Nakładanie podkładu pędzlem ma wiele zalet. Jest to sposób higieniczny, który pozwala dokładnie pokryć wszystkie wypryski i nierówności, a przy tym sprawia, że kosmetyk idealnie łączy się ze skórą. Jeśli jednak używamy pędzla w nieodpowiedni sposób, możemy uzyskać efekt zupełnie inny od zamierzonego – cerę pełną nieestetycznych smug lub podrażnioną. Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z kilkoma poradami, jak nakładać nim podkład.
Jaki pędzel wybrać?
Oczywiście przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdy pędzel nada się, by nałożyć nim podkład. W przypadku najczęściej używanych podkładów, czyli kosmetyków w wersji płynnej, najlepiej sprawdzają się płaskie pędzle lub produkty typu flat top – z płasko ściętą główką. Warto wybrać taki, który wykonany jest z syntetycznego włosia, wtedy mamy większą pewność, że nie wywoła on reakcji uczuleniowej.
Przygotuj się do nakładania
Zanim zaczniemy nakładać podkład, warto delikatnie nawilżyć pędzel, co pomoże w precyzyjny sposób rozłożyć za jego pomocą kosmetyk. Włosie możemy spryskać za pomocą wody, ale jeszcze lepiej sprawdzi się mgiełka do twarzy czy woda termalna, czyli taki produkt, który zapewni skórze dodatkową dawkę nawilżenia. Później należy wylać nieco podkładu na dłoń i dopiero z niej nanieść go odrobinę na pędzel. W żadnym wypadku nie należy zanurzać pędzla w buteleczce z kosmetykiem – sprawi to, że nałożymy zbyt wiele podkładu, a do tego przyspieszy proces namnażania się w nim bakterii.
Właściwy sposób nakładania podkładu
Bardzo często początkowo próbujemy nakładać podkład pędzlem tak, jak robimy to z farbą na kartce – długimi pociągnięciami. Tymczasem prawidłowa technika polega na wykonywaniu ruchów stemplujących w taki sposób, by równomiernie rozprowadzić podkład na całej skórze. Następnie delikatnie rozcieramy kosmetyk kolistymi ruchami, pamiętając, by nie stosować zbyt dużego nacisku, gdyż może to nie tylko spowodować podrażnienia, ale też zmniejszyć krycie – w takim wypadku wtłaczamy podkład w głąb włosia, zamiast pozostawiać go na skórze. Warto nakładać na pędzel naprawdę niewielkie ilości kosmetyku na raz, by uniknąć efektu maski. Podkład zawsze zaczynamy nakładać od środkowej części twarzy i stopniowo kierujemy się ku jej krawędziom.
0 komentarzy