała?

Jeśli regularnie stosujesz balsam do ciała, zmiana tego kosmetyku na mus nie będzie dla Ciebie niczym trudnym. Zasady są podobne: najlepiej nawilżać ciało po kąpieli – to właśnie wtedy skóra jest rozgrzana i dobrze przygotowana na wchłanianie składników odżywczych. Zalecane jest wmasowywanie musu energicznymi ruchami, by pobudzić krążenie. Aplikując mus na skórę, omiń twarz i szyję – do pielęgnacji tych okolic lepsze będą specjalistyczne kosmetyki.

Najlepsze efekty daje stosowanie musów do ciała dwa razy dziennie: rano i wieczorem, ale jeśli nie masz w zwyczaju brać porannego prysznica, możesz aplikować kosmetyk tylko jeden raz. Pamiętaj jednak, że nałożony rano zapewni Ci świeżość i otuli Cię przyjemnym zapachem dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych.

0 komentarzy

Dobieramy peeling do typu cery

Wszyscy znamy dobroczynne działanie peelingu. Ten prosty zabieg wyrównuje koloryt skóry, poprawia ukrwienie, złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę świeżą i promienną. Usuwa też nadmiar serum,...

Serum, ampułka, esencja, booster – czym się różnią?

Jeszcze nie tak dawno temu do pielęgnacji cery wystarczał nam krem na dzień i na noc. Wraz ze wzrostem popularności azjatyckich kosmetyków na sklepowych półkach i w drogeriach internetowych zaczęły...

Kosmetyki ze śluzem ślimaka – czy naprawdę działają?

Już od jakiegoś czasu w świecie kosmetyków głośno jest o azjatyckim sposobie pielęgnacji cery. Również na naszym blogu możecie przeczytać więcej na ten temat. Wraz z nią zapanowała także moda na...

Typy zmarszczek, cz. II

O tym, że zmarszczki są efektem starzenia się skóry, wie chyba każdy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, czym są spowodowane, a także, że dzielą się na...

Najczęstsze błędy popełniane podczas piłowania paznokci

Mimo że piłowanie paznokci wydaje się być prostą czynnością, w czasie jej wykonywania można popełnić wiele błędów. W tym tekście skupimy się na 3 najczęstszych wykroczeniach przy użyciu pilniczka....